2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Bebek hareketlerini hisseden arkadaşlar, sizinde günden güne hareketi değişiyor mu. Mesela bazı günler daha belirginken bazı günler daha sakin gibi çok daha az hareket ediyormuş gibi. Sizdede böyle mi
Ben geçenlerde hissedip hissedip, sonra iki gün hissetmedim diye acile gittim 🥹 hiçbir sıkıntı yokmuş, bu dönem böyle olabilirmiş, az veya çok hissedebilirsiniz dediler bana 🥹 hareketlerin azalması Allah korusun 30.haftadan sonra tehlikeliymiş.

Senin bebeklerin ikisi de kız mıydı canım benimde 15+3 benim de bebek sola yerleşimli doktor yerleşimi güzel 18-20. Haftalarda hissedersin dedi daha cinsiyetini bilmiyorum ama
Cinsiyetlerini öğrenemedim hala 13 haftalıkken gittiğimde biri kıza benziyor gibi ama emin değilim diğerini hiç göremedim demişti bu salı randevum var 16 haftalık oluyor öğrenirim inşallah

Ben geçenlerde hissedip hissedip, sonra iki gün hissetmedim diye acile gittim 🥹 hiçbir sıkıntı yokmuş, bu dönem böyle olabilirmiş, az veya çok hissedebilirsiniz dediler bana 🥹 hareketlerin azalması Allah korusun 30.haftadan sonra tehlikeliymiş.
Ay öyle mi canım bende hissetmeye başlayınca hep öyle devam edecek sandım 🥹 kaçıncı haftalarda yaşamıştın bunu

Günaydın güzel anneler. Ben o hasta gibi dolanan suratsız hiç gülmeyen gebelerden olmıcam demiştim heh tam olarak onlardan oldum 😂😂. Yatak en yakın arkadaşım oldu 😂 birde bende ciddi uykusuzluk başladı kesimlikle uyuyamıyorum sizde de var mı bu durum ?

Günaydın güzel anneler. Ben o hasta gibi dolanan suratsız hiç gülmeyen gebelerden olmıcam demiştim heh tam olarak onlardan oldum 😂😂. Yatak en yakın arkadaşım oldu 😂 birde bende ciddi uykusuzluk başladı kesimlikle uyuyamıyorum sizde de var mı bu durum ?
Uyku maalesef bende de var canım sabah 6’da ayaktayım yatak odasının camına siyah fon aldım güneşi kessin diye ondan mı diye onunla da alakalı değil doktorum bana yaz ayı hamileliği zor olur demişti dediği oluyor

Bazı geceler benim de uykusuzluk problemim var maalesef. Sıcaktan bence, zaten hamileler olarak vücut isimiz biraz daha yüksek bir de sıcak havalar... Bazen de biraz büyüyen göbeğim mi rahat uyutmuyor diye düşünüyorum, o yüzdem hem hamilelik hem emzirme yastigi olarak satılanlardan aldım, kargosu gelince deneyip yorumumu paylasirim.

Günaydın canim
Hiç sorma kime çok gorduysem artık aynısı ben hatta anneme diyorum ki şu sosyal medyada hamileler nasıl rahat görünüyor ben evde pasakli ve perişan haldeyim kız o kadar tövbe ettim hiç enerjim olmuyor evde malak gibi yatıyorum yine halim yok

gece on kez uyanıyorum yattığımda çok zor uykuya dalıyorum :/ benim de uyku kalitem yerlerde :KK43:

Ben hiç yorum yapamıyorum ya anneler hisseder derler bende yorum yok aserme olmadı sağlıklı olsunlarda cinsiyet önemli değil sadece kıyafet oda için cinsiyetini öğrenmek istiyorum ama kızım olsun çok isterim tabiki
hahaha hissedemeye biliyor ya anneler :) ben mesele ilk andan itibaren hep erkek düşündüm öyle hissettim hiç kız kıyafeti bakmadım elim hiç gitmedi gözüm hep erkek eşyalarındaydı erkek bebeklerdeydi ama mis gibi bir kızım olacak nasipse :) sağlıcakla gelsin de zaten iki seçenek var hangisi olursa artık diyoruz :)

En az dört saat olmalı aralarında. Sabah aç karna tiroid ilacını, akşam yemeğinden bir saat önce de demir ilacınızı için bence. Süt ürünü tüketecekseniz demir emilimini azalttıklarından ve ishal yapma ihtimaline karşı demir ilacını öğünden en az 2 saat önce almak lazım.
Sanirim bi yerd yanlişlik var ama anlamadim doktorda diyor ki tiroid ilaci al sonra kan ilaci al dedi sonra kahvalti et dedi aradaki saat farkını yine sölemedi o kdr önemli değilmiş iki ilaç arası saat çok saçma değilmi yaa

Kızlar 2. trimester hani daha enerjik daha eğlenceliydi ya. Ben hala kendime gelemedim ve daha kötüsü lohusa depresyonunda gibiyim. Nasıl olur nasıl yaparız diyorum. Eski hayatımı özlüyorum arada. Bebeğimi çok istiyorum o ayrı mesele, ama bir garibim 2 gündür. Bilmiyorum Allah bebeğimi sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin, bu kızı çok istedim şimdi böyle hissedince de üzülüyorum neden diye

Kızlar 2. trimester hani daha enerjik daha eğlenceliydi ya. Ben hala kendime gelemedim ve daha kötüsü lohusa depresyonunda gibiyim. Nasıl olur nasıl yaparız diyorum. Eski hayatımı özlüyorum arada. Bebeğimi çok istiyorum o ayrı mesele, ama bir garibim 2 gündür. Bilmiyorum Allah bebeğimi sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin, bu kızı çok istedim şimdi böyle hissedince de üzülüyorum neden diye
14. haftadan sonra azalır yazıyor genelde internet sitelerinde, sen kaç haftadasın?
benim de çok bulantı halsizlik aynı duyguları paylaşıyorum seninle :KK43:

14. haftadan sonra azalır yazıyor genelde internet sitelerinde, sen kaç haftadasın?
benim de çok bulantı halsizlik aynı duyguları paylaşıyorum seninle :KK43:
16+4üm canım. Hiç keyfim ve enerjim yok. Bebek alışverişi yapsam belki modum yükselir ama eşim daha erken diyor, pahalanacak diyorum olsun öyle alırız ne olacak diyor. Kendi enerjimi yükseltecek bir şey bulamıyorum. Hava da öyle sıcak ki asla sokağa çıkmıyorum zaten. Klimadan üşütürüm için genelde hep hastayım son zamanlarda zaten üşütüp kusmakla geçiyor. Açıkçası yiyip içtiğim rahat gezdiğim uyurken bile doğru pozisyonu düşünmediğim günlerimi düşünüyorum. Neden böyle oldu bilmiyorum geçicidir mutlaka ama işte

Sürekli çalıştığım evin işine koşturduğum ve hareketli olduğum İçin az uyuyorum ve çok yoruluyorum vucudum isyan ediyor bazen ben düştüğüm yerde uyuyorum hiç bana olmadı valla canım o dediğin

16+4üm canım. Hiç keyfim ve enerjim yok. Bebek alışverişi yapsam belki modum yükselir ama eşim daha erken diyor, pahalanacak diyorum olsun öyle alırız ne olacak diyor. Kendi enerjimi yükseltecek bir şey bulamıyorum. Hava da öyle sıcak ki asla sokağa çıkmıyorum zaten. Klimadan üşütürüm için genelde hep hastayım son zamanlarda zaten üşütüp kusmakla geçiyor. Açıkçası yiyip içtiğim rahat gezdiğim uyurken bile doğru pozisyonu düşünmediğim günlerimi düşünüyorum. Neden böyle oldu bilmiyorum geçicidir mutlaka ama işte
ben de senin gibiyim hiç keyfim yok sıfır :KK43: senin yine benden baya öndeymiş. sıcaklardan da hiç keyfimiz yok :KK43: şu bulantı bi geçse enerjimiz de yükselir bence. ben 5-6 kilo verdim 7. haftadan beri. bulantı hapı kullanıyor musun?

ben de senin gibiyim hiç keyfim yok sıfır :KK43: senin yine benden baya öndeymiş. sıcaklardan da hiç keyfimiz yok :KK43: şu bulantı bi geçse enerjimiz de yükselir bence. ben 5-6 kilo verdim 7. haftadan beri. bulantı hapı kullanıyor musun?
Yok canım kullanmıyorum çünkü benim bulantılarım hamilelikten deği. Klima çarptı üşüttüm midemi 2 gün kustım öyle hasta yattım çok şükür geçti. İyi günlere geçeriz inşallah biran önce, böyle bebeğe de üzülüyorum 🙏🏻

X