Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Benim iştahim ilk trimester a göre azaldı cnm pek yemiyorum o yüzden, ilk trimester da herkes kusarken ben sürekli iştahtan yiyordum bu sefer normale döndüm
İşte ben o sürekli kusanlardanım 9 kilo vermiştim bu aralar herşeyi ekmek arası yapasım var ama seninki daha iyiymiş aslı kilo alınacak haftalarda iştahın olmaması

Benimde göğüslerim inanılmaz büyüdü hamilelikten önce 75 kullanıyordum ama onun bile en dolgulusunu hiç yoktu şimdi de maşallahı var sütyen alcam ama nasıl bir şeyler alsam bilemedim
Ben evde rahat böyle balensiz şeyler giyiyorum. Dışarıda giymek için sporcu sütyeni aldım rahat ediyorum hem sıkı tutuyor hem rahatsız etmiyor hava da sıcak normal sütyenden daha iyi geldi bana

Nemlendiriyorum da aslında o yüzden görünce çok şaşırdım ve üzüldüm. Kendimden en sevdiğim yer orasıydı onu da kaybettim vücudum tamamen artık hamile kadın formunda

Nemlendiriyorum da aslında o yüzden görünce çok şaşırdım ve üzüldüm. Kendimden en sevdiğim yer orasıydı onu da kaybettim vücudum tamamen artık hamile kadın formunda
Yani anne olmak kolay değil cennet annelerin ayaklarının altında diye boşuna değil hayatının her şeyinden fedakarlık yapıyorsun ve bunu isteyerek yapıyorsun

Uçları belli oluyor mu acaba o sporcu atletlerinde evde bir şey giymiyorum ben
Yok bende olmuyor içinde ped oluyor ya onların bende sporcu atleti kullanıyorum evde . Dışarda hala normal iç çamaşırı .. benim ucu çıkmadı büyümedi de ama . Senin ucu çok büyükse ped kullanman gerekebilir

Benimki baya büyüdü yaa hiç bilmem göğüslerimin böyle gözle görülür büyüyeceğini bekarken de evli iken de en fazla 75 oda tamamı dolgulu kullanırdım

Benimki baya büyüdü yaa hiç bilmem göğüslerimin böyle gözle görülür büyüyeceğini bekarken de evli iken de en fazla 75 oda tamamı dolgulu kullanırdım
Yok canım ya ben dışarda da giyiyorum, benim göğüs uçlarım falan da çok çıktı ve baya koyulaştı mesela ama hiç belli olmuyor. Trendypldan falan alıyorum kendinden pedli oluyorlar zaten dışarda giydiklerim

Selam sevgili hamişleeerr. Ben 2023 Kasım anneleri grubundaydım ve bebeğim 30 Ekim’de sağlıkla geldi.(Binlerce kez şükürler olsun.) İlk kalp atışı cinsiyetini öğrenme-miğde bulantıları- şeker testi-detaylı ultrason- alışveriş ve hazırlıklar-sancılar -doğumYaşarken herşey çok zor ve çok heyecan vericiydi ama şuan hepsi çok hızlı geçti hepsi inanılmaz güzel deneyimlermiş demek için geldim yanınıza. Kalça ve karın için çatlak kremlerini ihmal etmeyin mutlaka kullanın ben faydasını gördüm son ay göğüs ucu kremini mutlaka ara ara sürün. Doğum sonrası İlk 3-4 gün süt gelmeyebilir veya az gelebilir korkmayın eninde sonunda bebişiniz için göğüsleriniz dolacak ve sütler gelecek. Göğüs pompası edinmekte fayda var ben çok kullandım. Bol bol ağız mendili ve önlük alın ilk aydan sonra çok ihtiyacınız olacak. Şuan dünyalar tatlısı mis kokulu bir oğlum var ve şunu söylemem istiyorum. Evet uykusuz kalıyoruz evet yorgun düşüyoruz. Ama 3. Ay bittiğinde agular gülücükler başladığında kalbiniz sevgiyle dolup taşacak mis gibi kokusunu içine çekmek harika hissettiricek. (Buarada Bebek gaz sancısı çekerse elma yağı ile ayaklara masaj onu rahatlatıyor aklınızda olsun.) Doğum sonrası emzirirken güzel beslenip vitaminlere devam etmeyi unutmayın. Doğum çantanıza mutlaka fazladan iç çamaşırı şeklinde olan hasta pedlerinden koyun ama sonrasında (3gün sonra) ona değil uzun regl pedlerine ihtiyacınız olacak onlardan da evde bulundurun. Korkmayın zaman su gibi aktığında geriye bakıp hüzünle dolacak ve kendinizle gurur duyacaksınız. Hatta bol bol fotoğraf çekin uyuduğunda uyandığında hiç ihmal etmeyin. Çünkü ne kadar çekerseniz çekin az çekmiş gibi hissedeceksiniz

Çok kullandığımız şeyler ilk 8 ay için ben markalarıyla yazıyorum ama farklı markalarda var.1)Juno bebek yatağı( yataş 4 ay çok işe yaradı) buna uygun olmasa bile minik bir çarşaf 2)cybex anakucağı (5-6 ay çok işe yaradı) 3)En az iki battaniye 2 banyo havlusu gerekiyor daha fazla bile olur bence. 4) Dışarıda giymek için tulum Gap ve Zara’da oluyor şapkalı olanlardan doktor kontrollerinde akraba ziyaretlerinde battaniyeden iyi 3-6 veya 6-12 ay olanlar çok işe yarar. 5) katlanan küvet katlanan kova katlanan maşrapa( evde hiç yer kaplamıyor hala kullanıyoruz. En ucuzundan birde file alın. İlk 2 ay çok işe yarıyor. 6) Biberon ve biberon temizleyici mutlaka alın hatta bence fırça da alım. 7) meme ucu kremi ve gümüş kapak dolaba koyunca aşırı rahatlatıyor ilk 2 ay 8) Göğüs pompası (Bella baby şarjlı memnunum) süt bol gelirken bol bol sağdım buzluğa attım sütün azaldığı dönemlerde çok işime yaradı bazı arkadaşlar doktordan antibiyotik almak zorunda kaldı onlarda o zaman verdi. 9)İyi bir pişik kremi iyi bir şampuan ciltleri çok hassas oluyor biz hiç sorun yaşamadık bu çok önemli 10) Multivitamin emzirme dönemi için ve emziren anne çayları toz veya sallama bol bol koyun eve fırsat buldukça için mutlaka 11) emzirme atleti ilk iki ay sütyen giymek biraz zor oluyor. Tek kullanımlık alt değiştirme örtüsü bolca bez çünkü heryer her an kaka olabilir 12) ilk kartlarım-hafıza kartları İlk Dört ay için bunları alın bence aklıma gelenler böyle (bebek arabası-araba koltuğu-mama sandalyesi-mama tabağı-kaşığı-önlüğü bunlar zaten biliyorsunuz.) Hiç ama hiç kullanmadığımız tek şey sanırım dönence ve süt toplayıcı göğüs kapağı benim hiç işime yaramadı.)

Ben kundaklama yapmayı düşünüyorum açıkcası seğirmeler ve diğer bi çok riski önlediğini okumuştum zaten ortalama 2 3 saate bir uyanacakları için ilk zamanlar kundaklama yapacağım duruma göre tulum giydireceğim malum kış bebekleri olacaklar

Özellikle akşamları uyuyana kadar maşallahı var ama bazen 2 gün hissedemediğim m zamanlar oluyo ama sonunda tekrar başlıyo tepinmeye maşallah babası gibi hareketli olacak heralde

O
O kadar yazmışsın çok teşekkür ederiz . Sağlıkla büyüsün inşalalah bebeğin

Yüzüm tavana bakacak şekilde uzanıp düzenli nefes alıp veriyorum ve öncesinde biraz masaj yapıyorum karnıma biraz beni bekletiyo ama işe yarıyo özellikle uzun süre hareket hissetmediğim zaman yapıyorum belkide hareketi denk geliyodur bilemedim şimdi ama merak etme annem 5,5 aylık hamileyken hissetmiş hareketi

Günaydın güzler anneler . Ekmekle aranız nasıl bu aralar ? Ben sürekli ekmeğin içine birşeyler atıp yiyesim geliyor
İlk 16 haftaya kadar ekmeğin kokusundan bile etkşlenip uzak duruyodum şuanda bende senim gibiyim soğana bile yaklaşamıyodum az önce ekmeğin arasına soğan koyup yedim canım çekti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…