Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bana ver diye baskı yapıyorlar çocuğum aç kaliyo diye çok kötü hissediyorum bestlak damla aldiricam eşime ise yarar inşallah

Bizim hiç idrar yapmadı tek bı defa kakasını yaptı o kadar dün 5 defa yapmıştı kakasını ama doğduğundan beri hiç çişini yapmadı galiba pek incelemedim bezlerini ama
Canım çişte önemli, takip et onu bize hastane de sürekli sordular çişini de yaptı mı diye, idrarda pembelik varsa mamaya başlanabilir, sen bi idrar takip et bakalım

Canım çişte önemli, takip et onu bize hastane de sürekli sordular çişini de yaptı mı diye, idrarda pembelik varsa mamaya başlanabilir, sen bi idrar takip et bakalım
Anneme sordum da biz bugün banyo yaptırdık o zaman ki bezine yapmış normalmis mama vermicem ya inşallah artar sütüm sekerli şeyler yiyorum sürekli bı de bestlak denicem burda hep görmüştüm

Anneme sordum da biz bugün banyo yaptırdık o zaman ki bezine yapmış normalmis mama vermicem ya inşallah artar sütüm sekerli şeyler yiyorum sürekli bı de bestlak denicem burda hep görmüştüm
Suyla aran nasıl bilmiyorum ama sütü en çok arttıranlar su içmek+ emzirmek+ sıvı tüketimi +uyku. Uyku uyumak zaten mümkün değil. En az 4 lt su içilmeli ancak. Kuru meyvelerden hoşaf, Bestlak damla diğer aklıma gelenler. Ben henüz doğum yapmadım ancak çok yeni doğum yapan ve harika sütü gelen yakın arkadaşımda sadece bu yöntem yaradı. Gebe okulunda da söylenen buydu. Bestlak’ı hazır ettim ben de, son 5 günümüz inşallah bizim de kavuşmaya 🩵🙏🏽 sizlerin gözü aydın, hepsi sağlıkla büyüsün 🙏🏽

Kontrolden geldim kuzum şimdi bebeğin kakasını yapmk üzere olduğunu sezeryana alınmam gerektiğini söyledi özelde ki doktorum akşam acilden giriş yapacağım devlette durumu anlatıp sezeryana alırlar diye düşünüyorum bakalım yoksa özelde ki doktorumla iletişime geçip sezeryana alınacağım
Canım ne yaptın

Kızlar bebeğim 15 günlük. Gece 3 saat uyuyor öyle kalkıp emziriyorum. 3 saat fazla mı sizce? Gündüzde öyle

Canım aç bebek durmaz zaten ben ilk oğlan da bir hafta mama verdim ama susturamıyorduk açmış hemşire dedi ki 3.5 üstü bebek sütün artana kadar zor doyar 1 hafta sonra kilo alımı iyiydi mamayı hemen kestim bi daha ihtiyaç duymadım, bu 3300 ve bence doyuyor içim rahat sende kendini dinle anlarsın, ben göbeği bekliyorum nasıl yıkadınız hemen düştü mü

Kızlar bebeğim 15 günlük. Gece 3 saat uyuyor öyle kalkıp emziriyorum. 3 saat fazla mı sizce? Gündüzde öyle
Yok canım iyi ya , 15 günlük olmuş , sarılığı yada ekstra bir durumu yoksa ideal gayet
Kontrolden geldim kuzum şimdi bebeğin kakasını yapmk üzere olduğunu sezeryana alınmam gerektiğini söyledi özelde ki doktorum akşam acilden giriş yapacağım devlette durumu anlatıp sezeryana alırlar diye düşünüyorum bakalım yoksa özelde ki doktorumla iletişime geçip sezeryana alınacağım
Hakkında hayırlısı olsun canım benim, Rabbim kolaylaştırsın zorlaştırmasın

Canım biz hastaneden çıktığımızda 2005 gram dı 3 gün sonrasına hemen kontrole çağırmıştı doktor 20 gram eksiğimiz vardı ondan sonra 8 gün sonra kontrole gittik 8 günde 220 gram daha almıştı toparlamaya başlamıştık en sonda 11 gün sonra tekrar gittik 440 gram daha almıştı ve sadece anne sütüyle besledim hastane kartı var ordan bakarak yazdım sana şuanda da 2660 gram bidahaki kontrolümüz 17 ekimde şimdi mama desteği başladım dün bakalım bu sefer ne kadar kilo alacak bilmiyorum
canım güzel almış gibi aslında kilo? Mama neden gerekli gördün, yeterli gelmedi mi sana? ben mama konusunda tereddütlüyüm ya en iyi mama anne sütü sonuçta. mama evet hızlı kilo aldırır ama bilemedim şimdilik. bakalım benim bebeğim ne kadar kilo alacak ilerleyen süreçte

40+1 de 11 Eylul 07:30da ben de doğurmuş bulunmakktayim kızlar :) 10 Eylül öğlen suyum geldii ertesi sabah doğum oldu
Yaaa maşallah. Ne kadar uzun sürmüş 😅 suyun gelir gelmez gittiğin için mi uzun sürdü? Açılma yavaş mı oldu? Suni verdiler mi? Sezaryen mi oldu

Canım dün taburcu edildi çok şükür 🤲Evdeyiz şuan sıfır uykuylayım ilk gün zorladı biraz korkudan uyumadım ona baktım hep
ohhh çok şükür 😍 bütün bebişler yuvalarına kavuşsun. İlk gün hatta ilk hafta zor oluyor canım ama giderek kolaylaşacak inşallah. korkudan uyuyamama durumu normale dönüyor en azından 😅

Benimki farketmeden kusuyor arada hep yanagından akıyor. Oyuzden reflu yatagına yatırıyorum hep korkudan
reflü yatağını tam olarak ne için kullanıyoruz? kusmasın diye mi yoksa kusarsa eğik pozisyonda kalıp dışarı aksın diye mi? kusmasın diye kullanıyorsak bende hiç işe yaramadı da 🥹

X