Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Kızlar rüyamda oğlanı gördüm aldığım ayakkabıları giydiriyodum koşturup duruyordu çabuk büyüdü diye üzülüyodum ne ara yürüyecek zamana geldi diye uyandığımda da avuç içlerimde kına kokusuyla uyandım leke yok ama koku var
Kaç defa vücudumda ellerimde kına ile uyandım canım bir çeşit bakteri sebep oluyor buna. Gün içinde geçer merak etme ☺️

Selam kızlarrr. Çok şükür temmuz ayına girdik. Acısıyla tatlısıyla bu aya kadar geldik. Doğumlarımız da kolay olur inşallah 🥲🥳

Temmuz ayı hepimiz için sağlıkla,güzellikle,kolaylıkla geçsin inşallah.Şifa olsun.Geçsin de bebişkolarımızı alalım ay sabırsızlanıyorum artıkk

Hamileliğimin 3. Ayından beri annemin beyninde öıkan tümörle uğraşıyorum aslında gerçekten çok zor bir hamilelik geçirdim ama hep bu sürecin ne olursa olaun keyfine odaklanmaya çalıştım. Doktorlar ameliyat etmek çok riskli kemoterapi ve radyoterapi alsın dediler ama yapılan biyopsi yeterli olmadığı için kesin bir rapor yazamadılar ve hastanelerin onkoloji bölümleri tedaviyi kabıl etmedi. Durumu da gittikçe kötüleşti son çare artık önceden asla olmaz bu hastaya demelerine rağmen mecbure ameliyat yapacağız dediler ve çarşamba günü ameliyata girecek. Başarılı olur mu olmaz mı başarılı olsa derdimize çare mi değil mi hiçbir fikrimiz yok. Bu arada 33+4 teyim ve suyum sınırda çok sıkı takip ediliyorum erken doğacak diye ödüm kopuyor bu süreçte kötü ihtimallerde ne yaparım hiç bilmiyorum. Burada herkesin bir şekilde derdini paylaştığını okudum benim de sıkıntılarım böyle. Kimin duası kabul olacağı hiç belli olmaz annem ve özellikle bebeğim ve benim için dua eder misiniz ?
Canım güzel anneciğine acil şifalar diliyorum. İnşallah hem ameliyatı başarılı geçer hem de sonraki süreçte en hızlı şekilde sağlığına kavuşur. Güzel yavrun zamanında sağlıkla gelsin inşallah bebeğinle kavuştuğun zaman annenle birlikte mutlulukla kutlayın umarım :dua:

Kızlar iş yoğunluğundan burada çok aktif olamadım. Artık ofisten çalışmaya geçtim yorumları epey okudum :) doğum yapanlar bal yavrularıyla sağlıkla kavuşsunlar inşallah :dua: :) az zamanımız kaldı çok heyecanlı bekleyişler :) 33+0 olduk bizde. temmuz ışık hızıyla geçsin sağlıkla gelsin bebişler :emir_bebek:

Karni cnm . Karin cevresi 30+6 dedi. Bu gidisle iki bucuk kilo dogar dogmaz cok yavas alio.
Benim bebişte bu şekilde canım, 37. hafta dolunca doğuma gireceğim. Yaklaşık 2 haftam kaldı, bebiş 2100 gramdı en son doğuma kadar ne olur durum bilmiyorum. Sağlıkla gelsinler de artık dışarıda beslenecekler büyüyecekler🤲🏻💓

Beyaz kısa kollu zıbın aldım bol bol. (renkli de tercih edilebilir) bütün gün gece gündüz 24 saat oturduğumuz yattığımız odada klima açtığım için uzun kollu da tercih ettim. Biraz da pantolon aldım. Yine bacakları üşür belki diye. Klima kullanmıyorsanız kısa kollu ve kolsuz zıbın alıp alıp geçin.
Hastane ciksii kac tane aldnz. Benm bir tanr hastane cikisi bir tane de oglumun kalmisti gerisi hep sifir kol zibin.

d01ebd83-0edd-4941-9b49-515455e90ec8.jpeg
Buda bizim hastane çıkışımız teyzemizin hediyesi 🥰

Canım benim de bir set, iki tane altüst takım var, dört tane de zıbın alcam yanıma başka yok. Belki benimki bile abartıdır seninki yeter bence
Agustosun 11-12 sinde dogsa en fazla 20-25 gun sonra eylulun hafif esintisi baslasa bir aylik olunca olmaz zaten hastane cikislari o surede de kisa giydiririm bence. Sonra direkt 3-6 aylik uzun kollular olur heralde amann sacma sapan bir zamana denk gelio bebisler😀😀

Karni cnm . Karin cevresi 30+6 dedi. Bu gidisle iki bucuk kilo dogar dogmaz cok yavas alio.
Benimde 32. Haftada 1929 gramdı canım, benim de karın çevresi geri ama doktor iyi dedi , 3 kg doğar dedi , ben hiç takılmadım , sende sıkma canını. . Anne ve anne adayları olarak “ ileri “ lafını çok seviyoruz ama çevremde zayıf doğup çok güzel toparlayan , kglu doğup çok geri kalan o kadar örnek var ki .. sağlıklı olsunlar 🩵

Kızlar kabızlık için var mı bir öneriniz kaydı ve zeytinyağı limon yapıyorum iki gündür makattan kanamam oluyor korkuyorum istemsiz zorluyorum kendimi 33+1 oldum bende 🥲🥲🥲

Agustosun 11-12 sinde dogsa en fazla 20-25 gun sonra eylulun hafif esintisi baslasa bir aylik olunca olmaz zaten hastane cikislari o surede de kisa giydiririm bence. Sonra direkt 3-6 aylik uzun kollular olur heralde amann sacma sapan bir zamana denk gelio bebisler😀😀
Evet ben de anlamadım kısa kollu takımları var bakalım giyebilir mi ☺ çorap konusunda da kararsızım yenidoğan mı alsam biraz büyük mü karar veremedim

Hamileliğimin 3. Ayından beri annemin beyninde öıkan tümörle uğraşıyorum aslında gerçekten çok zor bir hamilelik geçirdim ama hep bu sürecin ne olursa olaun keyfine odaklanmaya çalıştım. Doktorlar ameliyat etmek çok riskli kemoterapi ve radyoterapi alsın dediler ama yapılan biyopsi yeterli olmadığı için kesin bir rapor yazamadılar ve hastanelerin onkoloji bölümleri tedaviyi kabıl etmedi. Durumu da gittikçe kötüleşti son çare artık önceden asla olmaz bu hastaya demelerine rağmen mecbure ameliyat yapacağız dediler ve çarşamba günü ameliyata girecek. Başarılı olur mu olmaz mı başarılı olsa derdimize çare mi değil mi hiçbir fikrimiz yok. Bu arada 33+4 teyim ve suyum sınırda çok sıkı takip ediliyorum erken doğacak diye ödüm kopuyor bu süreçte kötü ihtimallerde ne yaparım hiç bilmiyorum. Burada herkesin bir şekilde derdini paylaştığını okudum benim de sıkıntılarım böyle. Kimin duası kabul olacağı hiç belli olmaz annem ve özellikle bebeğim ve benim için dua eder misiniz ?
Allah acil şifalar versin canm sağlık söz konusu olunca insanın eli kolu bağlanıyor. ben de çok korkuyorum sevdiklerime zarar gelmesinden ama hayat bu işte genç yaşlı dinlemiyor ne yazıldıysa onu yaşıyoruz. inşallah sağlığına kavuşur annen de kanseri yenen çok kişi var🙏🏻
Kızlar bugün ilk kez doktor güzel konuştu, kızımın ciğerleri iyiye gidiyor🙏🏻🙏🏻🩷 sizin enerjinize, dualarınıza çok inanıyorum. Dualarınızı esirgemeyin, Vera’ya dua edin olur mu🙏🏻🙏🏻🩷
oh ne güzel zor günleriniz geride kalsın evinizde 3 kişi olun en kısa zamanda ❤️
Hastane ciksii kac tane aldnz. Benm bir tanr hastane cikisi bir tane de oglumun kalmisti gerisi hep sifir kol zibin.
2 alt üst 2 tulum olarak hastane çıkışı aldım. abisinden kalanlar da vardı 2-3 takım falan geri kalan bol bol kısa kol zıbın

X