Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
fotoğraf var mı canım.ama daha cok küçük net olarak sınırları belli bile degildir moralin bozulur haklısın sonuna kadar ama daha küçük oldugu için yanılma da olabilir inşallah da sağlıklıdır canım

Size ne dediler acaba ?
Ben özele gittim ama daha önce gittiğim doktordan başka bir doktora gittim farklı doktor deneme amaçlı onda da böyle oldu.

Canım sen gittin mi acile gideceğim yazmışsında ben anca okudum yorumları
Gittim acile devlet hastanesine. Ama acilde genelde doğum için acil doktoru tuttukları için ultrason cihazı çok küçük gebelikleri göremiyor dedi doktor. Gerçekten de baktı ama makina baya eski gibiydi hiç bi şey çok net değildi. Biz burda ileri haftalara baktığımız için bunda çok net göremeyiz falan dedi.

Benim daha 8 hafta 5 günlük. Öyle olunca bir sonuç alamadım yani. Kalp atışını dinledi haftasıyla uyumlu falan dedi çıktık eve geldik.

Size ne dediler acaba ?
Ben özele gittim ama daha önce gittiğim doktordan başka bir doktora gittim farklı doktor deneme amaçlı onda da böyle oldu.
Ben aşılamayla hamile kaldım aşılamayı yapan doktoruma sonsuz güveniyorum 3. denememde hamile kaldım. Normal gebeliğe göre bir tık farklı yumurtalama zamanı vs. Normal şartlarda 7+4 haftalık hamile olmam gerekiyordu asistanı 5 hafta dedi bebek gelişmemiş gelişmiyor dedi. Kalp atışı yok biraz parıltı var gibi dedi. 1 hafta da 1 mm gelişmiş dedi. Tuhaf şeyler söyledi. Aşılamayı yapan doktorum kalp atışını da dinletti net bir şekilde bebeği de gösterdi, haftasını da hesapladı. 5 haftalık değil 6+1 olarak düzenlendi gebelik. Asistan doktora güvenemeyince o kadar olumsuz konuşmasına özelde başka doktora gittim kalp atışını gösterdi. Bebekte gayet sağlıklıydı. Yani her doktora asistan da olsa olmasa da inanmamak gerekiyormuş. Her hastanenin cihazı da farklı. Sen bence araştır iyi bir doktor bul kendine güvenirsen de onunla devam et. Sıkma canını strese de girme bebişe yazık

Çok teşekkür ederimmm. Hatay'dayım o yüzden imkanlar biraz kısıtlı burda elimden de bi şey gelmiyor maalesef iki tane özel hastane var birine gebelik başladığında gittim. Ama tek doktorla kalmayayım başka doktora da görüneyim dedim. Diğer hastanede başka bir doktora randevu aldım. O da bunları söyledi işte. Hayırlısı olsun düşünmemeye çalışıyorum hiç kötü bir his yok içimde bilmiyorum hayırlısı artık 1 hafta bekleyeceğiz.

Rica ederim ne demek. Evet çok haklısın bilmiyordum Hatay’da olduğunu Biraz daha bekle sonra tekrar değerlendirirsin. İnşallah hiçbir sorun çıkmayacaktır dualarım seninle

Kızlar ya birkac gündür midem bulanıyor gibiydi tam olarak anlayamiyordum. Midemde gaz varmış da çıkaramıyorum gibi hafif çıkınca rahatlıyordum çok affedersiniz. Bugün artık en üst seviyeye çıktı mutfaktaki bir kokuyu alinca istifra ettim o an çok rahatladım yarım saat sonra falan bı salatalık yedim tekrar bulanmaya başladı. Çorba icebildim şimdi şu içsem bulanıyor ama dediğim gibi hala gaz varmış gibi bir hisle. Bu hamilelikte ki bulantı mi yoksa midemimi mi usuttum ayırt edemiyorum. Sizin de böyle mi oluyor?

Canım şaka gibi ama ben şu son iki günü sayma 3 gün aç gezdim ne yesem bulandı çıkarma yok ama. Aynı senin gibi sanki basınç var gaz hissiyatı. Hatta açım diye oturdum ağladım o gün yediğim tek şey yarım bardak portakal suyu ve 1 muz. Ama şu iki gündür birden kesildi daha rahatım ağzıma birşeyler atabiliyorum. İnşalalh senin de geçer. Mide bulantısı kusma neysede o gaz hissiyatı beni de bitirdi

Ay ben seviniyorum ya geçmese de olur. belirti olması rahatlatiyor beni çok bekledim bulantıyı aaa deli galiba demeyin lütfen çok sevindim aynı olmasına demek ki hamilelikten kaynaklı olabilir ben usutmusumdur diyordum hep gaz hissi yüzünden. Geçmesine sevindim senin adına canım inşallah sağlıkla geçsin sürecimiz

Canım ben de bu durumdayım. Ben sadece dişimi fırçalarken çıkartıyorum ama kokular midemi bulandırıyor. Karnım çok şiş biliyorum. 7+4 deyim bu şişlik normal değil bence

Sevinmeniz de güzel :) en azından bir belirti var bende hiç belirti yok ne mide bulantısı ne kusma ne koku hassasiyeti. 8 haftalık oldu kendim balık pişirip yıkıyorum o derece. Daha başlamadı belki zamanla başlayacak bilemiyorum ama şuanlık iyiyim çok şükür

6 buçuk yıl iki kayıp olunca kendi kendime bile belirti çıkarabiliyordum. Hiç yaşamadım bunları çocuk gibi seviniyorum hem de. Her bünye aynı değil benim iki ablam ve kız kardesimde bir gün bile bulantı ağrı olmadı 8 ay çalıştı hatta ikisi. Ben de onlara benzedim diye düşünüyordum aslinda benzememisim sanırım. Allah çok görmesin bu sevinçleri inşallah tamamına ersin sizinle beraber

Canım ben de bu durumdayım. Ben sadece dişimi fırçalarken çıkartıyorum ama kokular midemi bulandırıyor. Karnım çok şiş biliyorum. 7+4 deyim bu şişlik normal değil bence
Gaz ve kabızlık normal diye biliyorum canım ben endişe etmiyorum aslında inşallah hamileliktendir diye dua ediyorum sürekli. İnşallah kolaylıkla sağlıkla geçsin günlerin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…