Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Olumsuzlukları böyle çatır çatır söyleyen doktorlara sinir oluyorum ben yahu. Şu an şekeri fırlatacak şeyler yapmıyorsanız, dikkat ediyorsanız sorun olmaz inşallah. Kimler zamanında 5 kilo doğurmuş topaç gibi doğurdum diyorlar oysa alenen şeker hastaları imiş yani. Hem kontrolü de elden bırakmıyorlar, haftanız ileri. Acil alınması gerek derlerse de sağlıkla kavuşursunuz inşallah. Yüklemede ortaya çıkmamış mıydı? Ya da önceki ultrasonlarda bebek iriliği ne durumdaydı niye anlaşılmadı o kısmı düşündüm :KK64:
Yüklemede bişey çıkmadı. Önceki ultrasonda doktorum iri diyordu her seferinde soruyordu sana yükleme yaptık mı diye. Benimde kafamı kurcaladı idrwrda şeker çıkıyordu. Devlet hastanesinde de sonucum öyle çıkınca tam netleşti

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭
Bebeğin ve senin için hayırlı olanı böyleyse yapacak birşey yok kuzum herşeyin hayırlısını dile

Kızlar benim anladığım şu, belli ki çoğumuzun eşi aynı. İnanılmaz rahatlar, herşey onlara göre çok normal. Hiçbir sıkıntımız yok.
Benimki mesela ben endişelerimi dile getirdiğimde kızıyo bana kötüyü konuşursan kötüyü çağırırsın diyor.. Nabıcaz biz bunları şimdi 🥲
Kutbun diğer ucundan bildiriyorum diğer türlü de çok zor kasılmam var desem soluğu acilde aldırıyor idrar yolu enfeksiyonu çıkmış mesela hiç söylemiyorum çünkü büyütecek üzerime gelecek ilaç mı içsen suyu kaç litre içtin vs diye kendi hastalık takıntılı olduğu için bizi de peşinden sürüklemeye çalışıyor. Ne gamsızı iyi ne kaygılısı bunların 😬

Kızlar bu tırnak makasını törpüsünü vs kaynatmak mı lazım? Plastiği erir mi bilemedim şimdi

Stres olma yaa. Onu kucağına alacağın günü düşün 😍 bak ben şu an aşırı stresliyim iki doktorda perinatolojiye görün dedi. Bi doçentle görüştüm o da pazartesi kesin gel dedi. İnan şu an erken doğum yapmak istiyorum. Çünkü bebek aniden ölebilir şekerden öylr bir riskim varmış ve sıkıntılıymış
Hiç düşünme öyle şeyler gerekiyorsa zaten doğum olur ilerlemez korkma 🌸🙏🏻

Kızlar bebitolar için nevresim, çarşaf ya da pike takımını nerden aldınız varsa link paylaşabilir misiniz şöyle az desenli sade birşeyler arıyorum😊
Ben bi tek çarşaf alacağım. Kitikate, little gusto, English home ve tinylamb’i favlamışım bunlardan iki tane filan alırım

Noldu kuzum, kim seni strese soktu 😬
Ev halkı dıyelım kuzu ya bulasık makınesını boşaltmaya usendım bulasık yıkadım elımde resmen sınırden kendı kendıme aglıyorum durduk yere ayak tırnaklarımı kesemedım bugün yuvarlandım resmen bırde ona agladım

Sınrıden kuzu ya naparsan yapayım ev aynı degısmıyor üç kere ev cektım resmenn kaç kere ev topladım durup dururken aglamalarım geçmiyor ufak bırseye ağlar oldum resmenn
Ben de oyleyim yaa her seye sinir oluyorum her seye sinirden aglayasim geliyor geriliyorum sureklii

Kız büyük çocuklara söylesene boşaltsınlar makinayı iki dk yardım etsinler annelerine
Ev halkı dıyelım kuzu ya bulasık makınesını boşaltmaya usendım bulasık yıkadım elımde resmen sınırden kendı kendıme aglıyorum durduk yere ayak tırnaklarımı kesemedım bugün yuvarlandım resmen bırde ona agladım

X