Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Yaaaaaa :KK43: of of o çok kötü cidden , bana da arada oluyor hah diyorum yukarı çıktı sanırım . Ben yemekten sonra 1 saat hareket edip yatmamaya çalışıyorum ve soğuk süt de işe yarıyor . Ama mesela 2-3 gün benim de çok kötü olmuştu , midemi sıkıştırdı sanırım su bile içemedim canım acıyordu , sonra biraz esneme hareketi vs yaptım düzeldi . Yastığı yükselt vs diyeceğim ama kesin hepsini yapmışsındır.. ben mesaneye baskıya razıyım mide fena :KK43: umarım seninki de geçer bir an önce ..
Evet evet yaptım ne varsa süt iyi geldi bana da ama o da kısa süreli. Yastık falan hak getire. İnşallah hep birlikte atlatalım bu günleri🙏🏻

kızlar evinde kedisi olan var mı? Bizim bir kedimiz var bebek doğunca biraz uzaklaştırmak gerekir mi acaba? Öyle vurma pati atma huyu yok aşırı korkak. Eve misafir gelince odadan çıkmaz hiç. Bebeğe zarar vermez diye düşünüyorum ama hayvan sonuçta.

Kedisi olanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu hafta kontrolüm olduğunda doktora soracağım bakalım kediyi
Bende var canım bebek eve ilk geldiği an koklayıp tanımasına izin vericem bizimki kendini çok sevdirmeye çalışan bir kedi ama sıcaklardan bunalıp çekilip bir köşeye yatıyor sonra uzun süre ortada olmuyor. Kapatırsam alışması daha zor olacak diye düşünüyorum. Miyavlama kısımlarına da artık duruma göre bakacağım. Ablamda da var kedi o hiç kapatmamıştı dediğim gibi eve ilk geldiği andan beri beraber tuttular bir sorun yaşamadılar ben de o taktikte ilerleyeceğim bakalım 🙏🏻

Kizlar simdi internetten bisiler alacam. 0-3 ay ne aldnz kac tane hangi parcalar aldnz acaba.diger aylari alrm da agustos sicaginda 20-25 gunlk surede giyeceklerine karar veremedim. Ozellikle adana mersin diyarbakir urfa gibi sicak yerlerde yasayanalr🤣🤣🤣
Beyaz kısa kollu zıbın aldım bol bol. (renkli de tercih edilebilir) bütün gün gece gündüz 24 saat oturduğumuz yattığımız odada klima açtığım için uzun kollu da tercih ettim. Biraz da pantolon aldım. Yine bacakları üşür belki diye. Klima kullanmıyorsanız kısa kollu ve kolsuz zıbın alıp alıp geçin.

kızlar evinde kedisi olan var mı? Bizim bir kedimiz var bebek doğunca biraz uzaklaştırmak gerekir mi acaba? Öyle vurma pati atma huyu yok aşırı korkak. Eve misafir gelince odadan çıkmaz hiç. Bebeğe zarar vermez diye düşünüyorum ama hayvan sonuçta.

Kedisi olanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu hafta kontrolüm olduğunda doktora soracağım bakalım kediyi
Benim var. Zaten sakin bir kedi. Uzaklaştırmak gibi bir düşüncem yok. Ama tabi kedi ve bebek yalnız bırakılmamalı. Üstüne yatabilir. Bizim kız kucak delisi çünkü. Onun da üstüne yatmaya kalkar.

Benim 2 kedim var, biri çok uysal diğeri çok agresif. Ama tabiki yapacak bisey yok alısacaklar bebisle birbirlerine. Eve gelmeden bebişin kokusunun sindiği bir kıyafeti önden gönderin kedi koklasin diyorlar ama öyle bir imkanım olmayacak büyük ihtimalle. Yalnız bırakmamaya ozen gösterin birbirlerine alışana kadar, ne kadar sakin de olsa bilemeyiz bir bebek geldiğinde strese girer mi ne yapar ama kedilerin iç gudulerine güvenirim ben cocuklara çok zarar verme eğiliminde olmuyorlar. Yine de son derece dikkatli olmakta fayda var ilk zamanlar. Sonra alışırlar zaten.

Kızlar harkese iyi pazarlar. Umarım hepiniz iyisinizdir. Aranızda benim gibi nezle olan var mı acaba? Hiç geçmeyen bir burun akıntım var.Son iki aydır kafayı yiyeceğim uykusuzluktan mahvoldum 😔lütfen bu duruma bir çare varsa benimle de paylaşın
Geçmiş olsun canım benim. Rabbim yardımcın olsun. Burun akintin hamilelikte başladıysa hormonal kaynaklı oluyor doğumdan sonra geçer büyük ihtimal. Doğum yapana kadar yattigin yerin bas ucuna soğanı kabuklu şekilde kes üstüne karanfil sapla bir sürü kat kenarına. Hemen açılacak burnun inşallah.

Hanımlar merhaba gece kasıklarım o kadar ağrıyor ki dönemiyorum bacağımı kaldıramıyorum bile ve 3-4 sefer de karnıma ağrı giriyor sertleşiyor normal mi sizde de oluyor mu?
Kaçıncı haftadasınız? Çok hareketsiz olduğumda bana da oluyor. Dışarı çıkıp yürüyüş yapamadıysam en azından evde biraz tur atmaya özen gösteriyorum. O zaman gece kasılmalarım daha az oluyor ve rahat ediyorum.

Kizlar bugun 32 haftaym ama bebek 30+6 cikti. 8 hun geriden gidiyorz 1765 kilo. Yarayacak her seyi de yiyorm ama anlamadm. Gecen ay tam gununu yakalamisti

Günaydın kızlar e-nabızda geçenki sonuçlarım bu sefer temiz çıkmış şimdi sonuç göstermek için doktor kapısında bekliyorum inşallah hayırlı haberler alırım bebeğin hareketleri de düzene girdi yine hissetmeye başladım hamd olsun sorunsuz geçsin şu süreçlerimiz🌷🌷🌷🌷🌷

Ben de bir bardak su içince 4 kere tuvalete gidiyorum. Özellikle gece çok zor oluyor. Ayılamıyorum da uykudan. Ama ben yatarken sola dönünce hemen geliyor tuvaletim sağa yatınca daha rahatım. Yaklaşık 2 litre içiyordum ben ama arttırmak lazımmış benim böbreğime genişleme cikti. İdrar tahlillerinde de kan çıkıyordu son bir kaç aydır.
Gerçekten çok yoruldum ya. Bacağım kollarim çok ağrıyor bi de. Sinirlere baskı yapıyormuş. Ve doğumdan sonrası da çok korkutucu. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ben 2 yıllık evliyim. Öncesinde 7 yıl yalnız yaşadım. Cocuk doğunca sanki herseyin kontrolünü kaybedicem gibi geliyor. Hep ilgi isteyecek daha da yorucu olacak. Kafam karışık gerçekten.

Slm hanımlar eylül annelerınden gelıyorum bu ulturoson görüntüsünde kaç haftalık olduğu hangısınde yasıyordu acaba hamılelık yüzünden balık beyınlıge döndüm resmen geçen senede temmuz annesıydım iyice yorgunluktan hangısı olduğunu unuttum 🤣🤣

X