Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kızlar burada fetal dna araştıran yaptırmak isteyen vardı. 300 euro fiyatı. 10. haftada veya sonra yapılıyormuş.

Merhaba ben de araştırmaya başlamıştım doktorum iki firma önerdi. Biri genoks biri de natera. Medipol bünyesinde de yapıldığını söyledi. Genoksla ilgili şikayetler okumuştum o yüzden naterayı aradım orta paket 464 dolar panaroma full paket 525 dolar dedi. Eşim medipolde çalıştığından onu da sordum indirimle 8000 e yakın bir rakam verdiler medipolde yaptıracağım ben o haftalara gelebilirsem. Arada çok fiyat farkı var diğer firma ile

Çoooook… Döviz bazlı işte kur da yükseldikçe bu rakamlara geliyor
Tl de rakam olarak fazla tabi de O zamanda 200 Euro larda ydı ineceğine yükselmiş yaygınlaşmadı mı tc o zaman 2 hastane ve 1 lab yapıyordu Almanya’ya yollamıştım ben kanımı şimdilerde araştırma fırsatım olmadı galiba hiç bir testte yapmayacağım

Bende genoksla yaptırmıştım o zmnlar

Kızlar burada fetal dna araştıran yaptırmak isteyen vardı. 300 euro fiyatı. 10. haftada veya sonra yapılıyormuş.
Bu hangi firma acaba? 300 de iyiymiş. Doktorum 11-12 de yaptıralım demişti bebeğim genleri daha iyi geçmiş olur kanına dedi. Benim nisanın son haftasına denk geliyor. Bir an önce o haftalara gelebilsem

Bu hangi firma acaba? 300 de iyiymiş. Doktorum 11-12 de yaptıralım demişti bebeğim genleri daha iyi geçmiş olur kanına dedi. Benim nisanın son haftasına denk geliyor. Bir an önce o haftalara gelebilsem
firmanın ismini sormadım ama Fransa’ya gidiyormuş. 2 seçenek sunuyormuş bizim doktorumuz eğer yüksek gelirse fiyatlandırmalar başka seçenek daha sunuyormuş. Haftaya gittiğimde konuşacağım bu testi yapan yerle eşim görüştü. Evet doğru 10. haftadan sonra daha net sonuç veriyormuş kana geçtiği için

Çok yaygınlaştığını düşünmüyorum genetik testler Türkiye’de genel olarak yaygın yapılan şeyler değil. Birçok genetik test yaptırdım farklı hastalıklarım için gerçekten devlette yapılan ya da yaptıran kimseyi bulamadım.

Neden yaptırmak istiyorsunuz peki? Benim de çevremde yaptıran kimse pek yok. Genelde 2 li ya da 3lü tarama testinde sıkıntı varsa yaptırıyorlar diye biliyorum. Siz onları yaptırmadan direkt gen testi mi yaptiracaksiniz

Canım hiç duymadım ben bunu ama bunlardan bahsetmek için daha çok erken değil mi daha oluşum aşamasında . Çok kafana taktıysan başka doktorada görün geçmez o bir hafta çünkü
Bilmiyorum ki canım özelde bu doktora ilk defa gittim bay detaylı baktı falan ilk doktora göre baya ilgili geldi bana. Sonra böyle bi şey söyleyince üzüldüm.

Az önce devlete gittim acile ama orda da ultrason genelde acil doğumlar için vs olduğu için doktor baktı ama bebeğin kafası karnı falan bi yeri görünmüyor. Görüntüsü kalitesi çok kötüydü burdan bakarak bi şey söyleyemem dedi. Çıktık geldik eve

Canım sen gittin mi acile gideceğim yazmışsında ben anca okudum yorumları

Ya sen takma kafaya kaç haftalık bebek yanlış mı biliyorum acaba erken değil mi bunalr için. Bak bazen özeller ona bağlı kal diye sallıyor da olabilir. Ben ilk gebeliğimde özeldeki doktor her hafta kötü kötü kötü. Başka doktora gittiğimde şana söylenenler için daha erken bunlr 12. Haftad belli olur 6. Haftadan bu söylenmez ki dedi. Ben o doktor kötü dedikçe hep ona gittim takip ediyor biliyor diye ama daha mercimek kadar içine su serp dua et. Doğana kadar daha neler diyecekler bize

2 li üclü testler oran veriyor ve çoğunlukla yaş da fazlaysa o oran yüksek çıkıyor diyorlar. Fetal dnada sonuç çoğu hastalık için yüksek oradanda doğruluk payına sahip( okuduğum kadarıyla %99 ). Benim doktorum imkan varsa ben direkt fetal dna öneriyorum dedi. Benim de aklımda o vardı zaten daha önce de düşük yaptığım için. Ama tabi tercih meselesi bazen anneler hiç birini yaptırmıyor. Hepsi ayrı stres aslında…

Doğruluk oranının daha yüksek olmasından dolayı yaptırmak istiyorum. Aşılamayı yapan doktorum da önermişti şu an gittiğim doktor da öneriyor.

Evet ya bende o dönem bir çok test yaptırmıştım keşke yaygınlaşsa

Bu hafta cihazla alakalı bir sorun ben de yaşadım devlette görüntü kalitesi özele göre asla aynı değil. Bence yaşadığın yerde hangi doktor iyiyse onu araştır pazartesi günü ona git. Kafan rahatlamış olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…