Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Pijama anlamında biraz küçük benim öncekiler onlarla lohusa döneminde rahat edemem gibi.sonrasında evde de giyeceğim tarzda pijama ve sabahlıklı alırım diye düşündüm daha sade şık şeylere bakayım ya güpür dantel sevmiyorum internetten alabilirim ama hangi markalara baksam ki
Canm artış diye bi marka var ona da bakabilirsin bir kaç sade model görmüştüm orda

Çok geçmiş olsun cnm diyetle kontol altına alırsın hiç sıkma canını bebekte sıkıntı yoksa suyun normale yakınsa gerisini düzeltirsin inşallah.meyve bile yeme canım.ben kendimde de bekliyorum sanırım bende de çıkacak ama diyete başladım ben önden zaten umarım düzelmiştir
Sağol canm dün endokrin gittim diyet verdi diyetisyen yönlendirdi ilk gebelikte de olduğu için aşınayım aslında bakalım artık dikkat edeceğim cihazımda var günde 3 kere bakacağım sağol canm bu arada ini sizde çıkmaz

Kızlar günaydın sabah şeker yüklemesi yaptım maalesef gebelik şekerim çıktı yine 😥
Sabah aç gidin ne kadar erken giderseniz o kadar iyi bana 75lik yaptı
İlk önce açlık şekeri için kan veriyor sonra içeçek içiyorsun 10 dk içinde (Niğde gazozu gibi)
İçtikten tam 1 saat sonra 2. Kanı
2 saat sonra 3. Kanı veriyorsun
Tyabi toplamda 3 kez bu süreçte bir şey yemek içmek yasak çok çok az su içebilirsin dediler
Doktor dahiliye görün dedi muhtemelen diyet uygular ilk önce dedi 3 gibi bir endokrine gireceğim troid için de gitmiştim
Umarım diyetle düzelir
Değerleriniz kaç çıktı acaba? Benim de gebelik şekerim var, ben açlık tokluk baktirmistim, bi de evde devamlı takip edip dyetle ilerlemeye çalışıyorum, zaten bende şeker olduğu belli olduğu için yükleme yaptırmayacagim.

Değerleriniz kaç çıktı acaba? Benim de gebelik şekerim var, ben açlık tokluk baktirmistim, bi de evde devamlı takip edip dyetle ilerlemeye çalışıyorum, zaten bende şeker olduğu belli olduğu için yükleme yaptırmayacagim.
Benim açlık 82
1. Saat yükleme 207
2. Saat yükleme 150
1. Saat max185 olmalıymış 2. Saat normal 1. Saat sıkıntı
Ama zaten bu şeker olduğunu gösteriyormuş şükür suyu vs normal bebek de ortalama 3-7 gün arası önde
Senin şeker olduğunu nasıl anladım ölçüm yaparak mı

Benim açlık 82
1. Saat yükleme 207
2. Saat yükleme 150
1. Saat max185 olmalıymış 2. Saat normal 1. Saat sıkıntı
Ama zaten bu şeker olduğunu gösteriyormuş şükür suyu vs normal bebek de ortalama 3-7 gün arası önde
Senin şeker olduğunu nasıl anladım ölçüm yaparak mı
Evet cihazım vardı ölçüm yaparak anladım, endokrinolojiye gittim orda da açlık tokluk bakıldı gebelik şekeri tanısı konuldu, yükleme olmasa da olur dedi doktorum, bu değerlerle ben de yaptırmak istemiyordum çünkü zaten olduğu belliydi bende. Senin açlık çok iyiymiş, sadece 1 saatte sorun var bence sıkıntı yasamazsin hiç. Biliyorsundur zaten 1 saatlik tokluk 140 altı 2 saat tokluk 120 altı olacak evdeki ölçümlerde, evdeki ölçümler nasil?

Kızlar ben bugün 22+5 im ve zaman zaman sıvı akıntım oluyor azar azar ve bazen hafif kremsi. Sizde akıntı durumu nedir, tamamen kuru musunuz? Bu durum beni biraz endişelendiriyor, enfeksiyon belirtim yok, zaten tahlillerin falan normal ama bu akıntı neden oluyor acaba devamlı? Amniyon sıvısı olabilir mi diye biraz korkuyorum, bir defa acile gittim ama değil demişlerdi yine de emin olamıyorum sürekli olunca. Turnusol kağıdı sipariş verdim bakalım inşallah amniyon sıvısı değildir.

Kuzum benim doktorum bana gebelik şekerine 26. Haftadan sonra bakılır dedi 3 hafta sonra bende şeker yüklemesi yaptircam bı daha sor istersen doktoruna
Kuzum bugün gittim dahiliye doktoruna oda.24. Hafta tam 3 hafta sonraya denk geliyor o zaman gel yapalım ama çıkacağını sanmıyorum dedi aile öyküsünde var mı diye sordu bizde kimse de yok ama bugün yine de aç gitmiştim oda açlık şekerine bakalım dedi inşallah çıkmaz diye dua ediyorum yaz günü insan dolabı açınca bile elime karpuz geliyor bir haftadır falan yemiyorum ama nasıl dayanacak bilmiyorum 🤣🤣🤣🤣🤣hiç bir şey yemesemde meyveyi çok seviyorum

Evet cihazım vardı ölçüm yaparak anladım, endokrinolojiye gittim orda da açlık tokluk bakıldı gebelik şekeri tanısı konuldu, yükleme olmasa da olur dedi doktorum, bu değerlerle ben de yaptırmak istemiyordum çünkü zaten olduğu belliydi bende. Senin açlık çok iyiymiş, sadece 1 saatte sorun var bence sıkıntı yasamazsin hiç. Biliyorsundur zaten 1 saatlik tokluk 140 altı 2 saat tokluk 120 altı olacak evdeki ölçümlerde, evdeki ölçümler nasil?
Yaa bende kit yoktu cihazım da 5 sene önce hem kiti hem kağıt numarası farklıydı dün yazdırdık kit bakalım bugün eşim alıp sağlık ocağında deneyecek doğru ölçüm yapıyor mu diye öyle yapacağım
Aynen bence de yaptırmamakla iyi yapmışsın ben dün 3 kere kusacaktım neredeyse tansiyonum düştü açlıktan
Senin ölçümler çok yüksek mi benim 5 sene önce de açlık normal 1. Saat yüksekmiş yine baktım da hastanenin sonuçlarına da

Merhaba evet evet 2 hafta sonrasında detaylıda hiçbirşey yoktu geçmişti çok şükür. Alt ast değerim de mide bulantısı ilaçlarımı kesince düştü çok şükür
Sevindim ne güzel strese gerek yok demek tekrar detaylı bakar di mi doktorum yanş takip eder girmiş mi gitmemiş mi

Kızlar ben bugün 22+5 im ve zaman zaman sıvı akıntım oluyor azar azar ve bazen hafif kremsi. Sizde akıntı durumu nedir, tamamen kuru musunuz? Bu durum beni biraz endişelendiriyor, enfeksiyon belirtim yok, zaten tahlillerin falan normal ama bu akıntı neden oluyor acaba devamlı? Amniyon sıvısı olabilir mi diye biraz korkuyorum, bir defa acile gittim ama değil demişlerdi yine de emin olamıyorum sürekli olunca. Turnusol kağıdı sipariş verdim bakalım inşallah amniyon sıvısı değildir.
İyice su gibi ve miktarı nispeten çamaşırı ıslatacak şekilde değilse bence normal akıntı bende de oluyor normal bence gibi geliyor bana

Yok kız endişe etme benimde akıntım oluyor hatta zaman zaman beyaz kremsi oluyor iç çamaşırda iz kalıyor kalıntı şeklinde doktor normal dedi bana

Selam 23+3 bugün randevum vardı.. bana doktor şimdilik şeker yüklemesine gerek yok belki hiç yaptırmayız dedi. Bebek ve kilo alımı normalmiş ailede şeker öyküsü de yok . Ay çok sevindim bu sıcakta o glikozu içeçek gücüm yoktu ..
çok sevindim çiçeğim <3

Mutlaka yaz ne olur
Benim 1 hafta önceki kontrolde 450 gr dı,
Ortalama bi hafta sonra 500 gr olmuş.
Bizde minyon olanda var uzun olanda,
Eşimdede öyle eşim kardeşlerine göre minyon kalıyor,
Bende aynı şekilde,
Benim için zayıf minik olması sorun degil,
Kafası küçük diyince biraz baktım mikrosefali falan gördüm iyice moralim bozuldu ama fotograflarına bakıyorum gayet normal duruyor 😢
Canım ben kontrolden geldim şimdi öncelikle cinsiyet erkek ona göre kıyasla kendinle . 23+3 Şuan 31 cm 581 gr. Ve doktor başından beri uzun bir oğlun olacak diyor bizde herkes uzun minyon yok. Seninkinle kıyaslarsam bence senin 24 cm 500 gr dı. Gayet normal geldi bana boşuna canını sıktın gibi

Bebekte aşırı iri ve erken doğumm
Benimde 1 hafta önden çıkıyor genelde sizin kaç çıktı ki
[/QUOTE]
Benim hep normal çıktı bu hafta ama baya ilerde çıktı korkuyorum

Kaç hafta sadece kafası mı 2 haftaya kadar doktorlar normal diyor doktor bir şey demediyse endişelenme bence
[/QUOTE]
Benim hep normal çıktı bu hafta ama baya ilerde çıktı korkuyorum
[/QUOTE]

Yaa bende kit yoktu cihazım da 5 sene önce hem kiti hem kağıt numarası farklıydı dün yazdırdık kit bakalım bugün eşim alıp sağlık ocağında deneyecek doğru ölçüm yapıyor mu diye öyle yapacağım
Aynen bence de yaptırmamakla iyi yapmışsın ben dün 3 kere kusacaktım neredeyse tansiyonum düştü açlıktan
Senin ölçümler çok yüksek mi benim 5 sene önce de açlık normal 1. Saat yüksekmiş yine baktım da hastanenin sonuçlarına da
Benim açlık 95 civarı çıkıyor genelde, toklukta da dikkat ettiğim sürece sıkıntı yok ama ben çok dikkat etmek zorundayım az bi ekmek kurabiye pasta vs yesem hemen 170 leri gördüğüm için bunları hemen hemen hiç tuketmiyorum, meyveyi de sınırlı tuketiyorum, sürekli takiple sınırlar içinde tutmaya çalışıyorum işte, bir de bol su içip yürüyüş yapmaya çalışıyorum.

Peki gebelik şekeri Çıkan arkadaşlara sormak istiyorum öğle yemeğinden sonra vs uyku bastırması durumu oluyor mu ? Bende de olduğundan şüpheleniyorum da.öğlen yemeğinden sonra ağırlık çöküyor bana.Sabah cok bısı yok ama neden oluyor acaba uykumu az alıyorum diye mi ? 6 saat uyuyorum günde…şekerle ilgili olabilir değil mi ?

Benim açlık 95 civarı çıkıyor genelde, toklukta da dikkat ettiğim sürece sıkıntı yok ama ben çok dikkat etmek zorundayım az bi ekmek kurabiye pasta vs yesem hemen 170 leri gördüğüm için bunları hemen hemen hiç tuketmiyorum, meyveyi de sınırlı tuketiyorum, sürekli takiple sınırlar içinde tutmaya çalışıyorum işte, bir de bol su içip yürüyüş yapmaya çalışıyorum.
Bakalım bende ölçmeye başlayınca nasıl çıkacak iyi çok şükür yine diyetle normal kalıyor az zaman kaldı zaten 3 ay daha sonra hop yeriz istediklerimizi

X