Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
FL yazan değeri 7 ile çarpınca boyu çıkıyormuş canım

42 cm. Fl yi 7 le çarp
Bir sürü Fl yazıyor ya o 59 yazıyor mesela onu 6 olarak mı algılıcam eski doktorum direk ultrason kağıdında yazıyordu bu doktor hep böyle veriyor bundan bişey anlamıyorum 7 ile çarpıcam ama hangi değeri onu anlamadım

Evet canım 59 olanı, sen 6ya yuvarla onu

Ay bi totomuz doğru gitmiyor geçmiş olsun canım, inşallah hafiftir

Nst için muayeneden farklı ücret mi ödeniyor bi de öyleyse ben de bu yöntemi kullanırım

Arkadaşlar ya daha önceki randevumda alt ve ast değerim sınırdan yüksek çıkmıştı ama çok hafif. Doktorum kaşıntın olursa haber ver dedi. Yani yaldır yaldır bir kaşıntım yok ama hafiften de kaşınıyorum sanki. Sıcaklardan mı, standart gebelik kaşıntısı mı yoksa kolestaz mı onu da anlayamıyorum. Gebelik kolestazı yaşayan olduysa şiddeti vs nasıl oluyor bunun?

Nst için muayeneden farklı ücret mi ödeniyor bi de öyleyse ben de bu yöntemi kullanırım
Ben geçenlerde kendi hastanemde acilden nstye gittim ücret alınmadı kontrol süremdeyim diye mi bilmiyorum ama hiç giriş de yapılmadı nerden anladılar dicem

Deli gibi kaşınıyorum hep yara oldu bacaklarım koltuk altım ama terleyen yerlerim genelde diye farklı bişey düşünmedim

Deli gibi kaşınıyorum hep yara oldu bacaklarım koltuk altım ama terleyen yerlerim genelde diye farklı bişey düşünmedim
Ya normal şartlarda ben de düşünmem hem terliyoruz sıcak hem hamilelik hem ciltler kuruyor yağ oranlarımız arttı vs benim de çok takacağım bir şey değil daha önce alt ast çok hafif yüksek çıkınca doktorumda kaşıntın olursa haber ver diyince bi endişelendim.

Evet öyleymiş karaciğer enzimleri yükseliyormuş bi baktırssk iyi olur sanırım

Benim kendi doktorum ayrı ücret almıyor nst ye. Ama yasadıgımız yerdeki özel hastane ayrı ücret alıyor ama cok deil 200-300 arası bişey. diger alternatif devlet hastanesi. Biz devlet hastanesinde kötü bir deneyim yasadıgımız için varsın biraz ücret odeyelim deyip buraya gidiyoruz. Zaten doktoruma gitsek yol ücreti benzin ve ek harcamalar daha pahalıya gelir.

Yok sadece fl yazanı çarpcaksın hep. Digerleri bacak / karın oranı mesela. Diger bölgelere oranlarını veriyo fl/bpd yazıyo mesela o bacagın karna oranı gibi. Ne anlama geliyor bilmiyorum pek onları sen sadece tek halde fl bpd ac yazanlara bak.

Her gidişte ödeme isteniyorsa takip edilmesi gereken bir aksilik vs yoksa doktorla konuşup değiştiririm ben o düzeni her hafta ödeme yapmam mümkün bile değil
10 gün içinde kontrol ücretsiz normalde nst ücreti de alınmaması lazım muayene ücreti yanında. Bebekler doğduktan sonra da 28 gün boyunca yenidoğan döneminde hiçbir şekilde muayene ücreti tahlil vs ücreti alamazlar. Yakın zamanda kardeşimin eşi doğum yaptı bu kuralların hiçbirine riayet etmediler hepsinin hizmet döküm belgesini faturasını aldırttım tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim. Kendi doğumumda da 6bin ücret almışlardı sgk nın belirlediği limitleri aştıkları için şikayet edip 4binini geri aldım. Eğer bir daha o hastaneye yolum düşmez diyen varsa doğum sonrası hizmet dökümü ve fatura alıp siz de şikayet edebilirsiniz. Sgk şu an 6bin civarı limit veriyor hastanelere doğum ücretlerini yazıyorsunuz görüyorum kabus gibi fiyatlar kazıklanmayın boşuna.

Evet bunu benim bi arkadaşım da yaptı ve ücreti geri iade aldı gerçekten sadece fatura almayı unutmayın ne olur ne olmaz

Aranızda calcimax d3 kullanan var mı doktor yazmış bu sefer ama ben böyle suya atma olanları genelde içemiyorum bulantı yaptığı için var mı bunu deneyen ?

Evet bunu benim bi arkadaşım da yaptı ve ücreti geri iade aldı gerçekten sadece fatura almayı unutmayın ne olur ne olmaz
Bir aydan eski işlemlere fatura veremiyoruz diyorlar eski işlemler için hizmet dökümü alıp e devlette sgk ödemelerinin de ekran görüntüsünü kredi kartı ödeme sliplerini ekledim ben onları da kabul etti heyet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…