Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 27 44,3%
  • erkek

OY: 33 54,1%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    61
Kızlar biraz önce 2023 aralık anneleri topiğine baktım. Acaba kimler beklediği tarihte doğum yapmış diye büyük çoğunluğu beklenen doğum tarihinden erken doğum yapmış. Bunların çoğu sezaryen midir ki ? Bizde de sezaryen yapacak olanların çoğu cidden kasıma kayar bu durumda. Keşke sütunlarda doğum şekli de yer alsaydı ya uf 😂
Evet sezaryenle erken alıyorlar maalesef, en kafama taktığım konu olabilir bu. Benim de 7 Ocak görünüyor, sezaryen olsa dahi doğum kendiliğinden başladıktan sonra doğum yapmak istiyorum.

Yok yok hiç stres yapma, bana da arkadaşım demişti ki enfeksiyonun vardır benim ne zaman alt karnım ağrısa enfeksiyon çıktı bende falan dedi. Ama içimden hiç enfeksiyon varmış gibi de gelmiyordu. Çünkü hissettiğim şey bir iki dakikalık oluyordu çoğu zaman öyle tüm gün bir ağrı falan değildi. Doktor da bebek bu deyince haaa dedim tamam bu her seferinde bebek o zaman, böyle düşününce mutlu oluyor insan hem 😂 Mesela özellikle ayakta ve hareketliyken daha çok hissediyorum uyandırdık herhalde beyefendiyi, rahatı kaçtı falan diyorum kendi kendimize senaryo yazıyoruz öyle :KK70:
Evet bende ayaktayken daha sert hissediyorum bi de mesela dün rüya gördüm korkmuştum rüyamdan karnimdaki sertliği uyandım. Ben uykuda stres yaptığım için hem bebek gerildi hem de bana uyan kadın sadece rüya dedi sanırım 😂 ama nasıl oldu anlatamam böyle sağ tarafım karnım yamuk olacak şekilde belli ve taş gibi olmuştu. Biraz elimle dokunurken geçti

Evet sezaryenle erken alıyorlar maalesef, en kafama taktığım konu olabilir bu. Benim de 7 Ocak görünüyor, sezaryen olsa dahi doğum kendiliğinden başladıktan sonra doğum yapmak istiyorum.
Benim de kafama takılıyor ya arkadaşım 40+3te sezaryenle doğurdu hala daha vicdan azabı çekiyorum içerideki bir gün dışarıda bin gün geçiyormuş gelişim açısından falan dedi. Ki gününü tamamlamış bir çocuk olmasına rağmen. Ama topicte 37+0, 36+5 falan gördüm onlar da mı sezaryendi acaba?

Evet bende ayaktayken daha sert hissediyorum bi de mesela dün rüya gördüm korkmuştum rüyamdan karnimdaki sertliği uyandım. Ben uykuda stres yaptığım için hem bebek gerildi hem de bana uyan kadın sadece rüya dedi sanırım 😂 ama nasıl oldu anlatamam böyle sağ tarafım karnım yamuk olacak şekilde belli ve taş gibi olmuştu. Biraz elimle dokunurken geçti
Yaaaa 😂 Bence de o seni uyandırmış, ufff noluyo gece gece bu annem durduk yere niye sıktı şimdi kendini, dürteyim de uyansın dedi galiba :KK70: Rüya işleri de çok karışık olmadı mı yaaa gebeliğimin ilk günlerinden beri benim rüyaların saçmalık seviyesi yani :KK70: Gerçeğe aşırı yakın oluyor çoğu zaman, rüya mı gerçek mi ayırt edemiyorum hatta. Bazen mesela sadece 1 sıradan günümü görüyorum. Neydi bu şimdi işe gidip aynılarını yaşayacağım zaten gece gece niye bunu izledik ki diyorum :KK70:

Kızlar hep anne yanı falan konuştuk da şu beşikler nasıl sizce? Almışken bir kere bunu almak daha mantıklı olur mu ki? Ben nasip olursa ikinci çocuk da düşünüyorum (yani en azından şu an için düşünüyorum :KK70: ) Ona da kullanırım dedim. Yorumlarınızı bekliyorum, hiçbir fikrim yok. Farkı da biri 3 kademeli biri 4 sanırım başka bir şey göremedim gibi.

Benim de kafama takılıyor ya arkadaşım 40+3te sezaryenle doğurdu hala daha vicdan azabı çekiyorum içerideki bir gün dışarıda bin gün geçiyormuş gelişim açısından falan dedi. Ki gününü tamamlamış bir çocuk olmasına rağmen. Ama topicte 37+0, 36+5 falan gördüm onlar da mı sezaryendi acaba?
Muhtemelen sezaryendir. Dünyada ikinciyiz zaten sezaryen ameliyatında, gerektiğinde hayat kurtarıyor tabi ama benim kafam çok karışık bu konuda. Şu an beni takip eden tüp bebek doktorum da asla normal doğum yaptırmam diyor mesela, garip.

Kızlar hep anne yanı falan konuştuk da şu beşikler nasıl sizce? Almışken bir kere bunu almak daha mantıklı olur mu ki? Ben nasip olursa ikinci çocuk da düşünüyorum (yani en azından şu an için düşünüyorum :KK70: ) Ona da kullanırım dedim. Yorumlarınızı bekliyorum, hiçbir fikrim yok. Farkı da biri 3 kademeli biri 4 sanırım başka bir şey göremedim gibi.

Bu da var, fiyatları neden farklı ki bu kadar ya.

Kızlar biraz önce 2023 aralık anneleri topiğine baktım. Acaba kimler beklediği tarihte doğum yapmış diye büyük çoğunluğu beklenen doğum tarihinden erken doğum yapmış. Bunların çoğu sezaryen midir ki ? Bizde de sezaryen yapacak olanların çoğu cidden kasıma kayar bu durumda. Keşke sütunlarda doğum şekli de yer alsaydı ya uf 😂
Bana en az 2 hafta öne çek diyorlar sezaryen değilse bile niyeyse

Muhtemelen sezaryendir. Dünyada ikinciyiz zaten sezaryen ameliyatında, gerektiğinde hayat kurtarıyor tabi ama benim kafam çok karışık bu konuda. Şu an beni takip eden tüp bebek doktorum da asla normal doğum yaptırmam diyor mesela, garip.
Benim doktorumsa tüm zahmetine rağmen normal doğum taraftarı sanki. İlk muayenede sordu ne istiyorsun diyor normal dedim. Süper, en sevdiğim anne adayı işte falan yaptı. Oysa bence doktorlar için konforlu olan sezaryen sanki. Ben şey dedim hocam bir de epidural falan varmış tam da bilmiyorum ama daha rahat diyorlar dedim, sen kafanı onlarla karıştırma dedi. Acaba ne olursa bu adam sezaryen der mesela? Ya da sizlerinki neden bu kadar erkenden normal doğumu sakıncalı buluyor?

Bana en az 2 hafta öne çek diyorlar sezaryen değilse bile niyeyse
Allah Allah. Bana da arkadaşımın annesi dedi ki 13üne dedilerse 20si gibi gelir bebek falan dedi. Neden dedim doktorlar adetin ilk gününden daha hamile değilkenden hesaplıyorlar ondan dedi. Hiç de kafama yatmadı. O zaman tam tersine 2 hafta önce doğması gerekir yani sizinkilerin dediği gibi. O zaman 2 hafta ileri gitmesi gerekir sanki, kafam da karıştı da

İkeadakiler çok kaliteli olmadığı için ben de boydan ikea pax modelinden sipariş verdim 5 kapaklı artı şifonyer yaptırıyorum ikili .
Benım bır boş odam vardı geçen sene oraya ikea divan ve hemnes sifonyer almıştım bu sene de üç kapılı bır dolap alıcam çocuk odası bitecek😂bebekken de anne yanı beşik alırım odama öyle kullanırım

Benım bır boş odam vardı geçen sene oraya ikea divan ve hemnes sifonyer almıştım bu sene de üç kapılı bır dolap alıcam çocuk odası bitecek😂bebekken de anne yanı beşik alırım odama öyle kullanırım
Ahh o divanlari evlenirken almadim 😟 suan asiri bi fiyat oldu alamam artik daha da.

Benim doktorumsa tüm zahmetine rağmen normal doğum taraftarı sanki. İlk muayenede sordu ne istiyorsun diyor normal dedim. Süper, en sevdiğim anne adayı işte falan yaptı. Oysa bence doktorlar için konforlu olan sezaryen sanki. Ben şey dedim hocam bir de epidural falan varmış tam da bilmiyorum ama daha rahat diyorlar dedim, sen kafanı onlarla karıştırma dedi. Acaba ne olursa bu adam sezaryen der mesela? Ya da sizlerinki neden bu kadar erkenden normal doğumu sakıncalı buluyor?
Ne güzel, artık normal doğumu destekleyen bir doktor bulmak maalesef çok zor ben de arayıştayım şu anda. Ben tüp bebek annesiyim, zaten normal yolla olan bebeleri bile normal doğurtmuyorlar tüp bebek daha da zor oluyor. Aslında anne ve bebek için her şey yolunda giderse en sağlıklısı vajinal doğum ama sezaryen bebeğin oksijensiz kalması, strese girmesi, kaka yapması vs gibi olasılıkları ortadan kaldırdığı ve elbette sizin de dediğiniz gibi doktorlar için çok konforlu olduğundan daha çok tercih ediliyor. E artık kimse vajinal doğum yapmadığı ve her yerde tü kaka gibi gösterildiği için anneler de korkuyor. Ben illa normal doğum olsun diye diretmiyorum fakat “28 Aralık’ta gel bebeği alalım” gibi bir şeyi aklım ve vicdanım almıyor. Belki 1-2 hafta sonra gelecek bebek, 1 gün bile çok kıymetli ne bileyim. Bir de zaten yapay gebelik oldu bari doğumum normal olsun diyorum shdsjsksk 😂

Bende bu tarzlara bakıyorum artık trendyolda bir sürü çeşidi var düşündüm ben seyahet eden biri değilim beşiği de ordan oraya taşımıcam neden park alayım ki bunlar hem şık hem anne yanı hem de 2 yaşına kadar rahat kullanım oluyor hemde kademeli boya göre trendyolda daha uygunları yorumları iyi olan birini almayı düşünüyorum ben

Tüp bebek doktorların çoğu risk almıyor sağlıklı doğum oranlarını kendi hanesine yazmak için direk sezaryen düşünüyorlar bende illa sezaryen ya da illa normal olsun demiyorum bebeğim geliş yolunı kendi seçicek baktım açılma yok ama sancı dayanılmaz mecbur sezaryen olurum

X