Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    166
Aranızda tesettürlü olanlarınız varmııı Hastane için pijama ne aldınızz ben bulamıyorum çıkıp gezmek de istemiyorum mağaza mağaza ?
Canım 3-4 takım aldım ama en memnun kaldığım bu olmuştu ince bir kumaşı var efil efil rahat tavsiye ederim

Aranızda tesettürlü olanlarınız varmııı Hastane için pijama ne aldınızz ben bulamıyorum çıkıp gezmek de istemiyorum mağaza mağaza ?
Kısa kollu önden düğmeli bir pijama takımı aldım üstüne de uzun sabahlık aldım ben canım. Çeyizimde de bi tane lohusa pijaması var diğer çocuklarımda da onu kullandım bir de onu koyacağım yepisyeni duruyor masraf etmek istemiyorum

Böyle şeyler oldukça gözleri yaşaran bir tek ben değilim dimi
Rabbim sağlık afiyet versin yavrularımıza hayırlısı ile kucağımıza almak nasip etsin son zamanlarda ard arda doğumda vefat ettiğimi görüyorum bunları hazırladıkca da içime bir sızı giriyor bişey olursa eğer annesinden hatıra kalsın yavrusuna diye herşeyi yapmak istiyorum
Screenshot_2024-07-01-14-19-30-33_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Biraz uzun olacak ama kendi yaşadığımdan örnek vermek istiyorum sana.

Benim kayınvalidem ve benim kendi babam isim konusunda daha cinsiyeti belli olmadan öncesinde bize ufak ufak baskı yapıyordu. Babam kendince kız ismi seçmişti kayınvalidem de erkek ismi ve bebeğe sürekli o isimle hitap ediyorlardı. Bebeğimin erkek olduğunu öğrenince ve kendisiyle konuşunca babam pes etti ama kayınvalidem ısrarla çocuğumu "Berat'ım" diye sevmeye devam ediyordu. Ben hiç bir şekilde kaale almadım öyle demesini, duymazdan geldim. Eşimle çünkü çocuğumuzun ismine ortak karar vermiştik, ( ikimiz de daha bekarken ve birbirimizi tanımıyorken "oğlum olursa ismini Rüzgar koyacağım" diye düşünmüşüz tesadüf 🥹 ) kararımızı ailelerimize söyledik, çocuğumuzun ismine karar verdik, ismi Rüzgar olacak dedik. Kayınvalidem yine sağolsun ufak ufak problemler çıkardı, yok "Ya fırtına gibi karakteri olursa, yok çok eserse, yok sert mizaçlı olursa, yok kimseyi dinlemezse, yok ölünce ismimizin suretinde diriliyormuşuz, yok Kuran'da geçmiyormuş, ben korkarım öyle olmasından" falan filan saçma sapan şeyler söyledi sürekli, instagramdan falan da bebeğe isim vermeyle alakalı videolar atıyordu yok bebeğin isim hakkı babadaymış, baba verirmiş, yok Kur'an'a uygun isim koymamak günahmış, yok çocuğun hakkına giriliyormuş bilmem ne -bunları hatırlayınca sinir geldi bana bi- her seferinde ben de aynı cevabı verdim "hayır anne ben Rüzgar ismini engelleriyle mücadelesi kolay olsun özgür olsun niyetiyle veriyorum, önemli olan niyet" dedim. Bi arada şakayla karışık şey demiştim "sizler anne baba olarak kendi çocuklarınıza istediğiniz ismi verdiniz, şimdi sıra bizde, biz de anne baba olarak çocuğumuza istediğimiz ismi veriyoruz" ondan sonra sesi kesti. Sonrasında çocuğumuza ikinci ismi mi versek diye bi düşündük eşimle, eşim başlarda ikinci isme son derece karşıydı hiç istemiyordu. Sonradan kendisi geldi bana durup dururken Rüzgar Efe mi koysak dedi. Efe ismini de ben çok seviyordum hatta isim düşünürken eşime demiştim. Haliyle benim de hoşuma gitti. Biz baya olumlu bakarken işte ailelere fikrimizi söyledik eşimin babası kendini karar mercii zannetti "yok olmaz" "iki isme ne gerek var" "bek iki isim sevmiyorum" falan dedi ben şok 😂 annesi olabilir falan dedi daha olumlu yaklaştı muhtemelen Rüzgar ismini istemediği için 😂😂 eşime döndüm, dedim ben çok sevdim Rüzgar Efe olsun en iyisi, hem peltek arkadaşı falan olursa rahat iletişim kurarlar dedim ve babası mecbur kabullenmek zorunda kaldı 🤗

Velhasıl kuzum bebek senin bebeğin, ismini de eşin ve sen dilediğiniz gibi vereceksiniz kimseye boyun eğmeyin. Yok kırılırmış yok gücenirmiş yok üzülürmüş, geçin bunları. Kayınvaliden zamanında çocuk doğurmuş, çocuğuna da dilediği ismi koymuş. Şimdi senin bebeğin oluyor, o bebeği karnında taşıyan ağrısını bulantısını hastalığını çeken sensin, doğuracak olan, bakacak olan sensin kayınvaliden değil. Bebeğinin ismini de sen vereceksin tabiki doğal olarak. Sen ne kadar kararlı durursan o kadar iyi. Herkes yerini ve sınırını bilecek
Çok güzel yazmışsın🌸 benim kayınvalidem şöyle bir kadın kendi ne yaşamışsa benim de aynı şeyleri yaşamamı istiyor. Kayınpederimin ailesi modern görünümlerinin altında inanılmaz ataerkil ve gelenekçi. Kayınvalidemin kendisinin isim konusunda seçme şansı olmamış eşimin ilk ismi dedesinin ismi diğer ismini de babası seçmiş zaten aynı düzeni sürdürmeye çalışıyor. Hatta doğum şeklime bile karar vermiş normal doğum olacakmış 😄 kendi doğumuna kayınvalidesi girmiş hiç bağıramamış utanmış ayıp sayarlarmış doğum yaparken bağıran kadınlara arsız utanmaz falan diyor🤦‍♀️ ben genelde eşimle çözmeye çalışıyorum çünkü çok fevri bir insan ve huylarını çok iyi biliyor ailesiyle kötü olmasını istemiyorum. Mümkün olduğu kadar görüşmemeye çalışıyorum bu süreçte :)

Kızlar ben hm den 2li emzirme sütyeni aldım 85B beden ama malesef bana büyük oldu.göğsüm küçük.büyür diyr aldım ama malesef 😂Henüz almayan varsa düşünüyorsa iletşime geçebilir.İade süresi geçtiği için yapamadım bende bir küçüğünü almak için satayım dedim

Eklentiler

• IMG_4183.png
    IMG_4183.png
    130,2 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_4184.png
    IMG_4184.png
    413,2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_4185.png
    IMG_4185.png
    390,6 KB · Görüntüleme: 51
Çok güzel yazmışsın🌸 benim kayınvalidem şöyle bir kadın kendi ne yaşamışsa benim de aynı şeyleri yaşamamı istiyor. Kayınpederimin ailesi modern görünümlerinin altında inanılmaz ataerkil ve gelenekçi. Kayınvalidemin kendisinin isim konusunda seçme şansı olmamış eşimin ilk ismi dedesinin ismi diğer ismini de babası seçmiş zaten aynı düzeni sürdürmeye çalışıyor. Hatta doğum şeklime bile karar vermiş normal doğum olacakmış 😄 kendi doğumuna kayınvalidesi girmiş hiç bağıramamış utanmış ayıp sayarlarmış doğum yaparken bağıran kadınlara arsız utanmaz falan diyor🤦‍♀️ ben genelde eşimle çözmeye çalışıyorum çünkü çok fevri bir insan ve huylarını çok iyi biliyor ailesiyle kötü olmasını istemiyorum. Mümkün olduğu kadar görüşmemeye çalışıyorum bu süreçte :)
şu garip zihniyetin bizim neslimizle değişecek olmasına çok seviniyorum. ne acımasızca şeyler doğuran kadının bağıramaması vs. Allah size sabır versin.

şu garip zihniyetin bizim neslimizle değişecek olmasına çok seviniyorum. ne acımasızca şeyler doğuran kadının bağıramaması vs. Allah size sabır versin.
Eş çok önemli böyle durumlarda. Sağolsun beni hiç öne atmaz korur ama yazık ona da arada kalıp üzülüyor ne olursa olsun anne babası.

Kızlar ben hm den 2li emzirme sütyeni aldım 85B beden ama malesef bana büyük oldu.göğsüm küçük.büyür diyr aldım ama malesef 😂Henüz almayan varsa düşünüyorsa iletşime geçebilir.İade süresi geçtiği için yapamadım bende bir küçüğünü almak için satayım dedim
Canım doğumdan sonra daha çok şişiyor gögüslerımız bende ıkı tane vardı almadım bendekıler pentinin 80 c olanı içinde süt akarsa dıe pet de kullanınca rahat oluyor hem doğumdan sonra tam kalıp kullanma gögsün rahat edıyor bıraz büyük olunca almayan vardır belkı

Canım doğumdan sonra daha çok şişiyor gögüslerımız bende ıkı tane vardı almadım bendekıler pentinin 80 c olanı içinde süt akarsa dıe pet de kullanınca rahat oluyor hem doğumdan sonra tam kalıp kullanma gögsün rahat edıyor bıraz büyük olunca almayan vardır belkı
Ay yok canım benim buna girmem imkansız 😃ben şuana kadar 3kg tek aldım ve göğüslerim önceden de çok küçüktü büyümez asla

Ben de dagiden aldım canim 85B benim de hiç göğüslerim büyümedi ama yine de rahat olur diye iade etmedim 😆 bence kalsın ped-göğüs kalkani vs taktığında daha rahat olur

X