2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Bebek hareketlerini hisseden arkadaşlar, sizinde günden güne hareketi değişiyor mu. Mesela bazı günler daha belirginken bazı günler daha sakin gibi çok daha az hareket ediyormuş gibi. Sizdede böyle mi
Benim minik kızım da pek hareket etmiyor ultrasonda da öyle acayip hareketli hiç görmedim eller ayaklar minik minik hareket ediyor evet artık daha net hissediyorum çok nadirdir acayip hareket ettiği tespitte edemedim ne etkiliyor ne yediğimde hareket ediyor bazen değişik bir şey yapıyor hafif canım yanıyor bazen tek yerde toplanıyor taş gibi oluyor bazı zamanlarda hiç ortada yok nerelere giriyorsa 😂

Benim minik kızım da pek hareket etmiyor ultrasonda da öyle acayip hareketli hiç görmedim eller ayaklar minik minik hareket ediyor evet artık daha net hissediyorum çok nadirdir acayip hareket ettiği tespitte edemedim ne etkiliyor ne yediğimde hareket ediyor bazen değişik bir şey yapıyor hafif canım yanıyor bazen tek yerde toplanıyor taş gibi oluyor bazı zamanlarda hiç ortada yok nerelere giriyorsa 😂
Bende anlayamadım canım bazen dediğin gibi sert birşey oluyor dışarıdan elimle hissediyorum. Bazı zamanlar hiç hareket hissetmiyorum bu seferde öyle panikliyorum😅 normalde karpuz felan etkiliyordu dün ne yaptıysam olmadı hep minik minik nadir hareket etti krize soktu beni, derinlerde geziyorlar heralde😅

Sanirim bi yerd yanlişlik var ama anlamadim doktorda diyor ki tiroid ilaci al sonra kan ilaci al dedi sonra kahvalti et dedi aradaki saat farkını yine sölemedi o kdr önemli değilmiş iki ilaç arası saat çok saçma değilmi yaa
Bana hem dahiliye hem kadın doğum doktoru 4 saati söyledi canım. Demirden sonrada arkadaşın dediği gibi iki saat sür yoğurt tarzı ürünler çay ve kahve tarzı ürünler tüketilmeyecek demişti. Hatta demiri c vitamini ile tüketmek emilimi artırdığı için ben genelde portakal suyuyla felan alıyordum

Günaydın güzel anneler. Ben o hasta gibi dolanan suratsız hiç gülmeyen gebelerden olmıcam demiştim heh tam olarak onlardan oldum 😂😂. Yatak en yakın arkadaşım oldu 😂 birde bende ciddi uykusuzluk başladı kesimlikle uyuyamıyorum sizde de var mı bu durum ?
Bende stres topu hamilelerden oldum 😅 canım benim 11 gibi çok uykum geliyor uyuyorum ama genelde sabah 5 te ayaktayım. Artık yatakta hareket etmek rahatsız ediyor beni normaldede çok hareketli uyuyan bi insanım ama eskisi gibi rahat hareket edemediğimden herşeyde uyanıyorum uyku kalitem düştü diyebilirim

Sanirim bi yerd yanlişlik var ama anlamadim doktorda diyor ki tiroid ilaci al sonra kan ilaci al dedi sonra kahvalti et dedi aradaki saat farkını yine sölemedi o kdr önemli değilmiş iki ilaç arası saat çok saçma değilmi yaa

Bu kullandığınız ilacın prospektüsünden ilgili kısmın görüntüsü. En az 2 saat diyor ki ideali en az 4 saat olmasıdır. Zorda kalınırsa gece yatarken tiroid ilacı alınabilir, gece yatarken aç olduğunuzu varsayıyoruz tabi, böyle bir durumda sabah kahvaltıdan önce demir ilacı alınabilir. Yani yazdığım ilk mesajdaki kullanım şeklinde de bu şekilde de aç karna ilk tiroid ilacınızı almış oluyorsunuz. Ama böyle bir düzenlemeyi doktorunuz önermeden kafanıza göre yapmayın, bir dahiliye hekimine ya da endokrin hekimine danışabilirsiniz.

Eklentiler

• IMG_0449.jpeg
    IMG_0449.jpeg
    42,6 KB · Görüntüleme: 16
ben de senin gibiyim hiç keyfim yok sıfır :KK43: senin yine benden baya öndeymiş. sıcaklardan da hiç keyfimiz yok :KK43: şu bulantı bi geçse enerjimiz de yükselir bence. ben 5-6 kilo verdim 7. haftadan beri. bulantı hapı kullanıyor musun?
Peki doktorun serum taktirmani önerdi mi canım bide kaç haftalıksin

Bende anlayamadım canım bazen dediğin gibi sert birşey oluyor dışarıdan elimle hissediyorum. Bazı zamanlar hiç hareket hissetmiyorum bu seferde öyle panikliyorum😅 normalde karpuz felan etkiliyordu dün ne yaptıysam olmadı hep minik minik nadir hareket etti krize soktu beni, derinlerde geziyorlar heralde😅
Aynen bencede bende korkuyorum bazen karnımı sallıyorum uyansın uykucu diye eşim bu kızımın senden çektiği ne diyor bana 😂😂😂😂

hayır önermedi hatta ben sordum çok kusma yoksa önermiyoruz serum beslemez dedi. 12+5
prilam kullandım ben hala günde 1 tane alıyorum. ama ilk zamanlara göre çok şükür bitti diyorum. herşeyden nefret ediyordum tiksiniyordum midem her an her saniye bulanıyordu günde 4 kez ilaç alıyordum ona rağmen 2 kilo vermiştim. kuru ekmek yiyordum salatalık çubuk kraker felan.

15. haftadan itibaren çok azaldı şuan 16+3 üm. 2 gündür hiç içmedim mesela.
zamanla sizin de azalır inşallah.

Günaydın güzel anneler. Ben o hasta gibi dolanan suratsız hiç gülmeyen gebelerden olmıcam demiştim heh tam olarak onlardan oldum 😂😂. Yatak en yakın arkadaşım oldu 😂 birde bende ciddi uykusuzluk başladı kesimlikle uyuyamıyorum sizde de var mı bu durum ?
Ahh bebeim bende pek Gülemiyorum malesef hep bi yorgunluk var üstümde vee sıcaklardan mı nedir anlamadm pek uyuyamıyorum

Kızlar 2. trimester hani daha enerjik daha eğlenceliydi ya. Ben hala kendime gelemedim ve daha kötüsü lohusa depresyonunda gibiyim. Nasıl olur nasıl yaparız diyorum. Eski hayatımı özlüyorum arada. Bebeğimi çok istiyorum o ayrı mesele, ama bir garibim 2 gündür. Bilmiyorum Allah bebeğimi sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin, bu kızı çok istedim şimdi böyle hissedince de üzülüyorum neden diye
Ahh nur bende öyle ya
Allahn gücüne gitmesin ama bu süreci pek sevemedim hemen yoruluyorum uykum geliyor bedeniö değişiyor falan
Ahh oysa ki bu bebeği kac zamandr bekliyorum bende ama ssni cok iyi anlıyorum
Yine de sağlıkla gelsin evlatlarımz inşallah bu günler de geçer

Günaydın canim
Hiç sorma kime çok gorduysem artık aynısı ben hatta anneme diyorum ki şu sosyal medyada hamileler nasıl rahat görünüyor ben evde pasakli ve perişan haldeyim kız o kadar tövbe ettim hiç enerjim olmuyor evde malak gibi yatıyorum yine halim yok
Ya o hamişleri bende anlamıyorum karnı burnunda hala geziyorlar enerji bolll. Ben 4 aylık halimde doğuracak gibi sıfır enerji🤣. Ya herşeye üşenme aynı malaklık bende de var🤣

X