2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Son olarak da son 2 aydır su alımını bende azalttım gibi bunun ne gibi etkisi oluyor bilmiyorum ama korkmalı mıyım ?
Su azaltma yorulma eşittir doktor kasılman çok olur 32’den sonra dedi belirli noktalarda böyle kabarıklık sertleşme oluyor canım 32’den sonra da her 2 hafta da bir gidiyorsun doktora

Su azaltma yorulma eşittir doktor kasılman çok olur 32’den sonra dedi belirli noktalarda böyle kabarıklık sertleşme oluyor canım 32’den sonra da her 2 hafta da bir gidiyorsun doktora
Çalışabilir raporu alcam cnm cumartesi gittiğimde görcem,bakalım acile gidemesem de bir gün kaldı.daha dün akşamdan beri uzun süredir değil ama bir saati bile takıyor insan.Kasılmam sertleşmem vs yok bakalım sırt ve diz ağrısı dışında iyiyim şükür

Çalışabilir raporu alcam cnm cumartesi gittiğimde görcem,bakalım acile gidemesem de bir gün kaldı.daha dün akşamdan beri uzun süredir değil ama bir saati bile takıyor insan.Kasılmam sertleşmem vs yok bakalım sırt ve diz ağrısı dışında iyiyim şükür
Gerçekten bi saat bile olsa kafana takıyorsun yaa. Kasılma yoksa iyi canım basen hareketleri durabilir dedi doktor bana ama aralıklarını sordu

Kızlar 3 gündür ayaklarım balon gibi şişti sizde de var mı böyle bir şey daha öncede şişti ama bu kadar değildi

Ben 2 hafta çalıştım vajinada aşırı ağrı oldu özellikle merdiven çıkıp indikten sonra 32 den sonra doktor çalışamaz raporu verdi ondan sonra evdeyim ve o ağrılar geçti yani yürümeyle alakalı oluyordu bende
Bugün çok ayakta kaldım ondan olabilir

Yok ölçmedim tansiyondan mı oluyor ki ama öyle rahatsızlığım falan da yok bir hafta önce ölçüldü en son normaldi
Gebelikte 30. Haftadan sonra gelişebilen bir durum var gebelik zehirlenmesi diye. Genelde elde ayakta şişme ödem, idrarda protein kaçağı ve yüksek tansiyonla belirti veriyor. Ben 30 haftadan beri her gün tansiyon ölçüyorum önlem amaçlı. Evde alet yoksa bir eczanede falan ölçtür bence.

Kızlar 32. Haftaya girdim ve İstanbul’a geldim düğünümüz var. Bebeğim kendi evimde olduğu gibi hareket etmiyor burada 2 gündür. 2 gündür neredeyse her gün geziyorum falan bu hareketliliğimden bebeğin hareketleri azalmış olabilir mi?

Gebelikte 30. Haftadan sonra gelişebilen bir durum var gebelik zehirlenmesi diye. Genelde elde ayakta şişme ödem, idrarda protein kaçağı ve yüksek tansiyonla belirti veriyor. Ben 30 haftadan beri her gün tansiyon ölçüyorum önlem amaçlı. Evde alet yoksa bir eczanede falan ölçtür bence.
Canım bu tansiyonun normali ne? Ben tam bilmiyorum kaç olmalı? Ben her ölçtüğümde hastanede falanda 10a 5 ya da 10a 6 çıkar tansiyonum.

Canım bu tansiyonun normali ne? Ben tam bilmiyorum kaç olmalı? Ben her ölçtüğümde hastanede falanda 10a 5 ya da 10a 6 çıkar tansiyonum.
9-5 üstü 13-8 altı normal kabul ediliyor canım. Benim genelde 10-6 çıkıyor doktor gayet iyi dedi yükselmesi sıkıntıymış son haftalarda.

Geçen hafta ben bunların hiçbirini yaşamadım ama ona rağmen karaciğer yağlanmasın çıktı diye bütün hepsine baktılar doktorum tuzu yasakladı çay kahve yasakladı soda yasakladı soda kahve kasılmayı artırır dedi hergün tansiyon ölçtüm hala da ölçüyorum düşük çıkmıştı ama yine de tedbir amaçlı ölçüyoruz

X