Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    115
bende ilk gaz gibi pıt pıt oldu birr hafta sonra artık daha belirgin bir şekilde hareketleri hissediyorum :)
Ben de ilk başta dediğiniz gibi baloncuk patlaması gibi hissetmiştim, 4-5 gün kadar. 3-4 gündür hiçbir şey hissetmiyorum 🥺 doktora gitmeye korkuyorum 😔 18+1’deyim. İnşallah iyidir bebeğim 🙏🏻 sizin hissettiğinizden bu yana hareketlerin bir süre olmadığı oldu mu?

Bence hiçbir şekli artık eskisi gibi değil canım.yani tam anlamıyla olamıyor bizde açıkça söylemek gerekirse.yani bende ağrı vs oluyor rahat olamıyorum, o da rahat olamıyor. ve nasılsa ben iyice daraldım gibi çocuk nasıl doğacak ordan hiçbir fikrim yok açıkçası.
Bebek etkilerin aramızdaki ilişkiyi hiç istemiyordum açıkçası ama sanırım ister istemez her açıdan etkiliyor. Hem cinsel hem duygusal. Doğduktan sonra sanırım her şey daha da farklı olacak

Bebek etkilerin aramızdaki ilişkiyi hiç istemiyordum açıkçası ama sanırım ister istemez her açıdan etkiliyor. Hem cinsel hem duygusal. Doğduktan sonra sanırım her şey daha da farklı olacak
İyi düşünelim iyi olsun , illaki dönüşecek birşeyler ama bizim de elimizde…sadece şuan sabırla bu sürecin geçmesini bekliyorum.zaten ben şimdiden böyleysem son 3 ayı iyice zorlar bana..

Kızlar merhaba günaydın 🌸 dün doktora gittim sat a göre 15+3 ultrasona göre de 16+0 ken . Ama bilin bakalım kim cinsiyeti göstermedi 🙈 doktorum hiç bıkmadan 4 kez çağırdı 1 saat içinde hepsinde de çok uğraştık ama göremedik dondurma çikolata şekerli içecek hepsini denedik hastane merdivenlerini saydım ama nafile . Bağdaş kurmuş ve sırtı dönüktü popoyu gösterdi sürekli. Bugün yine gideceğim bu sefer farklı tatlılar yememi tembih etti . Varmı aranız da deneyimli anneler tavsiye verecekler 😊
Bu arada boyu 14-15 cm kilosu da 133 gram olarak göründü . Herşey yolunda dedi inşallah böyle devam eder 🙏🏻

Kızlar bişi sorcam sizin de koltuk altınızda dokununca hassasiyet başladı mı yada böyle normalden farklı mı ele gelmesi falan ? Meme ile ilişkili olabileceğini düşünüyorum da.Çünkü geçen baktığımda meme uçlarımda sanki çok azcık süt gelme olmuş, ufacık kurumuş gibiydi orda.
Aynısı başıma geldi. Yeni aldığım sütyeni giydiğim gün tek meme de oldu korktum internette de erken yazıyo ama bı arkadaşımın daha başına gelmiş o yüzden içim raahatladı duyunca

Kızlar merhaba günaydın 🌸 dün doktora gittim sat a göre 15+3 ultrasona göre de 16+0 ken . Ama bilin bakalım kim cinsiyeti göstermedi 🙈 doktorum hiç bıkmadan 4 kez çağırdı 1 saat içinde hepsinde de çok uğraştık ama göremedik dondurma çikolata şekerli içecek hepsini denedik hastane merdivenlerini saydım ama nafile . Bağdaş kurmuş ve sırtı dönüktü popoyu gösterdi sürekli. Bugün yine gideceğim bu sefer farklı tatlılar yememi tembih etti . Varmı aranız da deneyimli anneler tavsiye verecekler 😊
Bu arada boyu 14-15 cm kilosu da 133 gram olarak göründü . Herşey yolunda dedi inşallah böyle devam eder 🙏🏻
Günaydın canım ekşili tatlılı karışık bi dondurma ye ben geçenkinde öyle yapmıştım döndü durdu 🥰

Merhaba canö öncelikle sağlıkla kucağına al inşallah
Benim kızda kendini zor gösterenlerden Doktor'um çok uğrasmıştı görmek için en son vajinal bile bakmmştı:). Belki seninde kızdır

Ben de ilk başta dediğiniz gibi baloncuk patlaması gibi hissetmiştim, 4-5 gün kadar. 3-4 gündür hiçbir şey hissetmiyorum 🥺 doktora gitmeye korkuyorum 😔 18+1’deyim. İnşallah iyidir bebeğim 🙏🏻 sizin hissettiğinizden bu yana hareketlerin bir süre olmadığı oldu mu?
oldu yavrum gün gün değişiyor heralde yeri ile alakalı . hiç korkma kötü bir şey yoktur inşallah . dün hiç hissedemedim mesela bu sabah hissettim

Merhaba canö öncelikle sağlıkla kucağına al inşallah
Benim kızda kendini zor gösterenlerden Doktor'um çok uğrasmıştı görmek için en son vajinal bile bakmmştı:). Belki seninde kızdır
Ya benim doktorum vajinal bakmıyo kesinlikle . Yoksa teklif edecektim ( daha önce etmişliğim var 🙈) 😊 inşallah bugün gösterir miniğim. İnanın sağlıklı olması yeterli ama artık merak hat safhada 😂
Eşim pipi gördüğünden emin doktor ben görmedim sen nasıl gördün diyo

Tetanoz benim kafamı kurcalıyor biraz açıkçası doktor illa git yaptır demezse yaptırır mıyım bilmiyorum ki
Benim de ya. Nedense içimden gelmiyor yaptırmak son 3 yılda bı sürü ameliyat oldum tetanoz olmadan . Korkuyorum bebeğe bı zararı olur diye. Bugün sorayım en iyisi doktoruma

Benim de oğluşum geliyormuşş ❤️ ya ama etrafımdakiler hep (daha haberleri yok) kız olsun, kız başka, kız gibisi yok vs diyorlar üzülüyorum
ahh hiç üzülme canımm benim tarafımdada hiç erkek yok annemler aaa nasıl sevicez biz onu dedi bende alışık değildim ben nasıl ağladım üzüdüldüm anlatamam bir iki hafta şokunu anca atlattım amaa şuan varyaaa 3 yaşında çok pişmanım o günlerime nasıl bir sevgi sana anlatamam çok güzel bir duygu hiçççç bir farkı yok inanki evlat can kız erkek farketmez varlıkları yeter sağlıkla kucağına all oğluşunuuu

Selam kızlar bir şey soracağım. Benim kasık ağrılarım geçti gibi çok nadir oluyor ama ağrım aşağı doğru indi. Aşağı derken makat ve vajen kısmında zonklama batma şeklinde ağrılarım oluyor. Doktorum plasentan aşağıda doğum kanalını kapatıyor haberin olsun dedi. Detaylıda sana söylerler sonra sen niye söylemedin deme diye söylüyorum dedi. Acaba o yüzden mi aşağıda hissediyorum bu ağrıları. 17. Haftadayım sanırım yukarı çıkma ihtimali varmış. Ama bana önlem amaçlı hareket veya ilişkiyi de yasaklamadı doktorum anlamadım. Daha önce plasenta previa yaşayan var mı aranızda? Detaylı ultrasonu bekliyorum net bir şey söylenmesi için ama biraz canım sıkıldı 😕

Kızlar merhaba. Ben de 17+1
Cinsel ilişki konusunu bize bıraktı dün. Tedirgin olmamıza herke yok değil mi?
Birde tetanoz aşısı yaptırdınız mı? Onu da öneriyor doktorum
Selammm ben 20. Haftada yaptıracağım tetanoz sağlık Ocağı ebe takip ediyor beni o söyledi doktorum da evet o haftalar uygundur 20 bitmiş olacak dedi . Cinsellikte başından beri sınır yok bizde herşey rutininde devam etti henüz belirgin bşr karnım yok hala rahatım . Ama kasılırsan belki sizin için zor olur akışına bırak . Doktor da yasak koymadıysa bu zamanların keyfini çıkar

Selam kızlar bir şey soracağım. Benim kasık ağrılarım geçti gibi çok nadir oluyor ama ağrım aşağı doğru indi. Aşağı derken makat ve vajen kısmında zonklama batma şeklinde ağrılarım oluyor. Doktorum plasentan aşağıda doğum kanalını kapatıyor haberin olsun dedi. Detaylıda sana söylerler sonra sen niye söylemedin deme diye söylüyorum dedi. Acaba o yüzden mi aşağıda hissediyorum bu ağrıları. 17. Haftadayım sanırım yukarı çıkma ihtimali varmış. Ama bana önlem amaçlı hareket veya ilişkiyi de yasaklamadı doktorum anlamadım. Daha önce plasenta previa yaşayan var mı aranızda? Detaylı ultrasonu bekliyorum net bir şey söylenmesi için ama biraz canım sıkıldı 😕
canım benim ablamda vardı bu durum onda azda olsa kanamalar vardı dikkat ediyordu sonra kendi doktorunu bırakıp bu alanda uzman başka bir doktor buldu onun sayesinde sağlıklı doğum yaptı bende bir araştır durumunu

Kızlar biraz özel olacak kusura bakmayın ama kimse kimseyi tanıyıp görmediği için rahat cevap verir diye düşünerek soruyorum. :) cinsel birliktelikte pozisyonda zorlanıyor musunuz? çok afedersiniz ama mistonerde eşim geriliyor çok karnıma gelecek diye, ben yüz üstü yatınca karnım artık çıktığı için baskı oluyor rahat edemiyorum. Yani eskisi gibi olamıyoruz bir türlü ve açıkçası etkileniyoruz. Benim bile canım sıkılıyor açıkçası bir türlü olduramadık bunu
Canım bunu ben doktora sordum bana en rahat pozisyonu siz deneyerek bulun kişiye göre değişir dedi: Google amcaya yaz gebelikte cinsellik pozisyonu diye seç beğen al oradan 😁 hangisinde rahatsan

merhaba arkadaşlar,
Yemeklerden sonra çarpıntım oluyor dedğim için doktorum bi kaç tahlil istedi.
Normalde tiroid rahatsizlığım olmadığı halde Serbest T4 düşük çıkmış.
Böyle bir durum yaşayan oldu mu

X