Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 44,3%
  • erkek

OY: 33 54,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    61
😂😂 3.5 cokmus . Yaa ben de bibs istiyodum bak deneyim deneyimdir . Bayiliyorum boyle birbirimize tavsiye veriyoruz muthis 🤗. Ben sundan aldim ,
Gelsin yorumumu yazarim canim. 😌
Bibs’in görüntüsü çok güzel ama benim çok midem kalkıyor meme kısmına bakınca, hep tüy 🙄 bebe alırsa mecbur vereceğiz tabi ama avent damaklı bir de tutma oranı çok yüksek. Tamamdır favorilere aldım bakayım yorumlarına

Oğlun mu olacaktı senin 😊 normal kasılma falan değil o şimdi belki tek bı yere baskı yapmaya başlamış olabilir yani bi yere toplaniyodur dediğin şey ileri zamanlarda olacak bişey aslında ama senin bebiş erkenci demek ki😊
Evet Allah nasip ederse oğlum olacak. Bende ilk bi yere toplanıyor gibi dusunmustum. internetten bakınca koşarak acile gitmem gerekiyormuş gibi yazılar okudum😂 ama şu an iyiyim bakalım cuma günü doktor ne diyecek😊
Bu arada bence senin kızın olacak sağlıklı olsun ama bi oğlun var inşallah sağlıklı bi de kizin olur 😊

Yukarı çıkma olasılığı %90 çıkarılmış ama aşağı inmek durumu da nadir de olsa oluyor sanırım. Yakın teşhisi alıp sonrasında tam kapanma yaşayanları da okudum. Ama muhtemelen sizinkinde cihaz farkı da var. 20-24. Haftalara kadar yükselir diye umuyorum 🙏
hic duymamistim sonradan asagi inende mi oluyormus

hic duymamistim sonradan asagi inende mi oluyormus
Ben plesanta previayı araştırırken yabancı kaynaklarda plesenta previa yogasi diye bir şey okumuştum. Orada bahsetmişti. Siz zaten yurt dışında yaşıyorsunuz çeviriniz daha kuvvetlidir. Bi bakın isterseniz. Ama dediğim gibi sizinki muhtemelen farklı cihaz kaynaklıdır. Ölçüm hata da olabilir.

su plesantanin asagida olmasi da canimi sikti tatil planimiz var bol araba yolculugu 3 kere ucak yolculugu. agir is falan yapmiyorim o ayri cinsel iliskimizde yok ama yolculuklar var maalesef.
bende ne kanama ne ağrı hiçbir belirtibirsey yok hamileliğim iyi gidiyor diye dusunuyordum ben de :)

su plesantanin asagida olmasi da canimi sikti tatil planimiz var bol araba yolculugu 3 kere ucak yolculugu. agir is falan yapmiyorim o ayri cinsel iliskimizde yok ama yolculuklar var maalesef.
bende ne kanama ne ağrı hiçbir belirtibirsey yok hamileliğim iyi gidiyor diye dusunuyordum ben de :)
mola vererek araba yolcuğu yapabilirsiniz. ben sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ama tabi benim düşünceem . bana plesentan aşağı dediğinde önemsemedim baktım yukarı çıkıyormuş yüzde 90nı . normal hayatıma devam ettim yolculuk işinide kendi doktorunuza danışabilirsiniz .

İçinizin rahat olması açısından başka bir doktora daha gidip fikir alın bence. Hem de yolculuk konusunu da danisirsiniz.

Evet Allah nasip ederse oğlum olacak. Bende ilk bi yere toplanıyor gibi dusunmustum. internetten bakınca koşarak acile gitmem gerekiyormuş gibi yazılar okudum😂 ama şu an iyiyim bakalım cuma günü doktor ne diyecek😊
Bu arada bence senin kızın olacak sağlıklı olsun ama bi oğlun var inşallah sağlıklı bi de kizin olur 😊
Ben onu 2 haftadır hissediyorum canım altta ya sağda ya solda nadiren de ortada bir sertlik, böyle acı vermeyen bir gerginlik hissi gibi oluyordu. Hatta son kontrole gittiğimizde 14 haftalıkken tam o gerginliği, sertliği hissettiğim anda geldi doktor. O noktada da bebeği gördü. Çok şaşırdım hatta aaaaa bebek o kadar aşağıda mıydı ben de size alt karnımda sertlik, gerginlik hisediyorum diye soracaktım dedim :) Yukarıda sanıyordum dedim. Bebek çok hareketli ve aşağıda da olunca hissetmiş olman normal dedi. Yukarı çıkması 4-5 hafta sürer daha dedi. Şimdi günde 3-4 kere sağda 3-4 kere solda yakalıyorum öyle çok da keyifli oluyor 😂 Yani bebeğin yeri bence senin hissettiğin de canım, hiiç endişe edecek bir şey yok. Bizzat o ana doktorun elinin altında denk gelmiş biri olarak söylüyorum 😊

Ağır iş, cinsel ilişki ve enfeksiyon riskli oluyor o durumda. Yolculukta ben de sorun yaşayacağınızı çok sanmıyorum. Sık mola verin 3-5 dk yürüyün bir de içebiliyorsanız suyu bol için hiçbir şey olmaz inşallah. Tabi doktorunuzun yönlendirmesi önemli asıl. Arkadaşn dediği gibi %90ında yukarı çıkıyor plasenta ilerleyen haftalarda. Yakın arkdaşıma da bizzat tanıklık ettim, şimdi doğumuna kaldı iki hafta çok şükür.

teşekkürler kızlar asıl takibim yurt dısında yapılıyor donunce agustos basında detaylı ultrasonum var. Turkiyede tatildeyim şimdi bir kez daha randevu aldım 2 hafta sonraya orda baktırırım

Hellooo Fetal DNA yaptıran anneler, sonucunuz ne zaman çıktı acaba? Ben salı akşamüstü kan verdim 5-6 iş günü dediler heyecanla bekliyorum. Firma Genox

Ben onu 2 haftadır hissediyorum canım altta ya sağda ya solda nadiren de ortada bir sertlik, böyle acı vermeyen bir gerginlik hissi gibi oluyordu. Hatta son kontrole gittiğimizde 14 haftalıkken tam o gerginliği, sertliği hissettiğim anda geldi doktor. O noktada da bebeği gördü. Çok şaşırdım hatta aaaaa bebek o kadar aşağıda mıydı ben de size alt karnımda sertlik, gerginlik hisediyorum diye soracaktım dedim :) Yukarıda sanıyordum dedim. Bebek çok hareketli ve aşağıda da olunca hissetmiş olman normal dedi. Yukarı çıkması 4-5 hafta sürer daha dedi. Şimdi günde 3-4 kere sağda 3-4 kere solda yakalıyorum öyle çok da keyifli oluyor 😂 Yani bebeğin yeri bence senin hissettiğin de canım, hiiç endişe edecek bir şey yok. Bizzat o ana doktorun elinin altında denk gelmiş biri olarak söylüyorum 😊
Oh işte bu içimi rahatlattı. Bende acı falan hissetmiyorum sadece içim bi hoş oluyor çok hoş hissettirmedi bana tabi bebek olduğuna emin olsam acı bile mutlu eder😂 çok tuhaf ya o zaman bir yerini yasliyor ve orası sert oluyor. Arada öyle olunca eşime baktiriyorum yalan atar gibi sertlik hemen kayboluyor. Ama denk geldi eşim de sertliğe bana kaç gündür stres yapma bebek diyor ama işte işte kasılma olma ihtimalinden korktum. Ama bugün itibari ile bunu kafaya takmayı bırakıyorum önümüzde hangi stres var bakalim😂 ben de ilk defa 2.5 haftadır doktora gitmiyorum sabırsızlıkla gidip bebisi girmeyi bekliyorum ❤

Benimde 12sinde ♥️ fetal doppler aldım alalı okadar rahatım ki çok rahatlıyorum canım günler nasıl geçiyo anlamıyorum tavsiye ederim cidden
Kesinlikle cok çok rahatlatıyor. bende 1 haftadır stresliyim her akşam 15 saniyelik açıp dinliyorum. Tık efendim geliyor modum 😂 Rabbım koruyor bebeği ama icerde kalbinin attığını bilmek çok rahatlatıyor

Oh işte bu içimi rahatlattı. Bende acı falan hissetmiyorum sadece içim bi hoş oluyor çok hoş hissettirmedi bana tabi bebek olduğuna emin olsam acı bile mutlu eder😂 çok tuhaf ya o zaman bir yerini yasliyor ve orası sert oluyor. Arada öyle olunca eşime baktiriyorum yalan atar gibi sertlik hemen kayboluyor. Ama denk geldi eşim de sertliğe bana kaç gündür stres yapma bebek diyor ama işte işte kasılma olma ihtimalinden korktum. Ama bugün itibari ile bunu kafaya takmayı bırakıyorum önümüzde hangi stres var bakalim😂 ben de ilk defa 2.5 haftadır doktora gitmiyorum sabırsızlıkla gidip bebisi girmeyi bekliyorum ❤
Yok yok hiç stres yapma, bana da arkadaşım demişti ki enfeksiyonun vardır benim ne zaman alt karnım ağrısa enfeksiyon çıktı bende falan dedi. Ama içimden hiç enfeksiyon varmış gibi de gelmiyordu. Çünkü hissettiğim şey bir iki dakikalık oluyordu çoğu zaman öyle tüm gün bir ağrı falan değildi. Doktor da bebek bu deyince haaa dedim tamam bu her seferinde bebek o zaman, böyle düşününce mutlu oluyor insan hem 😂 Mesela özellikle ayakta ve hareketliyken daha çok hissediyorum uyandırdık herhalde beyefendiyi, rahatı kaçtı falan diyorum kendi kendimize senaryo yazıyoruz öyle :KK70:

Kızlar biraz önce 2023 aralık anneleri topiğine baktım. Acaba kimler beklediği tarihte doğum yapmış diye büyük çoğunluğu beklenen doğum tarihinden erken doğum yapmış. Bunların çoğu sezaryen midir ki ? Bizde de sezaryen yapacak olanların çoğu cidden kasıma kayar bu durumda. Keşke sütunlarda doğum şekli de yer alsaydı ya uf 😂

X