Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Erkeklere bende çok pis ayar olmaya başladım bu hamilelikte bütün erkeklerden tiksinti geldi hiç beyinleri yokmuş gibi davranıyorlar gerçekten akıl mantık olsa böyle davranır mi önce bı öğren anla ondan sonra kavgani edersin arayıp sormak bile ne kadar ayıp kaç senelik evlisin bı de tanımıyor musun karını belki de biz abartiyoruz bilmiyorum hormonlardan mi ama tavrını koy mutlaka
Koydum zaten onun derdı ılışkı napıyım ıstemıyprum tıskınıyprum sanki

Bacım seni fişfiklemek istemem ama senin adam cidden çekilecek dert değil. Mis gibi 4.çocuğunu taşıyorsun üstüne düne kadar çalışıyordun ne destek görüyorsun ne başka bişi. Biraz tehdit et kov evden boşarım seni de ver valizini eline. Bir insan nasıl 4 çocuğunun annesine bu muameleyi reva görür yahu
Bosarımmç senı dedım önce tam dedı sonra ne olduysa gıdemessın salmıyprum dıe dırendı erkekleri anlayamaz oldum artık bır halı bır halını tutmuyor

Canım aynı sebeple gelişim yavaşlamış iyi beslemiyor kordon diye akrabamın çocuğunu da 32 haftada sezeryanla aldılar 1300 grdı, şimdi 7 yaşında hiç bir sağlık sorunu yok hamdolsun, hiç korkma böyle durumlarda bebeğin iyiliği için en doğru çözüm budur belki de🌸
inşallah hiçbir sıkıntı olmadan atlatırız canım Allah razı olsun rahatlatıyorsunuz beni 🥹🥹❤️‍🩹
Hiiç korkmayın bir kere yaklaşık 34 haftada doğum olacak ki kimler kimler 28leri görmek için adaklar adıyor biliyorsunuz, ya da 40 sene evvel bile 7 aylık doğan yani 30 haftalıklar mis gibi yaşamış. Ciğer geliştirici olacaksınız ciğer gelişimi de birkaç hafta sonranınmış gibi olacak.
Apar topar olmaması, psikolojik olarak hazırlanacak olmanız da süper. Aman suyum geldi kanamam oldu bebek hareketsiz gibi acil durum alametleri olmadan sakin sakin gideceksinizHoppa
Doktorunuz ne güzel tespit etmiş yönlendirmiş, olumlu şeylere odaklanın. Evet prematüre doğru, ama 34-37 arası olanlar geç prematüre diye geçiyor hiç tedirgin olmayın. Allah yardımcınız olsun
benim 18. haftadan beri düşük riskim vardı, zaten aylardır yatıyorum ve o zamanlar en azından 34ü görsem bari diye dua ederdim 🥹 ama rahim ağzı yetmezliğinden korkarken hiç beklemediğim bir şey çıktı. haklısınız, buna da binlerce kez şükür ki buraya kadar geldik. inşallah devamı da güzellikle olur 🌸 çok sağolun, amiin...
Üzülme bebeğin dışarda hemencecik toparlayacaktır kendini🤍 çok geçmeden kavuşursunuz bence umutsuz olma hiç çok daha minikler tutundu bu hayata ve büyüdüler🌸

Bebeğin ve senin için hayırlı olanı böyleyse yapacak birşey yok kuzum herşeyin hayırlısını
çoookkk sağolun kızlar destekleriniz için ❤🥹 alıntılamayı unuttuğum varsa da kusura bakmayın. son hazırlıkları yapıyorum şu an bir yandan da kendimi hazırlamaya çalışıyorum. inşallah güzel haberlerle gelirim buraya pazartesi.

Asssla taviz verme kuzum hata yapip yapip salak sacma davranip afffedilmeye alışmasın sana bunu yapmaya hakki yok efendi gibi gelsin sorsun ne demek kiyafetini asilmak ne munasebet ustelik hamileyken
Ne verecem tavızı yatsın koltukta umrumda bıle degıl ailesine anlattım durumu benı desteklıyolsr zaten kaynanam sağ olsun düşkün bana geçen bana laf soyledı benım öküz sopayı aldı geçirdi buna babamdan insanlık ogren dedi senelerdır evlıyız bır kelımesını duymadım dedı senı şurda gebertırım döverek dedı uslu dur felan dedj sknra duzeldı ara ara vızıtıyor işte

Vallahi ayni durum bizde de var yaa, gecenlerde belim agridi masaj yapar misin dedim elinde telefon video izliyordu bi gonulsuz oldu tamam dedim cek elini yapma istemiyorum yapayim bebisim bilmem ne, benim modum dustu sinir oldum gerildim tabi sonra hicbir sey olmamis gibi davranıyor ben orda sinir küpü olmusum video izlemeye devam ediyor
Sonra da çok nazlandın çok trip atar oldun diyolar bide
Hepsi aynı ya biz mi çok ince düşünüyoruz acaba erkeklerde hiç yok ya çok sinir bozucu

Ayar oluyorum desem yerıdır kardesım işte gramdan adını degısmiş resmı felan kaldırmks bende en son ona vıdeo falan atmıstım oda gülmüştü vay efendim bu kım sen benımı aldatıyorsun ne dıyorsun sen dedim ağlayarak kardesımı aradım evet o benım dedı inanmadı geldı tısortumu felan sıktı neden benı aldatıyorsun dıe ağlayarak hayır dedım sonra babam aradı kavgamı ettınız dıe yok dedım kardesım hoporlerı aç abla dedı ulan o benkm adımkçı degıstım fake hesabım o benım dedı sonra bızım hayvan 90 derece dondu sarıl aya felan kalktı allahından bul dedım unutmıycam bunu asla dedım gıttım yemek hazırladım gelmıs sarılmaya kalkıypr yapmadım şu zamana kadar dedım yapmamda asla dedım defol gıt dedım sinirden elım ayagım tıtredı resmen sabahtan berı ağlayarak gectı günüm 😞 yüzüne karsı dedım senın allah belanı versın nalet olsun senle evlendıgım güne dedım pıskolojımı maf ettin dedkm gıt evden calıs eve gelme dedım yarın gıdıcem sende kafanı dınle dıyor ulan bır insan hamıleyken yapılanı bırde lohusayken asla yapılanı unutmaz 😞😞
Çok çirkin bir ilişkiniz var ne tokadı bitiyor ne hakareti ne yakıştırmaları. Ve sen bu iğrenç adama 4. evladı veriyorsun ödül verir gibi. İnşallah aklı başına gelir diyeceğim ama hiç sanmıyorum. Allah yardımcın olsun 😔

Bu erkeklerin hepsi mi aynı ya😤 sabahtan akşama kadar evde tek başımayım hiçbir şey yapamıyorum sıcaktan çıkamıyorum sıkıntıdan patlıyorum ki ben evde duramam çok iyi biliyor 😖bu halimle her işi yapıyorum evde asla kıymet bilmiyorlar😡 sabah ise gidiyor akşam geliyor koltuğuna uzanıyor elinde telefon benimle sıfır ilgi sıfır sohbet bu yüzden kaç kere kavga ettik ama hiçbir şey değişmiyor. Beni mutlu etmek için sıfır çaba ya bana gelince hep yorgun ama kendi canı istediğinde her şeyi yapabiliyor. Az önce bu yüzden kavga ettim ya şimdi bir baktım herkes benzer şeyler yazmış. Suan tam ilgisine sevgisine ihtiyacım olan zaman ama yok asla anlamıyor. Bide ağzımla söylüyorum böyle böyle istiyorum diye buna rağmen 😥 bu erkeklerin hepsi böyleyse İnstagramda paylaşılan kocalar yalan mı ya 😄 hamile eşlerini sürekli sevgiye ilgiye sürprize boguyorlar her türlü işlerine yardımcı oluyorlar 🥲

Kızlar bebitolar için nevresim, çarşaf ya da pike takımını nerden aldınız varsa link paylaşabilir misiniz şöyle az desenli sade birşeyler arıyorum😊
Ben bi tek çarşaf alacağım. Kitikate, little gusto, English home ve tinylamb’i favlamışım bunlardan iki tane filan alırım
Benim de sadece nevresim ve uyku setim kaldı da biz hem anne yanı park yatak hem de büyüyen beşik aldık. Birinin yatak ölçüsü 70*120 diğeri 80*200 sizce ben hangi boyutlarda çarşaf almalıyım? Bebek çarşafı diyince 100*150 çıkıyor, 60*110, 70*110 çıkıyor. Bulamadım bu ölçülere yakın ☹️

Canım benim ilk Doğumdan kalan korsem var onu kullanıcam doktorum ozaman kuşak gibi sarılanlardan al demişti owli almıştım ben
Canım ben de owliyi eklemişim favorilere, ama iki tane tipi var. Fiyatı da pahalı olunca riske atmak istemedim. Sen kullandığının linkini ya da fotoğrafını atabilir misin?

Benim de sadece nevresim ve uyku setim kaldı da biz hem anne yanı park yatak hem de büyüyen beşik aldık. Birinin yatak ölçüsü 70*120 diğeri 80*200 sizce ben hangi boyutlarda çarşaf almalıyım? Bebek çarşafı diyince 100*150 çıkıyor, 60*110, 70*110 çıkıyor. Bulamadım bu ölçülere yakın ☹️
Benim yatağım 70x110 ben hep onlara baktım ama bu markaların birinde 70x120 de görmüştüm bi bakın isterseniz

Büyüyen yatağa göre al bence canım, lastiksiz çarşaf olursa en azından fazlasını yatağın altına gizlersin tek kişilik normal çarşaf düşünebilirsin bebek diye arama yapmadan. Benim de bi tek onlar kaldı. Park beşiği dün sipariş verdim

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭
Canım hiç üzme kendini, haftalarımız ilerledi çok şükür. Ben ağustos annelerini de takip ediyorum, onlarda da erken doğum yapanlar oldu, en uzun süre duran bebiş bile şimdi evinde. Çok iyi bakılıyorlar diyor onlar da. Sen kavuşmana odaklan, kendini olumsuz duygulara asla bırakma. Sütünü önemse ki doğduktan sonra ona en iyi gelecek şey sütün olacak. Sağlıkla kavuşup bir an önce kucağına almanı diliyorum 🙏🏻

Büyüyen yatağa göre al bence canım, lastiksiz çarşaf olursa en azından fazlasını yatağın altına gizlersin tek kişilik normal çarşaf düşünebilirsin bebek diye arama yapmadan. Benim de bi tek onlar kaldı. Park beşiği dün sipariş verdim
Doğru diyorsun, tümüne geçirip öyle koyayım yatağı yerine olmazsa. Zaten ilk başta kullanılmaz ama işte tam olsun istiyorum. Çok sağol canım 🙏🏻

Canım hiç üzme kendini, haftalarımız ilerledi çok şükür. Ben ağustos annelerini de takip ediyorum, onlarda da erken doğum yapanlar oldu, en uzun süre duran bebiş bile şimdi evinde. Çok iyi bakılıyorlar diyor onlar da. Sen kavuşmana odaklan, kendini olumsuz duygulara asla bırakma. Sütünü önemse ki doğduktan sonra ona en iyi gelecek şey sütün olacak. Sağlıkla kavuşup bir an önce kucağına almanı diliyorum 🙏🏻
evet ben de bunu düşünerek rahatlatıyorum kendimi, çok sağolasın canım ❤️‍🩹 bir de sezaryende epidural uyguluyorlarmış ama o paniği kaldırabilir miyim hiç bilmiyorum onun gerginliği bastı bi bir de şimdi 😬 doktor yaparsın diyor, ben genel anestezi istiyorum ama bakalım nasıl olacsk

Bu erkeklerin hepsi mi aynı ya😤 sabahtan akşama kadar evde tek başımayım hiçbir şey yapamıyorum sıcaktan çıkamıyorum sıkıntıdan patlıyorum ki ben evde duramam çok iyi biliyor 😖bu halimle her işi yapıyorum evde asla kıymet bilmiyorlar😡 sabah ise gidiyor akşam geliyor koltuğuna uzanıyor elinde telefon benimle sıfır ilgi sıfır sohbet bu yüzden kaç kere kavga ettik ama hiçbir şey değişmiyor. Beni mutlu etmek için sıfır çaba ya bana gelince hep yorgun ama kendi canı istediğinde her şeyi yapabiliyor. Az önce bu yüzden kavga ettim ya şimdi bir baktım herkes benzer şeyler yazmış. Suan tam ilgisine sevgisine ihtiyacım olan zaman ama yok asla anlamıyor. Bide ağzımla söylüyorum böyle böyle istiyorum diye buna rağmen 😥 bu erkeklerin hepsi böyleyse İnstagramda paylaşılan kocalar yalan mı ya 😄 hamile eşlerini sürekli sevgiye ilgiye sürprize boguyorlar her türlü işlerine yardımcı oluyorlar 🥲
Hiç sorma sosyal medyada ki kocalar gerçek mi bilmiyorum biz hiç öyle bi ilgi göremedik 😅

evet ben de bunu düşünerek rahatlatıyorum kendimi, çok sağolasın canım ❤️‍🩹 bir de sezaryende epidural uyguluyorlarmış ama o paniği kaldırabilir miyim hiç bilmiyorum onun gerginliği bastı bi bir de şimdi 😬 doktor yaparsın diyor, ben genel anestezi istiyorum ama bakalım nasıl olacsk
Yaparsın bence de. Hem de bebişin geliş anını göreceksin, tenine temas edecek 🥹 Sırf bundan bile yaparsın. İyi haberlerini bekliyoruz inşallah 🙏🏻

Kızlar nstye girdim sancım 3 kere 30 çıktı ama bebeğin kalp atımı çok hızlı iki kere makine öttü.
Gözümle 200 ü gördüm inşallah kötü bir durum yoktur

X