Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    166
Ya hanımlar bu doktor bana geçen gıttıgımde ulturoson resmı vermedı e nabıza baktıgımda hamgısı hangısı kaç haftalık olduğunu baş cevresjnı nasıl cözücem aç fl haftalık olan hangısı bılgınız varmı

Ya hanımlar bu doktor bana geçen gıttıgımde ulturoson resmı vermedı e nabıza baktıgımda hamgısı hangısı kaç haftalık olduğunu baş cevresjnı nasıl cözücem aç fl haftalık olan hangısı bılgınız varmı
Canım HC kafa çevresi FL 7 ile çarpılır boyunu bulmak için

BPD: Başın kulaklar üzerindeki bölümünden ölçülen çapı
HC: Kafa çevresi
AC: Karın çevresi
FL: Uyluk kemiği uzunluğu (7 ile çarpıp boyu bulunur)

bu dört ölçüme bakıyorlar.

Kuzu o tm ama bende resım yok kı e nabızdan bakıyorum vermedı resim felan

Bu cevrenın hepsınde e nabızda haftalar yazıyor

ben hiç e nabızdan bakmadım ama hangi haftaya uyumlu olduğu yazıyordur belki. farz edelim, AC = 29w3d yazıyorsa karın çevresi 29 hafta 3 güne uyumlu çıkıyordur. ona göre anlarsın
Bak dur şöyle atıyım sana böyle tabı çarşamba günü gitmiştim daha yeni şişmiş sisteme

Eklentiler

• 1000009038.jpg
    1000009038.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 53
Aranızda tesettürlü olanlarınız varmııı Hastane için pijama ne aldınızz ben bulamıyorum çıkıp gezmek de istemiyorum mağaza mağaza ?

Bak dur şöyle atıyım sana böyle tabı çarşamba günü gitmiştim daha yeni şişmiş sisteme
çarşamba günü kaç hafta kaç günlüktünüz? bence bu değerler birbiriyle uyumlu, normal görünüyor yani. karın çevresi az daha önde görünüyor. ya da baş çevresi bir iki gün geri olabilir ama sıkıntı yok gibi.

Aranızda tesettürlü olanlarınız varmııı Hastane için pijama ne aldınızz ben bulamıyorum çıkıp gezmek de istemiyorum mağaza mağaza ?
Ben gecen sene 3 lü set almıştım normal set hamile üçin değil ama cok rahat olmuştu. eve gidince oına bakıcam o biraz yazlık gibi inceydi diye hatırlıyorum bide suwenden hamile emzirme pijama takımı almıştım ona bakıcam ince mi kalınmı hatırlamadım uzun kollu üstüne kalın sabahlık almıştım sabahlık iptal de takım biraz ınceyde kullanırım Dagiden de pijama takımı almıştım ama o biraz kalın gelebilir agustos eylul için. Valla işte kısa kollu falan takım alıp alt üst. Üstüne de sabahlık kullanabilirim

Bizde isim krizi sürüyor hala. Kayınvalidem kocasının ismini koydurma çalışmalarına hızla devam ediyor. Onun yüzünden ikinci ismi koyamıyoruz düz Ali kaldı çocuğun adı o kadar sinirliyim ki.😤

Biraz uzun olacak ama kendi yaşadığımdan örnek vermek istiyorum sana.

Benim kayınvalidem ve benim kendi babam isim konusunda daha cinsiyeti belli olmadan öncesinde bize ufak ufak baskı yapıyordu. Babam kendince kız ismi seçmişti kayınvalidem de erkek ismi ve bebeğe sürekli o isimle hitap ediyorlardı. Bebeğimin erkek olduğunu öğrenince ve kendisiyle konuşunca babam pes etti ama kayınvalidem ısrarla çocuğumu "Berat'ım" diye sevmeye devam ediyordu. Ben hiç bir şekilde kaale almadım öyle demesini, duymazdan geldim. Eşimle çünkü çocuğumuzun ismine ortak karar vermiştik, ( ikimiz de daha bekarken ve birbirimizi tanımıyorken "oğlum olursa ismini Rüzgar koyacağım" diye düşünmüşüz tesadüf 🥹 ) kararımızı ailelerimize söyledik, çocuğumuzun ismine karar verdik, ismi Rüzgar olacak dedik. Kayınvalidem yine sağolsun ufak ufak problemler çıkardı, yok "Ya fırtına gibi karakteri olursa, yok çok eserse, yok sert mizaçlı olursa, yok kimseyi dinlemezse, yok ölünce ismimizin suretinde diriliyormuşuz, yok Kuran'da geçmiyormuş, ben korkarım öyle olmasından" falan filan saçma sapan şeyler söyledi sürekli, instagramdan falan da bebeğe isim vermeyle alakalı videolar atıyordu yok bebeğin isim hakkı babadaymış, baba verirmiş, yok Kur'an'a uygun isim koymamak günahmış, yok çocuğun hakkına giriliyormuş bilmem ne -bunları hatırlayınca sinir geldi bana bi- her seferinde ben de aynı cevabı verdim "hayır anne ben Rüzgar ismini engelleriyle mücadelesi kolay olsun özgür olsun niyetiyle veriyorum, önemli olan niyet" dedim. Bi arada şakayla karışık şey demiştim "sizler anne baba olarak kendi çocuklarınıza istediğiniz ismi verdiniz, şimdi sıra bizde, biz de anne baba olarak çocuğumuza istediğimiz ismi veriyoruz" ondan sonra sesi kesti. Sonrasında çocuğumuza ikinci ismi mi versek diye bi düşündük eşimle, eşim başlarda ikinci isme son derece karşıydı hiç istemiyordu. Sonradan kendisi geldi bana durup dururken Rüzgar Efe mi koysak dedi. Efe ismini de ben çok seviyordum hatta isim düşünürken eşime demiştim. Haliyle benim de hoşuma gitti. Biz baya olumlu bakarken işte ailelere fikrimizi söyledik eşimin babası kendini karar mercii zannetti "yok olmaz" "iki isme ne gerek var" "bek iki isim sevmiyorum" falan dedi ben şok 😂 annesi olabilir falan dedi daha olumlu yaklaştı muhtemelen Rüzgar ismini istemediği için 😂😂 eşime döndüm, dedim ben çok sevdim Rüzgar Efe olsun en iyisi, hem peltek arkadaşı falan olursa rahat iletişim kurarlar dedim ve babası mecbur kabullenmek zorunda kaldı 🤗

Velhasıl kuzum bebek senin bebeğin, ismini de eşin ve sen dilediğiniz gibi vereceksiniz kimseye boyun eğmeyin. Yok kırılırmış yok gücenirmiş yok üzülürmüş, geçin bunları. Kayınvaliden zamanında çocuk doğurmuş, çocuğuna da dilediği ismi koymuş. Şimdi senin bebeğin oluyor, o bebeği karnında taşıyan ağrısını bulantısını hastalığını çeken sensin, doğuracak olan, bakacak olan sensin kayınvaliden değil. Bebeğinin ismini de sen vereceksin tabiki doğal olarak. Sen ne kadar kararlı durursan o kadar iyi. Herkes yerini ve sınırını bilecek

canım ben şunu aldım:

kumaşı falan beğendim, hem yazlık hem kapalı alınabilir bence. ama bi tane de gecelik elbise gibi olanlardan almak istiyorum, onu bulamadım henüz

çarşamba günü kaç hafta kaç günlüktünüz? bence bu değerler birbiriyle uyumlu, normal görünüyor yani. karın çevresi az daha önde görünüyor. ya da baş çevresi bir iki gün geri olabilir ama sıkıntı yok gibi.
29+2 mi dedı 28+5 mi hiç hatırlamıyorum kı devamlı haftamız degısıyor

kızlar ishal salgını var diyorlardı hep ama ciddiye almamıştım. eşim cuma günü gece kusmayla uyandı, sonra ishal başladı. serum, ilaç vs derken toparlandı. bugün de ben çok iyiydim, birdenbire midem bulandı kustum, sonra da hafif ishal başladı. bu salgın mı cidden ya? nasıl bulaşıyor ki ne yapmam lazım bulaşmaması için bilmiyorum. lavaboları sürekli çamaşır suyuyla yıkıyorum falan ama etki etmemiş demek ki :KK43: şimdi de ne yapsam bilemedim aşırı halsizlik var ama acile gidip serum alsam mı yoksa kendi kendine geçer mi böyle. yakalanan var mı bu salgına?

kızlar ishal salgını var diyorlardı hep ama ciddiye almamıştım. eşim cuma günü gece kusmayla uyandı, sonra ishal başladı. serum, ilaç vs derken toparlandı. bugün de ben çok iyiydim, birdenbire midem bulandı kustum, sonra da hafif ishal başladı. bu salgın mı cidden ya? nasıl bulaşıyor ki ne yapmam lazım bulaşmaması için bilmiyorum. lavaboları sürekli çamaşır suyuyla yıkıyorum falan ama etki etmemiş demek ki :KK43: şimdi de ne yapsam bilemedim aşırı halsizlik var ama acile gidip serum alsam mı yoksa kendi kendine geçer mi böyle. yakalanan var mı bu salgına?
Kuşum hiç riske atma sıvı kaybın çok olur ishalde bol su iç doktoruna yaz acile yönlendirirse de acilde git serumunu al bence

X