Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
30 hafta değil canım 16+2 hafta. Yani çoğul gebelik olursa sadece 2 hafta uzuyor raporun. Normalde 32. Haftada çıkabilirsin bu 16 haftalık rapor sürecine . Ama maaşım yatsın ben biraz daha çalışacağım hem doğumdan sonrasına kalsın izinlerim dersen doktordan 32. Haftada da değil de 37. Haftada bu 16 haftalık rapor iznine ayrılmak istediğini ve 37. Haftaya kadar çalışabileceğine dair rapor alman gerekiyor . Bu rapor olmadan işveren seni 32. Haftadan sonra çalıştırmaya devam ederse ve bu farkedilirse işverene ait olur sorumluluk suçlu olur
Ben de şöyle biliyordum çoğul gebeliklerde anne isterse 30. hafta itibariyle ayrılabiliyor. Yani o +2 haftayı doğum öncesinde kullanabiliyor. Arkadaşın da riskli gebeliği olduğu için olabildiğince erken ayrılmak istiyor sanırım ki heyet raporunu dahi kullanmış.
Beni de iş yerim 2 oldu uyarıyor 32. haftada çalışabilir ya da çalışamaz raporu almayı unutma sakın ve bize de getir diye. Demek ki sorumlu olmamak için bu kadar panik oluyorlar :)

Umarim cabucak dolar depolar falan hic sevmiyorum kan ilaclarini. Aile hekimi doguma kadar kullan dedi ama kendi doktorum ne der bilemiyorum
Bence de kullan canım çabuk da dolmuyor. Benim 2 aydır hiç ilerlemedi günde 2 tane almama rağmen. Ama benim unuttuğum atladığım da çok oluyor ya. 3 gün üst üste günde iki tane içemedim daha :/
Arkadaşıma doğum sonrası iki ay oldu hala kullandırıyorlar günde bir şeklinde. O da kabız olunca bıraktırdılar.
Sen sadece bu iki üç gün içme ki kabızlığın düzelsin önce bi.

evet benimde sabahları daha yüksek çıkıyor. bak bir saat önce 1 adet haşlanmış yumurta 1 çay bardağı süt 4 zeytin 1 domates yedim ekmek falan yok . 146 çıktı. ama açım yani.
Aslında şekerli hiçbir şey de yok öğününde yine de çok yüksek çıkmış. Açken kaçtı? Başlangıcı yüksekse ondan da olabilir belki.
Ben bugün cihazı evde unutmuşum şu an bence çok yükseldi ama ölçemiyorum. İlk defa biraz çokokrem yemiştim çok canım isteyince 🥹 2 dilim ekmek peynir zeytin. En az 160tır şu an bence 😂

Ekip arkadaşım askere gidiyor yarın. Ekibimiz de 2 kişiyiz. O yoksa ben direk bakıcam işlere. Şu 1 ay gözümde aşırı büyüyor. 1 haftadır kafede çalışıp aktarım alıyorum akşam eve gelip boya sonrası ev düzenlemesi dolap almaya gitmesi bunları hallediyorum. Uyku muyku hak getire. Bel ağrısından uyuyamazdım gece bayılıyorum artık🤣🤣 Dün gece çalışması vardı 1de. Arkadaş dedi geçiyorum bilgisayar başında ben de geçtim. 1 saat yok çocuk yazıyom ediyom yok falan. Meğer başka yerde toplantı varmış ona girmiş. Beni unutmuş bile. Sonradan gönderdi toplantıyı girdim ama deliriyorum kendi kendime hala daha. Pazartesi bu işle ilgili bi hata çıksa benim göbeğim çatlıcak çözene kadar. Bazen insanlar çok iyi çok yardımcı diye ses edemiyorum ama böyle saçma sapan davrandıklarında ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bugün eminim bebem bile mutsuz uyandı. Sabahtır bir kaç tık aldım sadece kendisinden 😓😓😓

Screenshot_2024-09-20-10-10-50-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Erkeğin az konuşanı hiçbir şeye karışmayanı makbul özr dlrm cinsiyetçiliğim için sjfksjsks :KK43:
Aşırı katılıyorum şu lafa ya.
Arkadaşımın evinde güneş gözlüğümü unutmuşum birkaç gün önce. Dün de doktor dönüşü uğrayalım da alalım dedim eşime. Kızı aradım o da annem burada hadi gel beraber otururuz falan yaptı ısrarla. Sonra biz o ara biraz gecikince kız kendisi aradı gelmediniz nerede kaldınız falan. Az sonra gelicez dedim yine ısrar etti yukarı çık karpuz kestim yeriz falan filan. Dedim yok hiç içeri geçmeyeyim alıp gideyim ben. Tamam ben indiririm gözlüğü sen yaklaşınca ara dedi. Ayyyyy bizimki yol boyu tutturdu aşağıya inmesi ayıp, senin çıkman lazım, hatta çağırdı o kadar nezaketsizlik olmasın otur 10-15 dk, oturmayacaksan bile senin gözlüğün senin alman gerekir vik vik vik. Sinirimden saçını çektim resmen o anda shhsjsj😂😂
Ya sana ne sana neeee sen neden karışıyorsun çıkarım çıkmam o iner inmez sana ne oluyor yani. Gerçekten erkekler sadece sussun ve söyleneni yapsın bu hayatta ya 😂

2 gün önce sabah kramp girdi bacağıma. Hala ağrıyor yav ne biçim krampmış
bende magnezyum sonrası kramplar bitti bi de günde en az 15 dk yürüyorum artık. mag4 önerdi bana doktor gece ayrı gündüz ayrı şeklinde 2 hap. herkese tavsiye ederim. şekeri keseli el uyuşukluğum da biraz geçti. bi yandan arızalanırken bi yandan da düzeliyorum çaktırmadan dfjknkjd

Magnezyum kullan kullanmıyorsan kuzum doktoruna söyle kramplara en iyi o geliyo

bende magnezyum sonrası kramplar bitti bi de günde en az 15 dk yürüyorum artık. mag4 önerdi bana doktor gece ayrı gündüz ayrı şeklinde 2 hap. herkese tavsiye ederim. şekeri keseli el uyuşukluğum da biraz geçti. bi yandan arızalanırken bi yandan da düzeliyorum çaktırmadan dfjknkjd
Verdiydi bana da magnezyum ama kullanmıyodum kullanayım

Duruyor evde o da yav :KK43: içeyim bari. Magnezyumun kramplar dışında bize bi faydası var mı? Yani bebeğe daha doğrusu
Bebek senin depolarındakini kullanıyordur sende azalıyor işte. Onun da kemik gelişimine yararı vardır bence. Ben de düzenli kullanmıyorum ama sıkıntılarını yaşıyorum yani. Doktora da dedim kramplar giriyor arada bacağıma ama magnezyumu bir türlü düzenli kullanamadım dedim. İleride daha ciddi sıkıntılar doğurabilir kramplar karnına göğüs kafesine falan da girer çok korkutucu olur düzenli kullan dedi. Gerçekten de bir arkadaşımın devamlı göbek deliğinin etrafına girdi doğuma yakın zamanda.

Bebek senin depolarındakini kullanıyordur sende azalıyor işte. Onun da kemik gelişimine yararı vardır bence. Ben de düzenli kullanmıyorum ama sıkıntılarını yaşıyorum yani. Doktora da dedim kramplar giriyor arada bacağıma ama magnezyumu bir türlü düzenli kullanamadım dedim. İleride daha ciddi sıkıntılar doğurabilir kramplar karnına göğüs kafesine falan da girer çok korkutucu olur düzenli kullan dedi. Gerçekten de bir arkadaşımın devamlı göbek deliğinin etrafına girdi doğuma yakın zamanda.
Ayy tövbeler olsun, kullanayım

Aslında şekerli hiçbir şey de yok öğününde yine de çok yüksek çıkmış. Açken kaçtı? Başlangıcı yüksekse ondan da olabilir belki.
Ben bugün cihazı evde unutmuşum şu an bence çok yükseldi ama ölçemiyorum. İlk defa biraz çokokrem yemiştim çok canım isteyince 🥹 2 dilim ekmek peynir zeytin. En az 160tır şu an bence 😂
EVET AÇLIĞIM YÜKSEK ÇIKTI 110. ama işin ilginç yanı evde açlık yüksek çıkıyor sağlık ocağında iki keredir 83 çıkıyor . anlam veremiyorum . ya o kadar canım tatlı çekiyor kiii anlatamam . nasıl geçecek bu günler bilmiyorum

Aşırı katılıyorum şu lafa ya.
Arkadaşımın evinde güneş gözlüğümü unutmuşum birkaç gün önce. Dün de doktor dönüşü uğrayalım da alalım dedim eşime. Kızı aradım o da annem burada hadi gel beraber otururuz falan yaptı ısrarla. Sonra biz o ara biraz gecikince kız kendisi aradı gelmediniz nerede kaldınız falan. Az sonra gelicez dedim yine ısrar etti yukarı çık karpuz kestim yeriz falan filan. Dedim yok hiç içeri geçmeyeyim alıp gideyim ben. Tamam ben indiririm gözlüğü sen yaklaşınca ara dedi. Ayyyyy bizimki yol boyu tutturdu aşağıya inmesi ayıp, senin çıkman lazım, hatta çağırdı o kadar nezaketsizlik olmasın otur 10-15 dk, oturmayacaksan bile senin gözlüğün senin alman gerekir vik vik vik. Sinirimden saçını çektim resmen o anda shhsjsj😂😂
Ya sana ne sana neeee sen neden karışıyorsun çıkarım çıkmam o iner inmez sana ne oluyor yani. Gerçekten erkekler sadece sussun ve söyleneni yapsın bu hayatta ya 😂
Yok anam hele benim işime karışan eş evlerden ırak yani. Siz anlattıkça bana fenalık geliyor ama o tarz eşlerin artıları da farklıdır tabi bir şey diyemiyorum ama benlik değil, idare edemem kesinlikle. Bazıları sempatik buluyor konuşkan erkeği benim içim sıkılıyor, benim beyimin de ağzından zorla laf alırsın hele ki toplum içinde 😂 dengeyi kurmak lazım

X