2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Beni 3 haftada bir çağırıyor ya 37de çatı muaynesi yapacam sonra haftada bir dedi benim doktor mu farklı yapıyor yoksa kişiye göre mi böyle diyolar anlamadım sende mi 2 haftada bir gideceksin canım
Benim doktorum 32 den sonra iki haftada bir 37 den sonra haftada bir şeklinde olacağını söyledi haftaya 36. Hafta muayenemi olacağım her doktorun yaklaşımı farklı sanırım.
Hala hastane çantasını hazırlamadım ben önümüzdeki hafta hazırlamalıyım artık ama beklediğim bir kaç şey var onlar da gelsin diye bekliyorum aslında
Bu arada çikolata ben isimli almadım eşime bazen geliyor melodinin çikolatası güzel diye şunu aldım ( Prenses Fıstıklı Sütlü Çikolata 500g - Kız Bebek Çikolatası - Melodi Çikolata ) iki paket bir de ince madlenlerden sipariş edicem bu hafta etiket bastırdım kendim yapıştırcam onu hastanede veririm diğer kalın olanı eve gelenlere veririm diye düşündüm
Etiketleri bastırdım bir de çikolata kutusu yaptırdım matbaada normalde ne kadar bilmiyorum hiç araştırmadım ben çikolata işini ama hediyelikleri bunu kendim yapayım diye niyetlenmiştim. Kolonyaları hazırladık bir etiketi yapışacak hediye olarak kedi maması yapıcam bir de bir arkadaşım mum yapıyor. Bir aydan az kaldı artık 🫣

Eklentiler

• 67AE2AB3-B3A0-48AC-A6C0-1D293EDCF8C5.jpeg
    67AE2AB3-B3A0-48AC-A6C0-1D293EDCF8C5.jpeg
    135,4 KB · Görüntüleme: 32
  • 6997A549-E145-4BA2-BEC2-5F075D8F2CF2.jpeg
    6997A549-E145-4BA2-BEC2-5F075D8F2CF2.jpeg
    105,2 KB · Görüntüleme: 31
  • EC98E02B-8FA2-4507-A94B-029BA1F0BB58.jpeg
    EC98E02B-8FA2-4507-A94B-029BA1F0BB58.jpeg
    115,4 KB · Görüntüleme: 30
Kızlar 32 ye girdim sayılır bir günüm kaldı.Bebek hareketliydi aslında ama dünden bugüne biraz azaldı hareketi gibi sanki ? Cumartesi görücem inşallah hemde raporu yazdırcam ama bu hareket olayı korkutuyor beni
Benim de 32 haftada azaldı hareketleri bir kitapta okudum orda da öyle yazıyodu azalır diye

Ben 2 hafta çalıştım vajinada aşırı ağrı oldu özellikle merdiven çıkıp indikten sonra 32 den sonra doktor çalışamaz raporu verdi ondan sonra evdeyim ve o ağrılar geçti yani yürümeyle alakalı oluyordu bende
Ben de çalışamaz aldım 32de. Normalde nöbetlerde vızır vızırımdır geçen nöbette ayağa kalkasım bile gelmemişti az çalıştım ona rağmen ayaklarım şişti ağrıdı

Aynennnn bende rahim filmini anestezisiz çekildim çıktığımda bacaklarım titriyordu ama birazcık bana destek olup güven verecek birileri olsa doğum yapacak cesaretim de var ama kimse yok ki ağzını açan sezeryan diyor kv geçen yalvardı aman kızım normal doğurma ben öldüm öldüm hastalıklara kaldım diyor ben normal doğurucam desem herkes eleştirecek gibi sanki
Valla hem normal hem sezaryen olmuş biri olarak diyorum ki normal dogum candır can. Tamam sancı cekmek cok zor ama bebek dogduktan sonraki rahatlık müthişötesi bir sey. Hemen ayaklanıyorsun agrı sızı kalmıyor. Herkeste aynı olacak diye bir sey yok kimisi kolay atlatıyor ama ben sezaryen sonrası cok zorlandım dikiş yeri agrısı beni mahvetti 8-10 gün. Herkesin tecrübesi kendine özel iki türlü de zorluklar kolaylıklar var sen kendi içsesine bak kimsenin sunu ol bunu olma demesine bakma bence. Herkes işine baksın.

Valla hem normal hem sezaryen olmuş biri olarak diyorum ki normal dogum candır can. Tamam sancı cekmek cok zor ama bebek dogduktan sonraki rahatlık müthişötesi bir sey. Hemen ayaklanıyorsun agrı sızı kalmıyor. Herkeste aynı olacak diye bir sey yok kimisi kolay atlatıyor ama ben sezaryen sonrası cok zorlandım dikiş yeri agrısı beni mahvetti 8-10 gün. Herkesin tecrübesi kendine özel iki türlü de zorluklar kolaylıklar var sen kendi içsesine bak kimsenin sunu ol bunu olma demesine bakma bence. Herkes işine baksın.

Teşekkür ederim her iki doğumu da tecrübe etmiş birinden bunları duymak güzel çatı muayenesi de olmamaya karar vermiştim yapılsın bakalım

Kızlar ben lansınoh krem aldım bir haftadır günde bir sürüyorum gümüş kapak takıyorum şimdiden tedbirimi aldım inşallah işe yarar

Ay ben daha almadım onları bana cevremdekiler hep kendi sütünü sur kantaron yağı bide tahinin üstündeki yağı sur kimyasal sürme diyolar kuzu ya göğüs ucu için ama bilemedim
Sen emzirme sütyeni aldın mi
Sütyen almadım canım direk atlet içinde sütyen de oluyor ya pedli 2 tane ondan aldım suwenden bu arada gittiğim gebe okulunda ebeler de aynı şeyi söylüyor mutlaka emzirmeden önce duru su ile yıka bebek biraz emsin kendi sütünü sür diyorlar bende öyle yapcam ama ne olur ne olmaz diye aldım açıkçası

su an 3. Bebegim 2. Si makat geliş oldugu için mecbur sezaryen olmuştum. İlk dogumum normal ama dogal bir dogum diildi suni sancı da vardı kesi de dikiş de. 2. De ozellikle dogaş dogum yanlısı bir doktora gttim cok istedim müdahelesiz bir dogum ama naptıysam donmedi bebiş. Su an da ssvd istiyorum o yüzden ssvd yaptıran bir doktor buldum ama bu bebik de hala makat geliş 31+1 im canım inanılmaz sıkılıyor gönlümce doğal bir dogum yapamıcam diye yine aynı sezaryen agrılarını cekicem diye. bakalım birkaç hafta daha döndü döndü sonrası yer iyice daralıyor artık dönmüyor kolay kolay bebekler. Hakkımızda hayırlısı tabi ki en önemlisi saglıkla kavuşmak bebeklerimize

Epiduralli mi normal yaptınız

Epiduralli mi normal yaptınız
Epidural yaptırmadım normalde. Hastaneye gttikten 4 saat sonra falan dogdu zaten ama doktor kurnazlık yaptı mesai saati içinde dogurayım diye suni sancı bagladı direk halbuki ben hiç istemiyordum algılayamadım basiretim baglandı resmen😊 normal sancılar cok daha rahat oluyormuş suni bi tık daha zorluyor diyorlar cok sükür uzun sürmedi benim. Epidurali sezaryande yaptırdım ama ay onu anlatmıyım panik atagım tuttu fena oldum beni dikerlerken 😀 genel anesteziden de korkuyorum epiduralde de travmam oldu napcam bilmem sezaryen olmak zorunda kalırsam😂

Maalesef benim de böyle canım 34 haftalık olduk hala kusuyorum. Midem de yemedikçe küçüldü. Sadece 3 kg alabildim bu haftaya kadar. Daha bu sabah bile yediklerimi tamamen çıkardım
Senin çok daha kötüymüş canim Allah kolaylık versin vallahi benim genel olarak yrmemde problem yok sabahları boş mideye bulantım oluyor safra cikiyor

Bende hamileligin başında bulantı yaşadım sonra bi kaç ay biraz iyi gibiyken şimdi tekrar başladı,
Geçen bende içmedim geçmiştir belki diye o gün bende kustum ve bütün gün dogru düzgün birşey yiyemedim sonraki bi kaç günde ilaç içtigim halde biraz midem kötüydü ilaca devam ediyorum galiba doguma kadarda böyle gider.
Aynı seyleri yaşamışız benfe artık içmeyi unutacağım diye aklım çıkıyor çünkü dediğin gibi tekrar eski düzeni tutmask birkaç günü almıştı o ilk zamanlari hatırlamak bile istemiyorum bırak tekrar yaşamayı,🥺

su an 3. Bebegim 2. Si makat geliş oldugu için mecbur sezaryen olmuştum. İlk dogumum normal ama dogal bir dogum diildi suni sancı da vardı kesi de dikiş de. 2. De ozellikle dogaş dogum yanlısı bir doktora gttim cok istedim müdahelesiz bir dogum ama naptıysam donmedi bebiş. Su an da ssvd istiyorum o yüzden ssvd yaptıran bir doktor buldum ama bu bebik de hala makat geliş 31+1 im canım inanılmaz sıkılıyor gönlümce doğal bir dogum yapamıcam diye yine aynı sezaryen agrılarını cekicem diye. bakalım birkaç hafta daha döndü döndü sonrası yer iyice daralıyor artık dönmüyor kolay kolay bebekler. Hakkımızda hayırlısı tabi ki en önemlisi saglıkla kavuşmak bebeklerimize
Ya sıkma canını ben de aynı durumdayım şu an senden bir hafta öndeyim benim bebek de hala dönmedi. 36 ya kadar bekleyelim dönebilir dedi doktorum. İnşallah ikimizin bebişleri de döner 🙏🏻 eksternal sefalik versiyon diye bişeyden bahsetti mi hiç doktorun?

Senin çok daha kötüymüş canim Allah kolaylık versin vallahi benim genel olarak yrmemde problem yok sabahları boş mideye bulantım oluyor safra cikiyor
Canım benim karaciğer enzimlerim yükseldiği için 20.haftada doktor prilamı bıraktırdı ve 1 hafta ne yiyebildim ne içebildim. Sonra alıştı vücudum ilacı bırakmak istiyorsan sabretmen gerekiyor ama zaten şurda 1 ayımız kaldı bırakmak için de zorlanmana gerek yok. Ben artık yiyemiyor oluşumu kabullendim normalde çooook iştahlı birisiyim ama alıştım 😅 vitaminleri bile içemiyorum malesef ben. sadece akşamları çok kalabalıkta özenli yemekler varsa kendimi zorlayıp büyük porsiyon tüketebiliyorum yoksa da hiç yani 😬 tek önemsediğim şey bebişin kilosu sağlığı

Ya sıkma canını ben de aynı durumdayım şu an senden bir hafta öndeyim benim bebek de hala dönmedi. 36 ya kadar bekleyelim dönebilir dedi doktorum. İnşallah ikimizin bebişleri de döner 🙏🏻 eksternal sefalik versiyon diye bişeyden bahsetti mi hiç doktorun?
Benim bebek 2 hafta önden gidiyor bir de o yüzden zamanım daha da kısıtlı sanırım dönmesi için. Duydum yöntemi ama ddoktorum bahsetmedi haftaya kontrolüm var sorucam ama. Bu dışardan mı yapılıyordu bir de içerden elini sokup döndürüyorlarmış yurtdışında cok uygulanıyor ama burda yapıyorlar mı bilmiyorum. Bana egzersiz verdi dönmesi için su an. Moksa cubugu diye bir sey varmış akupunktur noktalarına onunla bası uyguluyorlarmış dönmesi için bebegin onu deneriz sonra dönmezse dedi. 36dan sonra da homeopatik remedi vericek. Alternatif yöntemlerden gidiyor biraz.

Benim bebek 2 hafta önden gidiyor bir de o yüzden zamanım daha da kısıtlı sanırım dönmesi için. Duydum yöntemi ama ddoktorum bahsetmedi haftaya kontrolüm var sorucam ama. Bu dışardan mı yapılıyordu bir de içerden elini sokup döndürüyorlarmış yurtdışında cok uygulanıyor ama burda yapıyorlar mı bilmiyorum. Bana egzersiz verdi dönmesi için su an. Moksa cubugu diye bir sey varmış akupunktur noktalarına onunla bası uyguluyorlarmış dönmesi için bebegin onu deneriz sonra dönmezse dedi. 36dan sonra da homeopatik remedi vericek. Alternatif yöntemlerden gidiyor biraz.
Benim de gebelik diyabetim var bizim bebek de biraz önden gidiyor🥲 ben yurtdışındayım normalde ultrason hakkım bitti ama 36. Haftada bir daha bakalım dönmüş mü dönmediyse hastaneye sevk edicem seni dedi. Aslında istatistiklere bakınca bebeklerin sadece %3 ile 4 ü baş gelişli olmuyormuş şansımıza o da bizim bebişler oldu😂
benim bahsettiğim dışarıdan yapılıyor ama baya hastaneye doğuma gider gibi gitmeni istiyorlar diye biliyorum. Hani acil bir şey olursa diye sezaryene hazır olmanı istiyorlarmış duyduğum kadarıyla.
Bebeğin dönmesi için akupunkturu hiç duymamıştım ama ben sadece normal doğumu kolaylaştırdığını biliyordum. Hatta 2 saate yakın kısalttığını söyleyenler var gidince bir onu da sorayım.

Benim de gebelik diyabetim var bizim bebek de biraz önden gidiyor🥲 ben yurtdışındayım normalde ultrason hakkım bitti ama 36. Haftada bir daha bakalım dönmüş mü dönmediyse hastaneye sevk edicem seni dedi. Aslında istatistiklere bakınca bebeklerin sadece %3 ile 4 ü baş gelişli olmuyormuş şansımıza o da bizim bebişler oldu😂
benim bahsettiğim dışarıdan yapılıyor ama baya hastaneye doğuma gider gibi gitmeni istiyorlar diye biliyorum. Hani acil bir şey olursa diye sezaryene hazır olmanı istiyorlarmış duyduğum kadarıyla.
Bebeğin dönmesi için akupunkturu hiç duymamıştım ama ben sadece normal doğumu kolaylaştırdığını biliyordum. Hatta 2 saate yakın kısalttığını söyleyenler var gidince bir onu da sorayım.
moxa uygulaması fotodaki gibi bir sey. Bir de nbana verdiği bir hareket var dönmesi için sen de yap istersen. Fotodaki pozisyonda duracaksın esin de 1-2 dk boyunca (ne kadar durabilirsen 30 sn de olur) esin de poponu sallayacak hafif hafif 1 haftadır yapıyoruz henüz tık yok bakalım. Bir umut deniyoruz artık napalım🥹
IMG_1636.jpeg

Eklentiler

• 0b6c275f-2b6c-4fe6-aebb-e1f70aae5e6b.jpeg
    0b6c275f-2b6c-4fe6-aebb-e1f70aae5e6b.jpeg
    70,9 KB · Görüntüleme: 16
Aynı uygulamadan bahsediyoruz sanırım hem dıştan hem gerekirse içten de müdahele ediyorlarmış bu arada ultrasonla sürekli bakıyorlar monitöre bağlısın falan ki bi sıkıntı olursa dediğin gibi hemen sezaryane alıyorlar.

X