Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    112
2 tane tıbbi kurtajim oldu kalp durunca zorunlu olarak, genetik test sonucumda bi tane heterozigot vardı, çok önemli değilmiş o galiba ama yine de kullandiriyor Dr, zaten bıraksam çok huzursuz olurum heralde.
Seninde mthfr heterezigot galiba canım. İğne bı sıkıntı yaratmiyorsa kullan bencede için rahat etsin. Sağlıcakla dogsun miniklerimiz bu emeklerimiz mutlu son bulsun inşallah 🤲

Ay benimki de çok fena patavatsız. Evlendiğim günden beri abuk subuk şakalar yapıyor aklına ilk geleni hiç düşünmeden söylüyor. Hep sabrettim asla ona uyup cevap dahi vermedim hep güldüm geçtim cahilliğine verdim açıkçası ama hamile kaldıktan sonra bana güncelleme geldi annelik içgüdüsü sanırım artık susamıyorum çünkü doğacak çocuğumun üzerinden saçmalamaya başladı. Ya acaba ben mi abartıyorum diyorum çünkü söylediği her sinir bozucu lafı şaka yoluyla söylüyor ama sonra bakıyorum eşim de inanılmaz rahatsız oluyor bu hallerinden. Örnek vermem gerekirse 12. Hafta kontrolünden sonra önce annemi aradım kapattım. Sonra kayınvalidemi aradım. İşte doktorun söylediklerini anlatıyorum karbonhidratı abur cuburu kes dedi bana iyi bebiş de içerde alışmaz dedim güldüm. Ben yediririm ona valla dedi. Hayır anne biz istemiyoruz dedim. Siz nerde görseniz alcam yan odaya tıkcam ağzına böreği çöreği dedi kahkahalarla. Ben eşime bir bakış attım, ne saçmaladı yine o ver bakayım dedi direkt anladı eşim. Bu şekilde konuşmanı istemiyorum defalarca rica ettim sana al oğlun istiyor onunla da konuş dedim. Eşim anne bir daha böyle şeyler yaparsan bir çok şeyden mahrum kalacaksın şaka yaptığını sanıyorsun ama komik değil sadece bizi üzüyorsun dedi. Ama üstünden birkaç hafta geçti 16 hafta kontrolünden dönerken kayınvalidemlere uğradık balkonda kahve içerken eşim, anne bebek telsizi yerine kamera aldık biliyor musun fiyatına göre çok iyi vs dedi açtı telefondan bizim evi kamerayla gösterdi ona. Kadın ne derse beğenirsin. Seni gidi seni çocuğumu dövüyor mu diye kontrol etcen karını di mi. Bunu söylerken kahkahalar atıyor. Ben kalakaldım. Anne ne saçmalıyorsun sen bir insanın aklına bu nasıl gelebilir dedi kayın pederim kusura bakma der gibi yüzüme baktı o da mahcup oluyor farkındayım. Hala oğlum valla şaka yaptım o niyetle demedim diyor. Ama ben o kadar alınıp kırılıyorum ki içimde bir can büyütüyorum senin gereksiz şakalarından çok daha değerli bu be kadın. Eşime söyledim ben annen cahil bir kadın lafını bilmiyor dedim bunca zaman ama ben artık annenin kötü niyetli olduğunu düşünüyorum mecbur kalmadıkça muhatap olmayacağım dedim. Ama ben doğumdan sonra bununla ne b.k yiyeceğim diye düşünürken buluyorum kendimi 🥲
ay kıyamam ya . valla çok zor ugraşması inan ki. gülerek laf söyleyince bir şey denmez sanıyorlar

Batıl inanç işte . Yani hevesini kırıyor insanın. eşimde sen ne istersen al kim görecek takma dedi ama sorması bile beni deli ediyor
Valla Herşey pahalanıyor bende almayım diyordum ama dün oda termometresi ,battaniyesi , tarağını 🥹 vs aldım her ay bi kaç parça eşyasını alsam sonlara doğru da telaş olmaz iyi enerji yollayalım iyi olsun.Batıl olarak amaç neymiş ki alırsak nazar mı değecek ne olacak ?

benim kayınvalide de yaşlı. 76 yaşında. bebeğe çok hevesli çok mutlu. oğlunun çocuğu olacak diye aşırı sevinçli:) velhasıl bazen çok pimpirik yapıyor. eskişehire gidecektik hızlı trenle duyunca bi şok oldu bu halde nasıl gideceksin bebeğe bişey olursa diye. eşim müdahale etti hemen karşıya kızına götürüyorsun 2,5 saat yol çekiyor aynı şey bi farkı yok tren daha güvenli dedi. temmuz da 5 aylık hamile olucam nasipse bosna karadağ turu ayaraladık arkadaşlarla 3 günlük. muhtemelen arkamdan bi dünya ah vah edecek. aşırı üzzerime düşüyorlar. eşimd eetkileniyor keşke gitmesemiydin bişey olursa felan.

gecen gün dedim görümceler kayınvalide felan var. sürekli olumsuz düşünüp demoralize etmeyin beni dedim. ağıznızı biraz hayra açın dedim. allahın izniyle bişey olmaz millet 12 saat uçak yolculuğu yapıyor dedim.

sonra kv doğru diyorsun biz çuvallarla saman taşıdık tarlada çalıştık kızım diyor. görmceler de uyardı annesini sen karışma anne müdahale etme karı koca kararalarını verirler sana laf düşmez dediler.

ama istemsiz pimpirik yapıyorlar ve eşimde etkileniyor ya bişey olursa diye.

keşke karışmasa kimse kimsenin hayatına. herkes çok bilmese keşke. ve herkes kendi hayatına odaklı olsa sadece.
Valla çok haklısın , herkes o kadar yorum yapmak için yorum yapıyor ki . birde bu dönemde daha zor geliyor çekmek :KK70:

Valla Herşey pahalanıyor bende almayım diyordum ama dün oda termometresi ,battaniyesi , tarağını 🥹 vs aldım her ay bi kaç parça eşyasını alsam sonlara doğru da telaş olmaz iyi enerji yollayalım iyi olsun.Batıl olarak amaç neymiş ki alırsak nazar mı değecek ne olacak ?
ayyy ne iyi yapmışsıınnnnn , güle güle kullansın minnoş :) bende ekonomik olarak zorlanmamak için almak istiyorum bizde bebek arabası , biberon falan aldık , her dışarı çıktığımızda sorması beni deli ediyor . iyi düşünelim iyi olsunnnn

4 temmuzda gidicez bizde 4 kız eşleri evde bırakıp kaçıcaz :) bizim de arkadaşların cocukları var ben hamileyim o sebeple ufak bi gezi olsun dedik bakalım. sağ salim gidip gelelim inşallah. cumartesi kontrol de doktora da sorucam uçak yolculuğunda bi sakınca var mı diye. eşim duysun da içi rahatlasın :)
valla mükemmel plan :KK70:

4 temmuzda gidicez bizde 4 kız eşleri evde bırakıp kaçıcaz :) bizim de arkadaşların cocukları var ben hamileyim o sebeple ufak bi gezi olsun dedik bakalım. sağ salim gidip gelelim inşallah. cumartesi kontrol de doktora da sorucam uçak yolculuğunda bi sakınca var mı diye. eşim duysun da içi rahatlasın :)
Bu cumartesi bende sorucam canım raporu belgesi vs varsa da isteyecem mecbur uçak İçin … ama erken zamanlarda yok herhalde öyle bişi .eğer gidebilirsek 4 aylıkken gitmiş olucam çünkü

ayyy ne iyi yapmışsıınnnnn , güle güle kullansın minnoş :) bende ekonomik olarak zorlanmamak için almak istiyorum bizde bebek arabası , biberon falan aldık , her dışarı çıktığımızda sorması beni deli ediyor . iyi düşünelim iyi olsunnnn
İyi yapmışın kuzum en zor karar verilenleri onlar zaten valla yazdıysan daha önce takip etmedim hangi markaları aldın araba ve biberonda ? Biberon kaç tane aldın ?

benimde çok fazla ağrıdı geçen haftalarda. Doktoruma söyledim. Normal olduğunu türk kahvesi ve bitter çikolatanın iyi gelebileceğini söyledi. Ama yine de geçmezse dayanamazsan parol alabilirsin dedi.
İnşallah geçer en kısa zamanda :KK43:
Kaçıncı haftadasin canım ben 15 oldum ne zaman gecicek bu baş ağrıları dört gözle bekliyorum uykudan uyandığımda bile baş ağrım devam ediyor

İyi yapmışın kuzum en zor karar verilenleri onlar zaten valla yazdıysan daha önce takip etmedim hangi markaları aldın araba ve biberonda ? Biberon kaç tane aldın ?
Valla yavrum bebek arabasını ana kucağı ile birlikte babymall dan aldık indirim vardı Kraft Queen .
1717503146529.png

Biberonu da böyle Philips avent in yenidoğan seti aldım burda başka bir arkadaş daha almıştı . hepsi buradadan uyguna geldi.

1717503234180.png

Selam kızlar nasılsınız,
Bu ara hiç yazamadım inşAllah hepinizde herşey yolundadır,
Bugün kontrolümüz vardu herşey yolunda şükür,
Cinsiyetide belli oldu ama biz balon patlatıcagımız için kapalı zarf aldık 😂 bekliycez bi kaç gün daha ☺️
Ay süper parti olacak :)

Selam kızlar nasılsınız,
Cinsiyetide belli oldu ama biz balon patlatıcagımız için kapalı zarf aldık 😂 bekliycez bi kaç gün daha ☺️
Oy oy hayırlı olsun 💙🩷 bakalım ne zaman patlıcak balonnn sağlıkla gelsin minnak

Selam kızlar nasılsınız,
Ay valla bende istedim bi ufak süpriz olsun ama doktor söyleyim mi diyince yok diyemedim telefonda 😀

İyi geceler kızlar araba konusunda bende çok kararsızım begendiklerim çok pahalı bilemedim yanii😏😏

Birde size sorum sizde baş ağrısı olan var mı geçen hafta 3 gün ağırdı geçti bu cumartesiden beri geçmiyor beynime vuruyor resmen ağrı kesici çok kullanmak istemiyorum kullansam bile etkisi geçince tekrar agirmaya başlıyor at kestanesi krem suruyorum azıcık rahatlatıyor ama hamilelikte zararı olur mu bilgisi olan varsa çok sevinirim eğer geçmezse nörolojiye git dedi Dr
benim migrenim var normalde.ilk 3 aylık dönem rahattım çok şükür dedim.ama şimdilerde haftada bi kaç gün başım ağrıyor.dr magnezyumu günde 2ye çıkardı.faydası oluyor mu anlmaadım

X