2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
34. Hafta itabir ile bebek hareketlerinde ciddi azalma hisseden var mı
Of ben mi kafaya taktım abartıyor muyum anlamıyorum
Benim de 32 den sonra azaldı hareketleri doktora gittim 34 haftalığım ama 33 ile uyumlu çıktı.her hafta takipte olacağım bebeğe kan akımı az olduğundan olabilirmiş. Rabbim evlatlatımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Kızlar size bişey sorcam sizinde bebek büyüdükçe bu pelvik kaşlarınızda ağrı oluyor mu yada bu vajinaya yakın bacak iç kısmı pelvik demi oralar orda ağrı var mı iki gündür kalsiyum magnezyum içmeme rağmen orda o ağrı geçmiyor Yaa genişliyor mu acaba orası
Oluyor canım. Bazen öyle bir ağrı girip çıkıyor ki tarif edemiyorum. Ben de magnezyum kalsiyum içiyorum. Faydası olmuyor. Muhtemelen dediğin gibi çatımız genişliyordur

Oluyor canım. Bazen öyle bir ağrı girip çıkıyor ki tarif edemiyorum. Ben de magnezyum kalsiyum içiyorum. Faydası olmuyor. Muhtemelen dediğin gibi çatımız genişliyordur
Muhtemelen çatı genişliyor bugün sabah kalkıp işe gidemedim ya şöyle iki yürüdüm ettim öyle açıldı ama değişik bi ağrı pilates topu var bende onunla hareket etmek biraz iyi geldi

Benim de 32 den sonra azaldı hareketleri doktora gittim 34 haftalığım ama 33 ile uyumlu çıktı.her hafta takipte olacağım bebeğe kan akımı az olduğundan olabilirmiş. Rabbim evlatlatımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
Yaa korkuyorum artık 1 hafta önce gittim Dr 10 gün sonra gitcem bir dahakine aslında bugün hareketleri daha iyi ama tekme olarak değil açma germe gibi artık

Hanımlar selamlar, 32.haftadayım çalışabilir raporunu aldım.bebek 2kg 42 cm acaba az mı kilosu? haftasıyla tam görünüyor ama.Biraz suratsızdı bugün.Sizin 32.hafta bebek gelişimleriniz nasıldı ?

Banada normal vajinal doğum yapanlara 1 yıl sezeryan yapanlara 4 ay diyor sağlık bakanlığı dese inanırım o videodan sonra… öyle bir ayrım yapmış sezeryana eksik anne muamelesi yapılmış iznide doğum şekline göre ayarlar kesin. İşin şakası 1 yıl olsa bize yetişse ne güzel olur ama
Aynısını eşime söyledim vajinal doğuma 1 yıl verirlermiş gibi geldi, gerçekten ülkemin geldiği hale inanamıyorum. Kadının bedenine saygı yok ama her alanda karışmayı kendilerine hak biliyorlar

Muhtemelen çatı genişliyor bugün sabah kalkıp işe gidemedim ya şöyle iki yürüdüm ettim öyle açıldı ama değişik bi ağrı pilates topu var bende onunla hareket etmek biraz iyi geldi
Evet evet ben de arada pilates topuna oturuyordum. Gerçekten iyi geliyor. Ama doktor erken doğumu tetiklemeyelim çok yapma dedi o yüzden geri azalttım

Kızlar size bişey sorcam sizinde bebek büyüdükçe bu pelvik kaşlarınızda ağrı oluyor mu yada bu vajinaya yakın bacak iç kısmı pelvik demi oralar orda ağrı var mı iki gündür kalsiyum magnezyum içmeme rağmen orda o ağrı geçmiyor Yaa genişliyor mu acaba orası
Tam bu vajinanın altında iç bacak kısmı değilmi. Benim de kaç gündür akşamları inanılmaz ağrıyor, internetten baktım, kaslar ve bağlar gevşiyormuş doğuma hazırlık için. Sıkı bir iç bacakla ıkınmak daha zor olacağından vücut kendini kaslarını bağlarını gevşetiyormuş rabbimin mucizelerinden biri daha gerçekten

Bende de oluyordu evde yuruyemez oldum çareyi o kemige destekli yastık koyuyorum araya sabaha kadar öyle uyuyorum sabah dinlenmiş sekılde kalkıyorum akşam yorulunca tekrar başlıyor ama hiç degılse gun içinde agrım kesildi

Sünnet çocuğu gibi yürüyorum o ağrılar yüzünden evde 😅

X