Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    211
Daha iyiyim canım evet uzandıkça iyi geliyor cidden 🙏🏻 siz nasıl temizlik yapıyorsunuz gerçekten benim hiç halim yok sanki bebeği de yoruyorum diye korkuyorum artık 1 ay daha az az yapıp idare edebilsem 😞
Valla yorucu oluyor iki gune bir ebi silip supuruyorm. Mutfak zaten hic bitmio banyo tuvalet derken genelde ayaktayim. O zamn agirlik oluyor alt kismda ama dinlenince gecio

Daha iyiyim canım evet uzandıkça iyi geliyor cidden 🙏🏻 siz nasıl temizlik yapıyorsunuz gerçekten benim hiç halim yok sanki bebeği de yoruyorum diye korkuyorum artık 1 ay daha az az yapıp idare edebilsem 😞
Evde bir çocuk daha olunca zaten istemsiz sürekli hareket halinde olunuyor canım temizlik yapmak kendimizi zorlamadıkça iyi bi spor diye düşünüyorum olabildiğince hareket halindeyim her gün fazlasıyla. Bu haftalarda hareketli olmak dinlenmekten çok daha faydalı canım insan yattıkça ağrılar daha çok oluyor ve halsizleşiyor

suanda 31+0 oldu ve doktor randevum haftaici son kilosu ne kadar oldu bilmiyorum henuz ama 27+3'te 1.2 kiloydu ve bir hafta ileriden gidiyordu onun uzerine 3.5-4 kilo civari dogar dedi doktorum. sizin ki kac haftalik, kac kilo? bizimki kiz ama iri biraz babasina cekmis 🤭😊
Bizimde kız Benim şuan 35+5 34+4te 51 cm 2800 gramdı bakalım nasıl olucak🥲

Yalnız değilsin hepimiz öyleyiz bir ütü biriktirdim ki başlasam belki bir gün sürer ama kalan bütün işleri yapıyorum mutfak yemek banyo sil süpür oturduğumda ayaklarım yanıyor ikinci çocugu olanları tebrik ediyorum daha bebiş gelmeden yoruldum ama bebişlerin canı sağolsunda hepsi yapılır

Kızlar ben 35+1 deyim 3 gündür yatakta dönerken yada kalkarken aşağıda ağrı oluyor
Benimde 34. Hafta ortasında oldu otururken kendimi kipirdayamiyordum o derece bir ağrı oluyordu bekleyip sonra kipirdaniyordum. Doktor kontrolünde doktor basının yerleştiğini söyledi muhtemelen onun agrisiydu. Başı yerlestikten sonrasinda işe aşırı bir hafiflik var pat diye oturuyorum pat diye kalkıyorum yatakta sağdan sola çok rahatım 😅

Hareketi var ama sol tarafımda bir ağrı var ya eğilip.kaklmakta zorlanıyorum yanma oluyor eğilip.kalkinca eşim hastaneye gidelim diyor
aynı durumdan mı bilmiyorum ama benim sağ tarafımda ağrılarım oluyordu bebek ters duruyor başı göğsümün altında ayakları terste o yuzden ağrım oluyormuş dr öyle dedi bebekler ters durunca daha zahmetli olur dedi

Valla yorucu oluyor iki gune bir ebi silip supuruyorm. Mutfak zaten hic bitmio banyo tuvalet derken genelde ayaktayim. O zamn agirlik oluyor alt kismda ama dinlenince gecio

Evde bir çocuk daha olunca zaten istemsiz sürekli hareket halinde olunuyor canım temizlik yapmak kendimizi zorlamadıkça iyi bi spor diye düşünüyorum olabildiğince hareket halindeyim her gün fazlasıyla. Bu haftalarda hareketli olmak dinlenmekten çok daha faydalı canım insan yattıkça ağrılar daha çok oluyor ve halsizleşiyor

Yalnız değilsin hepimiz öyleyiz bir ütü biriktirdim ki başlasam belki bir gün sürer ama kalan bütün işleri yapıyorum mutfak yemek banyo sil süpür oturduğumda ayaklarım yanıyor ikinci çocugu olanları tebrik ediyorum daha bebiş gelmeden yoruldum ama bebişlerin canı sağolsunda hepsi yapılır
Ay maşallah bebişi olanlar gerçekten ben düşünemiyorum şu an kendimi bir de ekstra çocuğumla 🥲 gerçekten tebrik ederim, sağlıkla bunu da atlatalım ❤️ benim tek korkum erken doğumu tetikler mi sizce yorulmak ben 39. Haftada sezaryan diye konuştum çünkü doktorumla.. ben de yapıyorum normalde ama yani öyle bir birikti ki desteğe ihtiyacım vardı yani eğil kalk olmasın çok diy😔

Ay maşallah bebişi olanlar gerçekten ben düşünemiyorum şu an kendimi bir de ekstra çocuğumla 🥲 gerçekten tebrik ederim, sağlıkla bunu da atlatalım ❤️ benim tek korkum erken doğumu tetikler mi sizce yorulmak ben 39. Haftada sezaryan diye konuştum çünkü doktorumla.. ben de yapıyorum normalde ama yani öyle bir birikti ki desteğe ihtiyacım vardı yani eğil kalk olmasın çok diy😔
bizde 38de diye konustuk hiç aklıma getirmiyorum oyle seyleri sadece eğilmek canımı acıttıgı için istemiyorum sende getirme aklına zamanında sağlıkla gelecek bebişler inşallah

Kızlar hastanede dağıtımak için bir şeyler yaptırdınız mı? Hazırlıklar nasıl gidiyor
Ben şöyle bir şey yaptım.evde böyle pleksi kutular vardı nişanımdan kalma.İçine mum aldım şimdi etiket ve kurdelesi gelecek.Sadece çikolata yaptıracaktım ama kafamı dağıtmak için yapmak istedim

Eklentiler

• 0C19FCE0-AD79-467E-B0A5-D82365FE2DD1.jpeg
    0C19FCE0-AD79-467E-B0A5-D82365FE2DD1.jpeg
    74,9 KB · Görüntüleme: 52
Ben 2 haftadır öyleyim canım yatakta dönerken de oluyor yürürken de hem kasıkta hem vajinamın kemiğinde sağlı sollu ağrı var. Bebeğin yaptığı basınçtan olsa gerek artık iyice aşağı inip kanala yerleşme evresindeler çünkü
Ben de var son bir haftadır kağan kocatepenin videolarında çatı kemiklerinin birbirinden ayrılmaya başladığını onun kasık ağrısı yapacağını dinledim geçen öyle olabilir kasıkta ve aynı daha altta iki bacağımın üst iç kısmında ağrı oluyor

Kızlar dizleri acıyan var mı eğilip kalkarken falan çok acıyor diz kapaklarım
Benim 1 ay kadar sürmüştü geçti şükür. Yine de baskı oluyor eğilince zor kalkıyorum
Evde bebek var oyuncak bile toplayamıyorum. Eğilemiyorum. Eşim topluyor ben süpürüyorum. Silerken de eşim yardım ediyor. Yardım edecek kadın bulabilsem hiç dokunmam.
Kızlar hastanede dağıtımak için bir şeyler yaptırdınız mı? Hazırlıklar nasıl gidiyor
Hastaneye kimseyi istemiyorum 😄 dağıtmayacağım. Evde gelene de kurabiye çay kahve çikolata. İlk bebeğimde özel çikolata, mevlüt, şeker, mum vs yaptım. Bu defa yapmayacağım. Gerek yokmuş 🤣

Benim 1 ay kadar sürmüştü geçti şükür. Yine de baskı oluyor eğilince zor kalkıyorum

Evde bebek var oyuncak bile toplayamıyorum. Eğilemiyorum. Eşim topluyor ben süpürüyorum. Silerken de eşim yardım ediyor. Yardım edecek kadın bulabilsem hiç dokunmam.

Hastaneye kimseyi istemiyorum 😄 dağıtmayacağım. Evde gelene de kurabiye çay kahve çikolata. İlk bebeğimde özel çikolata, mevlüt, şeker, mum vs yaptım. Bu defa yapmayacağım. Gerek yokmuş 🤣
Kesinlikle böyle düşünüyorum 😃 kimseyi hiçbir yerde istemiyorum😃

Bende yaptırmıcam ya gerek görmüyorum çikolata yeter hastaneye de eşimin ve benim ailem dışında kimseyi kabul etmicem. 40ımdan sonra gelenlere de çay ikram hariç çikolata veririm tamam işte yeter 😅

Hareketi var ama sol tarafımda bir ağrı var ya eğilip.kaklmakta zorlanıyorum yanma oluyor eğilip.kalkinca eşim hastaneye gidelim diyor
Canım o normal bence bende de oluyor zaten eğilmek tam bir işkence. Birde bebek biryere toplanıyor semsert yapıyor kendini sonra geçiyor ama gün içinde kaç defa oluyor bu durum sayamadım bile. Giderek ağırlaşıyoruz ona bağlıyorum. Ama senin şiddetli oluyorsa git bebeği de görmüş olursunuz artık son aylarda olduğumuz için daha dikkatli olmak gerekir tabi ki.

X