Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Merhaba kızlar isimler belli oldu mu ? Listedeki isimlerin çoğu çok güzel seçilmiş 🧿 Bebişlerimiz daha güzel tabiki🥰

Güncellemeleri alabilirim. Alışverişler ne durumda mutlaka alın dediğiniz bir ürün var mı?
Nexus burun aspiratörü mutlaka alınması gerekenlerden biri otribebe tarzı ürünler bana tehlikeli gibi geliyor kullanan arkadaşım önerdi.Bizim İsmimiz Ezel listede en başta yazdırmıştım.Abileri Eymen ve Emir Ata uyumlu olsun istedim sağlıkla gelsinler inşallah :)

Kızlar doğumdan sonra eve bebek görmeye gelenlere ne ikram edeceksiniz? Bebek çikolatası yaptıracağım inşallah ama çay kahve yanına ikram hazırlamak gerekirmi sizce? Doğumdan önce buzluğa kurabiye ve börek yapıp atarım biri gelince çayla ikram ederim diye düşünüyorum ama eşim hiç gerek yok o halde ikramla mı uğraşacağız diyor 🤷
Kırkı çıkmadan kimseyi kabul etmeyi düşünmüyorum. Kırk çıkmadan bebek görmesine mi gidilirmiş. Çocuk mikroplara açık oluyor zaten. Gelmeyiversinler. Ben eltimin yanına bile gitmedim 40 ı çıkmadan.

Kırkı çıkmadan kimseyi kabul etmeyi düşünmüyorum. Kırk çıkmadan bebek görmesine mi gidilirmiş. Çocuk mikroplara açık oluyor zaten. Gelmeyiversinler. Ben eltimin yanına bile gitmedim 40 ı çıkmadan.
Ben de 1. Derece yakınlarım dışında kimseyi kabul etmeyi düşünmüyorum. Gelmek isteyen hastaneye gelsin 5 dk hediyelerini verip, bebeği beni görüp gitsinler kafi 😅 Bence söylenmesi gerekiyor bunda yanlış anlaşılacak bir durum yok. Hem bebek mikroplara açık hem annenin rahminde tabak büyüklüğünde yara oluyor, kanama vs kimseyi ağırlayamak zorunda değiliz kızçeler, ancak 40ından sonra

Evet bende gitmiyorum kimsenin evine erkenden. Birde okula giden çocuğum var, sabah çok erken kalkıyoruz. Oğlum okula gittikten sonra yatıp uyumak isterim eğer bebek uyuyorsa. Misafir gelecek telaşına girmek istemem. Ama millet bunu düşünebilirmi bilmiyorum 🤷

Evet bende gitmiyorum kimsenin evine erkenden. Birde okula giden çocuğum var, sabah çok erken kalkıyoruz. Oğlum okula gittikten sonra yatıp uyumak isterim eğer bebek uyuyorsa. Misafir gelecek telaşına girmek istemem. Ama millet bunu düşünebilirmi bilmiyorum 🤷
Benim bi arkadaşım bakıcak kimsesi olmadığı için komşuyu çağırmış bebeği tutsun diye o da gripmiymiş neymiş çocuğa mikrop bulaşmış 28 günlükken. Yoğun bakımda yattı diyor. Önceden bişey diyemezdim ama şimdi millete gelmeyin diyorum direk diyor. Biraz katı olmak lazım bu konuda sanırım. 40 çıkmadan görmeye geliniyor muydu ben onuda pek hatırlamıyorum hiç bilmiyorum galiba bu adetleri 😅

Kızlar yarın şeker yüklemem var doktor gazoz formunu önerdi içimi cok daha kolay dedi umarım sonuçlar güzel gelir şeker direncim vardı zaten sekerimde sınırdaydı ama beslenmeden kaynaklı onu anladım gebelikte pilav makarna hamur işini bırakınca sekerim cok daha iyi umarım şeker cıkmaz yada cok yüksek cıkmaz dularınızı bekliyorum ❤️

Benim bi arkadaşım bakıcak kimsesi olmadığı için komşuyu çağırmış bebeği tutsun diye o da gripmiymiş neymiş çocuğa mikrop bulaşmış 28 günlükken. Yoğun bakımda yattı diyor. Önceden bişey diyemezdim ama şimdi millete gelmeyin diyorum direk diyor. Biraz katı olmak lazım bu konuda sanırım. 40 çıkmadan görmeye geliniyor muydu ben onuda pek hatırlamıyorum hiç bilmiyorum galiba bu adetleri 😅
Yazık yaa. O da mübarek deseymişya ben gribim gelmeyeyim diye 🙄
Benim ilk doğumumda çevrede gidip gelecek akraba yoktu. Bir iki komşu geldi onlarida annem ağırladı. Bebeğe uzaktan bakıp gittiler. Ama şuan oturduğumuz yerde komşumuz arkadaşımız çok. İllaki gelmek isterler ama ne zaman gelirler kestiremiyorum. Yada arayıp gelmek istiyoruz diyenlere biraz zaman geçsin öyle buyrun diyeceğiz.

Ben annem eşim ve kızım hariç kimseye çocuğu dokundurabileceğimi düşünmüyorum herkesin fikrine saygım var ama kayınvalideme bile dedim yani sakın benim bebeğime de bunları yapma diye çünkü kardesının torunu aldı sardı kokladı yaklastı bana çok yanlıs geldi hareketleri annesinin kucağından aldı bebeği kucağında tutma dedi yatağına koydu ve bebek daha 1 günlüktü cok sinir oldum annesinin kucağından almasına kimse annesi kadar düşünemez sonucta ve herkesin içinde sakın dedim bana bunu yapma bozuldu hiçte umrumda değil herkes yerini haddini bilsin yeni doğan bebeği kucagına annesinden baskası almamalı diye düşünüyorum cok küçük narinler mikroba herseye açıklar herseyin yeri ve zamanı var. O kadar uykusuzluk acı ve bunalım içinde kimseyi çekebileceğimi düşünmüyorum çok sertim sanırım bu konuda ama ben ve bebeğim öncelikli sonra diğerleri geliyor nasıl alısırsa herkes öyle devam ediyor ki bana hastanede bakmak istemeyen uğrasmam diyen kayınvalideme bebeğime dokunmasına izin vermeyeceğim

Kızlar merhaba Eylül annelerinden geliyorum.2li hm emzirme sütyeni aldım bedeni büyük geldi.Göğsüm küçük olduğu için malesef uymadı.85B beden almak isteyen varsa iletşime geçebilir iade süresini geçtim diye iade edemedim bende bir küçüğünü alacam

Eklentiler

• IMG_4183.png
    IMG_4183.png
    130,2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_4184.png
    IMG_4184.png
    413,2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_4185.png
    IMG_4185.png
    390,6 KB · Görüntüleme: 17
Düşünceli insan 40 cıkmadan gelmez bebek bi yandan okula giden cocuğumuz ev işleri yemek derken misafir mi ağırlanırmış. sadece annemler kayınvalidemler gelebilir. şu akraba bu komsu gelecek diyede hiç hazırlık yapamam elleri dolu gelsinler ben yiyim 😃 5 6 aylıkken bebek mevlidi yapıyoruz herkez görecek tek tek uğraşamam

Pinkharleyquinn Pinkharleyquinn selam canım yolunda mıdır her şey?
Canim benim cok teşekkürler iyiyim çok şükür yolunda hersey yarin kontrolüm var perinatologta
bayram ve sonrası biraz yoğun geçti sehirlerarasi dolaşıp durduk daha ilk defa bugün sakinim evimde dinleniyorum aslında çoğu zaman yazılanları okuyorum yazmaya vakit bulamıyorum sen nasilsin bebisin nasil?
ince düşüncen için tekrar teşekkürler 💕🥰

X