Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 44,3%
  • erkek

OY: 33 54,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    61
Yaaaa 😂 Bence de o seni uyandırmış, ufff noluyo gece gece bu annem durduk yere niye sıktı şimdi kendini, dürteyim de uyansın dedi galiba :KK70: Rüya işleri de çok karışık olmadı mı yaaa gebeliğimin ilk günlerinden beri benim rüyaların saçmalık seviyesi yani :KK70: Gerçeğe aşırı yakın oluyor çoğu zaman, rüya mı gerçek mi ayırt edemiyorum hatta. Bazen mesela sadece 1 sıradan günümü görüyorum. Neydi bu şimdi işe gidip aynılarını yaşayacağım zaten gece gece niye bunu izledik ki diyorum :KK70:
Yaaa kesinlikle bu rüya olayları hamilelikte ultra bi boyut alıyor. Gece bari rahat kalsak 😂.benim şu anki halime bin şükür ben diğer kaybettiğim bebekte korkutucu çirkin şeyler görüyordum. Bunda daha saçma gereksiz şeyler görüyorum. Sanırım doğuma kadar saçma şeyler görmeye devam edicez bi de lohusalikta olabilir 😂

Çok kullandığımız şeyler ilk 8 ay için ben markalarıyla yazıyorum ama farklı markalarda var.1)Juno bebek yatağı( yataş 4 ay çok işe yaradı) buna uygun olmasa bile minik bir çarşaf 2)cybex anakucağı (5-6 ay çok işe yaradı) 3)En az iki battaniye 2 banyo havlusu gerekiyor daha fazla bile olur bence. 4) Dışarıda giymek için tulum Gap ve Zara’da oluyor şapkalı olanlardan doktor kontrollerinde akraba ziyaretlerinde battaniyeden iyi 3-6 veya 6-12 ay olanlar çok işe yarar. 5) katlanan küvet katlanan kova katlanan maşrapa( evde hiç yer kaplamıyor hala kullanıyoruz. En ucuzundan birde file alın. İlk 2 ay çok işe yarıyor. 6) Biberon ve biberon temizleyici mutlaka alın hatta bence fırça da alım. 7) meme ucu kremi ve gümüş kapak dolaba koyunca aşırı rahatlatıyor ilk 2 ay 8) Göğüs pompası (Bella baby şarjlı memnunum) süt bol gelirken bol bol sağdım buzluğa attım sütün azaldığı dönemlerde çok işime yaradı bazı arkadaşlar doktordan antibiyotik almak zorunda kaldı onlarda o zaman verdi. 9)İyi bir pişik kremi iyi bir şampuan ciltleri çok hassas oluyor biz hiç sorun yaşamadık bu çok önemli 10) Multivitamin emzirme dönemi için ve emziren anne çayları toz veya sallama bol bol koyun eve fırsat buldukça için mutlaka 11) emzirme atleti ilk iki ay sütyen giymek biraz zor oluyor. Tek kullanımlık alt değiştirme örtüsü bolca bez çünkü heryer her an kaka olabilir😂 12) ilk kartlarım-hafıza kartları İlk Dört ay için bunları alın bence aklıma gelenler böyle (bebek arabası-araba koltuğu-mama sandalyesi-mama tabağı-kaşığı-önlüğü bunlar zaten biliyorsunuz.) 🥰Hiç ama hiç kullanmadığımız tek şey sanırım dönence ve süt toplayıcı göğüs kapağı benim hiç işime yaramadı.)🙃
Sevgili Gerginbiri35 Gerginbiri35 2023 Kasım annesiymiş, Kasım grubunda paylaşmış, ben de izniyle buraya taşıyayım bize de yarar 🫶🏿

Benim doktorumsa tüm zahmetine rağmen normal doğum taraftarı sanki. İlk muayenede sordu ne istiyorsun diyor normal dedim. Süper, en sevdiğim anne adayı işte falan yaptı. Oysa bence doktorlar için konforlu olan sezaryen sanki. Ben şey dedim hocam bir de epidural falan varmış tam da bilmiyorum ama daha rahat diyorlar dedim, sen kafanı onlarla karıştırma dedi. Acaba ne olursa bu adam sezaryen der mesela? Ya da sizlerinki neden bu kadar erkenden normal doğumu sakıncalı buluyor?
Bildiğim kadarıyla tüp bebek doktorları zor kazanılan bir gebelik olarak gördüklerinden hiçbir riski göze almayip vakti gelen gelisimi yeterince iyi olan bebekleri sezaryen yapıyorlar. Sizin doktorunuz da bebek dönmezse suyu gelirse ama 24 saat içinde açılma olmazsa belirli bir sürede suni sanciya cevap vermezse bebeğin kalp ritmi bozulursa plesante erken ayrılırsa kordon birden çok kez dolanirsa gibi gibi durumlarda zorunlu sezaryena alabilir. Ama bunlar düşük ihtimaller. Endiselenmeyin 😊 ha diyelim ki sezaryen oldu o da çok korkulacak bir şey değil. Ben kontrole diye gidip doğuma girdim 😅 tabii ki hareket kısıtlaması var ama 7. Saatten sonra bebeğimle de kendim ilgilendim. Sütüm de geldi çok şükür. Burada önemli nokta yürümek bence. Doktorunuz işinin ehliyse hiç korkmayın ✨

Ben de salı günü öğlen kan verdim fetal dna için 10-12 günde çıkar sonuç dediler. A&d Genetik te oldu benimki. En geç cumaya çıkar diye düşünüyorum.
Hellooo Fetal DNA yaptıran anneler, sonucunuz ne zaman çıktı acaba? Ben salı akşamüstü kan verdim 5-6 iş günü dediler heyecanla bekliyorum. Firma Genox

Bugün doktor kontrolumuz vardı. Doktor bebeğin bağırsağında parlaklık var dedi. Muhtemelen geçicidir ama yine de incelenmesi gerekir dedi detaylı için perinatologa yönlendirdi. Usg de başka hiç bi sorun görmedi bu durum kistik fibrozis down senromu gibi şeylerden de kaynaklanabilirmiş ama ben fetal dna yaptım temiz çıkmıştı. Geçicidir falan dedi sürekli ama insanın içi rahat etmiyo yine de 😢

Bugün doktor kontrolumuz vardı. Doktor bebeğin bağırsağında parlaklık var dedi. Muhtemelen geçicidir ama yine de incelenmesi gerekir dedi detaylı için perinatologa yönlendirdi. Usg de başka hiç bi sorun görmedi bu durum kistik fibrozis down senromu gibi şeylerden de kaynaklanabilirmiş ama ben fetal dna yaptım temiz çıkmıştı. Geçicidir falan dedi sürekli ama insanın içi rahat etmiyo yine de 😢
Kaçıncı haftadaydın canım? Tertemiz çıkar inşallah detaylı, geçici bi şeydir

X