Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yaparsın bence de. Hem de bebişin geliş anını göreceksin, tenine temas edecek 🥹 Sırf bundan bile yaparsın. İyi haberlerini bekliyoruz inşallah 🙏🏻
ya evet sırf bu yüzden çok cazip geliyor ama en ufak bir aksilik olursa da ona şahit olup fazla tepki verip her şeyi zora sokarsam diye korkuyorum 😞 gerçi öyle bir şey olursa sonradan bayıltırız dedi. öyle işte... bakalım neler olacak inşallah güzel haberler veririm ☺️

Kızlar nstye girdim sancım 3 kere 30 çıktı ama bebeğin kalp atımı çok hızlı iki kere makine öttü.
Gözümle 200 ü gördüm inşallah kötü bir durum yoktur
canım ben bugün ağlayarak nst ye girdim erken doğumu öğrenince. ağladığım için mi bilmiyorum bebeğin kalp atışı 155in üstüne çıktı, 5-10 kere öttü makine ama doktor bir şey demedi. inşallah kötü bir şey değildir. bebeklerin nabzı baya hızlı atıyor diye biliyorum

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭
Kuşum anca gördüm seni sizin kavuşmanın erkene alınmış ama anlıyorum seni hepimizin hayalleri çok başka sen olanı kabullen bebeğin için yapabileceklerini odaklan ve sağlıkla tez vakitte evinize dönün inşallah

Kuşum anca gördüm seni sizin kavuşmanın erkene alınmış ama anlıyorum seni hepimizin hayalleri çok başka sen olanı kabullen bebeğin için yapabileceklerini odaklan ve sağlıkla tez vakitte evinize dönün inşallah
öyle yapmaya çalışıyorum canım çok sağolasın 🥲 inşallah tüm süreç rahat geçer ❤️‍🩹

Stres olma yaa. Onu kucağına alacağın günü düşün 😍 bak ben şu an aşırı stresliyim iki doktorda perinatolojiye görün dedi. Bi doçentle görüştüm o da pazartesi kesin gel dedi. İnan şu an erken doğum yapmak istiyorum. Çünkü bebek aniden ölebilir şekerden öylr bir riskim varmış ve sıkıntılıymış
Kuzum bende de şeker yüksek çıkınca direk bunu gördüm internetten o kadar ağladım ki lütfen böyle düşünme dikkat et yediklerine o kadar çok kişinin başına geliyor ki bu ve sağlıklı çocuklar doğuruyorlar

ah ne kadar zor ya... anam canım anam diye şu saatte gidip sarılasım var anneme 😅 her birimizin tek arzusu bebeğini sağ salim kucağına almak ve o kadar çok ihtimal, düşünecek o kadar çok şey var ki. bu saat oldu uyuyamıyorum düşünmekten, gözümü kapadığım an yeni bi senaryo 😬 Allah şöyle bir iç rahatlığı verse ya hepimize, sanki sakinleştirici almış gibi

Gene kasık ağrım oldu kızlar ya, bu kadar kaşık ağrısı normal mi bilmiyorum sancı gibi girip çıkan bir ağrı değil ama adet ağrısı gibi ağrım oluyor oğlan için biraz eğil kalk yapayım hemen başlıyor, her gün yokluyor valla canım sıkıldı daha 32 de bunlar çok erken değil mi ya nasıl geçecek haftalar, daha 2 gün önce muayene oldum görünen hiç bi sıkıntı yok kanama vs de yok ama ağrı yokluyor😕
Rahim kendini doğuma hazırlıyor demişti Dr um bana kanama vs yoksa endişelenme

Aslında güzel fikir nstye girip kontrol ettirmek de.. Ya açıkçası benim doktorum perinatolog. Adam riskli gebeliklere bakmaya o kadar alışmış ki bana karşı çok rahat. Yani, şöyle ağrım var böyle sancı yaşadım diye söylediğimde "bişey olmaaaz, önemli bişey değiiil, gayet iyisiiiin" diyip geçiştiriyor beni. Belki gerçekten sıkıntı yoktur ama insan bi açıklama falan bekliyor hani neden oluyor vs diye. Aksi gibi eşim de çok rahat bi yapıda. Şimdi uyandırsam desem ki, karnımda kasıklarımda kasılmalar var üstüne üstlük bebek de sürekli toplanıyor (ki saat 12-1 den beri gerçekten bunlar oluyor) desem, "uyumaya çalış, geçer, çok normal, vücudun doğuma hazırlıyor kendini" der geçer sanki yirmi kere doğum yapmış gibi bir soğukkanlılıkla... Acile gitsek de ben vicdan azabı çekicem gecenin 3 buçuğu, sabah adam işe gidecek uykusundan oldu falan diye.. aa amma sıkıntım varmış. Senin de başını ağrıttım affet 💖
Iyiki rahat davranıyor öyle düşünme benim Dr um da perinatolog 29. Hafta da yükselen tansiyonla hastaneye yattım ben sadece tansiyonum yüksek sanıyordum cuma gününe kdr meğerse preeklampsiymisim stajyerler bunu söyleyince bütün uykularım kaçtı artık sürekli netten bakıyorum keşke hiç demeselerdi Dr um her hafta çağırıyorsun muayeneye hersey güzel diyordu ama neysek yine güzel dedi iki hafta daha bekleriz şimdi dogum yaparsak bebekler yoğun bakıma girer gerek yok anne karnında rahatlar gelişimleri de iyi sende de sıkıntı yok o yüzden biraz daha dursunlar dedi

ah ne kadar zor ya... anam canım anam diye şu saatte gidip sarılasım var anneme 😅 her birimizin tek arzusu bebeğini sağ salim kucağına almak ve o kadar çok ihtimal, düşünecek o kadar çok şey var ki. bu saat oldu uyuyamıyorum düşünmekten, gözümü kapadığım an yeni bi senaryo 😬 Allah şöyle bir iç rahatlığı verse ya hepimize, sanki sakinleştirici almış gibi
Canım ya seni çok iyi anlıyorum daha önce spinal sezeryan olduğum halde yine korkular sarıyor beni🥹 halbuki sakinleştirici sedasyon vs hiç bişey anlamamıştım 10 dk gibi gelmişti şimdi bi tane daha evladım var onla vedalaşma psikolojisiyle daha stresli gireceğim diye endişeliyim. Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah sonrası bizlerde sıra 🙏🏻❤️

canım ben bugün ağlayarak nst ye girdim erken doğumu öğrenince. ağladığım için mi bilmiyorum bebeğin kalp atışı 155in üstüne çıktı, 5-10 kere öttü makine ama doktor bir şey demedi. inşallah kötü bir şey değildir. bebeklerin nabzı baya hızlı atıyor diye biliyorum
Anlık yükselip düşmeler normal diye biliyorum ben de hatta durağan olmasından hoşlanmıyor doktorlar. Ben de ilk erken doğum riskim olduğunda nst de ağlarken sancının yükseldiğinş gördüm rahat ağlayamamıştım yanıltıcı olmasın diye😂 karnımızı kasan her şey yükseltiyor sancıyı

Canım ya seni çok iyi anlıyorum daha önce spinal sezeryan olduğum halde yine korkular sarıyor beni🥹 halbuki sakinleştirici sedasyon vs hiç bişey anlamamıştım 10 dk gibi gelmişti şimdi bi tane daha evladım var onla vedalaşma psikolojisiyle daha stresli gireceğim diye endişeliyim. Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah sonrası bizlerde sıra 🙏🏻❤️
yaaa🥹 inşallah çok güzel haberler vermiş olurum yarın akşam burada. bana da epidural/spinal yapacaklarmış canım ama sakinleştiriciyi falan kendim mi istemeli miyim? sen öyle mi yapmıştın? bana tavsiyelerin olur mu şunu iste bunu iste dediğin. çünkü ben kolumdan kan alınırken bile bakamayan biriyim anında tansiyonum düşer. hatta tvde kanlı bir sahne bile izleyemem 🤧 bi yandan bebek iyi olsun da herkes doğuruyor diyorum bi yandan bastırmaya çalıştığım bir gerginlik var içimde

Ben de dün kontrole gitmiştim, kontrolden önceki gün akşam bir anda belime ağrı girdi ve karnım sürekli sertleşti. Ama öncesinde cinsel ilişki yaşamıştık ona yordum ben biraz. Kontrolde doktor nst istedi ve 3 tane sancım çıkmış hiç ağrı hissetmiyor musun dedi sadece belim ağrıyor ama ben bebeğin kilosundan sanmıştım dedim. Senle normal doğum yaparız biz bu ağrıyı hissetmiyorsan dedi 😅 Çok sertleşirse karnın ya fa periyodik olursa gel dedi. Ama asla anlamıyorum periyodik ağrı mı bebek mi kendini topluyor karnım sertleştikçe geriliyorum. Benim kocam bey de sen stresleniyorsun doktor sancı dedi diye diyor. Ulen normal zaten streslenmem 😅 Ama biraz da söylemesi ayıp ishal gibiyim biraz ondan da hemen gitmek istemiyorum. Haftasonu oldu Allah’tan inşallah yarına geçer işyerinde panik olmam 🥲

yaaa🥹 inşallah çok güzel haberler vermiş olurum yarın akşam burada. bana da epidural/spinal yapacaklarmış canım ama sakinleştiriciyi falan kendim mi istemeli miyim? sen öyle mi yapmıştın? bana tavsiyelerin olur mu şunu iste bunu iste dediğin. çünkü ben kolumdan kan alınırken bile bakamayan biriyim anında tansiyonum düşer. hatta tvde kanlı bir sahne bile izleyemem 🤧 bi yandan bebek iyi olsun da herkes doğuruyor diyorum bi yandan bastırmaya çalıştığım bir gerginlik var içimde
Aa kuzum 🥲 İnşallah sağ salim kavuşursunuz en azından gözünün önünde olacak sürekli hareket etmiyor mu iyi mi derdin olmayacak böyle düşün 🥰

Aa kuzum 🥲 İnşallah sağ salim kavuşursunuz en azından gözünün önünde olacak sürekli hareket etmiyor mu iyi mi derdin olmayacak böyle düşün 🥰
canımm inşallah, çok sağol 🥲❤️ dün zeynep hoca usgyi gördüğü gibi direkt seni çok fena doğurtasım var bu bebek içeride risk alıyor gibi geldi dedi. sonra perinatoloğa gönderdi beni, o da teyit edince karar verildi ama çevremdekiler farklı bir doktora da gitseydin tek yerde bakılması ne kadar doğru filan diyorlar 😬 bizim hastanenin yenidoğan yoğunbakımı da var. hatta devletten oraya hasta gönderiyorlarmış. bilmiyorum bana iki doktor da güvenilir geldi. sonuçta neden beni yanıltsınlar diyorum. sen olsan başka bir yere daha gider miydin bu durumda ya? düşünceni merak ettim 😬

canımm inşallah, çok sağol 🥲❤️ dün zeynep hoca usgyi gördüğü gibi direkt seni çok fena doğurtasım var bu bebek içeride risk alıyor gibi geldi dedi. sonra perinatoloğa gönderdi beni, o da teyit edince karar verildi ama çevremdekiler farklı bir doktora da gitseydin tek yerde bakılması ne kadar doğru filan diyorlar 😬 bizim hastanenin yenidoğan yoğunbakımı da var. hatta devletten oraya hasta gönderiyorlarmış. bilmiyorum bana iki doktor da güvenilir geldi. sonuçta neden beni yanıltsınlar diyorum. sen olsan başka bir yere daha gider miydin bu durumda ya? düşünceni merak ettim 😬
Canım Zeynep hocaya ben güveniyorum çünkü devlet hastanesi temelli bir kadın ve asla sezeryan yanlısı değil. Görümcem ağrıdan kıvranırken bile son dakikaya kadar normal doğuma ikna etmeye çalışmıştı. Bebeğin durumu iyi kalp atışı iyiyse sezeryan ihtimalini hep erteler. Görümcem sezeryan istedi kendi isteği olmasına rağmen rapora zorunlu sezeryan yazdı fazladan ücret alınmasın diye. Para konusunda da orada güvendim. Para almak için isteğe bağlı yazabilirdi ama yapmadı 🌸 Eğer sana erken alalım dediyse mutlaka bebişi düşünerek söylemiştir için rahat olsun 🥰

Ben de dün kontrole gitmiştim, kontrolden önceki gün akşam bir anda belime ağrı girdi ve karnım sürekli sertleşti. Ama öncesinde cinsel ilişki yaşamıştık ona yordum ben biraz. Kontrolde doktor nst istedi ve 3 tane sancım çıkmış hiç ağrı hissetmiyor musun dedi sadece belim ağrıyor ama ben bebeğin kilosundan sanmıştım dedim. Senle normal doğum yaparız biz bu ağrıyı hissetmiyorsan dedi 😅 Çok sertleşirse karnın ya fa periyodik olursa gel dedi. Ama asla anlamıyorum periyodik ağrı mı bebek mi kendini topluyor karnım sertleştikçe geriliyorum. Benim kocam bey de sen stresleniyorsun doktor sancı dedi diye diyor. Ulen normal zaten streslenmem 😅 Ama biraz da söylemesi ayıp ishal gibiyim biraz ondan da hemen gitmek istemiyorum. Haftasonu oldu Allah’tan inşallah yarına geçer işyerinde panik olmam 🥲
Canım karnının toplanması sertleşmesi falan kasılma zaten yani sancı 🥹

X