Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Doktorun tavrı hiç doğru değil canım. Sana bir açıklama yapması gerekirdi. Canını sıkma, inşallah sorun yoktur bebeğinde. Başka bir doktora git istersen için rahat etsin, böyle tedirgin bekleme.
inşallah sorun yoktur :KK43: Ya tahlil verdim orada haftasonunun bitmesini bekliyordum. O tahlile bakarken bi daha soracağım ama mutlaka başka bir doktora da gideceğim. Çok teşekkür ederim🤍

Y kendi doktoruna git 4 lu taramada temiz cikmiz 22 hafta beyni tam oluyor zaten doktor bana dediki 22 hafta herseyi gelisiyor bundan sonra sama ve bebegin kgsuna boyuna bakacagiz dedi uzme kendini haklisin banada olsa bende uzulurum perinatalof bakmadimi 4 luyu
Perinatolog baktı kötü bi şey dememişti o yüzden inşallah yanılmıştır diyorum :KK43: Sen nasıl oldun abla sancıların dindi inşallah

Anneler merhaba. Daha önce 20 haftalık bir kayıp yaşadım. Şuan tekrar hamileyim 24. Haftaya girdim. Ufak bi stres yaşadım. Bugün hiç hareket etmedi. Korkuyorum. Böyle bir durum yaşayan var mı
Normalde streslenince hareketlenir diyorlar ama bende de üzüntü falan olunca hareketleri azalıyor. Normal bence ama devam ederse doktora da görünsen iyi olur. Sorun yoktur inşallah

ishal için salgın var onun mikrobu dediler. Yarım saatte bir gidiyordum wc ye. Kasılmaları önlemek için serum taktılar falan. Baya bekledim hastanede tam 5 saat. Çok yoruldum ya. Çok şükür kötü bir şey yok 🙏🏻
Ya mikroptan oldu demek :KK43: Çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim canım 💕 kasıklarımda sertleşme vardı elle kontrol edildi. Şu an iyiyim çok şükür 🙏🏻
Çok şükür❤️ Bol bol su içip dinlenirsen hiçbir şey kalmaz inşallah. Hasta olunca sertleşmeler de oluyor bende de öyle grip olunca bile gün boyu kasılıyorum.

Kızlar günaydın biz 26. Haftaya girdik ama dünden beri hareketleri çok azaldı bugün dpktora gideceğim ama sizlerede bi sorayım dedim aniden hareketlerinde azalma hisseden var mı
Enfeksiyondan dolayı 4 gündür ağrılı ve ateşli günler geçiriyorum, ondan mıdır bilmiyorum ama benimde dünden beri hareketleri azaldı, 26+5’teyim. Ben de yarın gideceğim kontrole. Artık evham yapmamaya çalışıyorum ama insan yine de düşünmeden edemiyor :KK43: doktor kontrolün kaçta, yaz buraya da mutlaka iyisinizdir inşallah ❤️

Ben doğumdan sonra kimseyi kabul etmeyeceğim eve annem ve kayınvalidem hariç. Gelen çok kısa hastaneye gelir, orda da vir ikramlık filan yapmayacağım hastane ortamında. Sukulent dağıtacağım sadece hediyelik olarak. Bebeğim 2 aylık filan olana kadar eve kimseyi almayı düşünmüyorum
Ben de aynı şekilde düşünüyorum arkadaşımın bebeği enfeksiyon kaptı 40 mevlüdüne gelenlerden 40 mevlüdünü de 3-4 ay sonraya erteledim sadece 1. Derece yakınlar gelebilir o tarihe kadar ☺️ annem ve kayınvalidem gelecek mecburen

ç
Kızlar günaydın biz 26. Haftaya girdik ama dünden beri hareketleri çok azaldı bugün dpktora gideceğim ama sizlerede bi sorayım dedim aniden hareketlerinde azalma hisseden var mı
Günaydın. Bende de bazen oluyor galiba sırtını dönmüş oluyor. Tekme hissediyor muyum etmiyor muyum anlamıyorum çok derinden bi şeyler hissediyorum sanki. Çok güçlü tekmelerse karnım sallanıyor ama dışarıdan görünen bir tekme yok. Olsa bile nadir oluyor. Birkaç gün sonra değişiyor. Yani pozisyonla alakalı olabilir sıkma canını🤍

Son düzenleme:
Enfeksiyondan dolayı 4 gündür ağrılı ve ateşli günler geçiriyorum, ondan mıdır bilmiyorum ama benimde dünden beri hareketleri azaldı, 26+5’teyim. Ben de yarın gideceğim kontrole. Artık evham yapmamaya çalışıyorum ama insan yine de düşünmeden edemiyor :KK43: doktor kontrolün kaçta, yaz buraya da mutlaka iyisinizdir inşallah ❤️
Çok geçmiş olsun neyin var :KK43: Ben hasta ve yorgunken de çok az hissediyorum hareketleri. Bi ara çok hastaydım gün boyu 2-3 tekme hissettim sadece. Acilde de sorun yok demişlerdi ama orada da oynamıyordu. Yani bu da normal bence ama yine de enfeksiyon için doktora gitmelisin bence. Ateşini düşürmeleri lazım. Allah şifa versin🌸

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun neyin var :KK43: Ben hasta ve yorgunken de çok az hissediyorum hareketleri. Bi ara çok hastaydım gün boyu 2-3 tekme hissettim sadece. Acilde de sorun yok demişlerdi ama orada da oynamıyordu. Yani bu da normal bence ama yine de enfeksiyon için doktora gitmelisin bence. Allah şifa versin🌸
Gittim cumartesi sabah canımm tahlil verdim, ilaçlarımı aldım, serum falan taktılarr. ben çok kötüyken bile dr bebek için her şeyin yolunda olduğunu söyledi çok şükür, gelişimi haftasıyla uyumlu hareketlerini de beğendim dedi rahatladım ama dünden beri hareketlerinde azalma oldu, her şeyi takmak istemiyorum üzülmekte iyi değil, anksiyete panik yapmamaya çalışıyorum, yine de insanın kafası durmuyor işte. Çok teşekkür ederimmmmm 💕 Ayrıca bunu da söylemeden geçemeyeceğim, ben dahil herkese yazdığın umut verici mesajlarda çok hoşuma gidiyor, allah gönlüne göre versin ❣️

Gittim cumartesi sabah canımm tahlil verdim, ilaçlarımı aldım, serum falan taktılarr. ben çok kötüyken bile dr bebek için her şeyin yolunda olduğunu söyledi çok şükür, gelişimi haftasıyla uyumlu hareketlerini de beğendim dedi rahatladım ama dünden beri hareketlerinde azalma oldu, her şeyi takmak istemiyorum üzülmekte iyi değil, anksiyete panik yapmamaya çalışıyorum, yine de insanın kafası durmuyor işte. Çok teşekkür ederimmmmm 💕 Ayrıca bunu da söylemeden geçemeyeceğim, ben dahil herkese yazdığın umut verici mesajlarda çok hoşuma gidiyor, allah gönlüne göre versin ❣️
Ya ben de çok teşekkür ederim Allah senin de gönlüne göre versin❤️ Eğer tecrübelerimle rahatlatabiliyorsam ne mutlu bana. Ben de çok evham yapıyorum biliyorum çoğumuz öyleyiz o yüzden aynı şeyi yaşamışsam mutlaka söylüyorum ki yalnız sizin yaşamadığınızı bilin🥹 Ağır grip geçirdim. İlk günler hareketliydi ama birkaç gün sonra o da benim gibi hâlsizdi. Ben iyileşince o da hareketlendi çok şükür. Yani cidden tedirgin olmana gerek yok ama ateş düşürücü şeyler dene mutlaka. Acil doktoru: "Ateşin çıkınca ılık duş al parol iç." demişti. Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🤍

Sağol canım içim rahatladı yani iç çamaşırının arasını ıslatıcak kadardı öyle bardaktan boşanır gibi değil
Kuzum su gelmesi doğuma yakın şakır şakır akıyor basıma gelmişti. Ama arkadaşım 24. Haftada yaşadı sızıntı şeklindeydi takibini yap bir kaç gün aynı ıslaklığı hissedersen kontrole gitmekte fayda var ama tek sefer ise idrar olma ihtimali yüksek

Kızlar magnezyum uykusuzluk yapar mı acaba? Sanki onu içtiğimden midir nedir çok zor uyuyorum normalde hemen uykusu gelen ben bu aralar uykusuzluk yaşamaya başladım 🙂

Hayatınız da şeker minimum düzeydeyse şekere dair bir bulgu yoksa yapılmayabilir😊 benim şeker ve tatlıyla aram çok iyi değildir ama ara ara tatlı da yerim aklıma geldikçe.. önceki 2 gebeliğim de yaptırdım çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı 🤗
Maalesef şeker tüketiyorum özellikle hamilelikte daha fazla tüketmeye başladım ☺️

Kızlar 4 gündür kan ilacı kullanıyorum. Kullandıktan kısa süre sonra kullandiysaniz eger sizde de ishal ve ayıptır söylemesi dışkıda siyahlık oluyor mu

Selam herkese, kızlar benim bacaklarımda bugün farkettigim tavuk derisi gibi kırmızı noktalar olmuş bu neden olabilir ki yaa. Kaşıntı var demiştim ama bu kaç gündür yoktu zaten şiddetli bi kaşıntı da değildi karınca dolaşıyor gibiydi sadece

X