2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar size son kez danışmak istiyorum. Aynı gün bakılmadı ama açlık kan şekerim 81 tokluk 144 çıktı. Bugün tekrar ultrasona girdim bebeğin kilosu suyu gelişimi haftasıyla uyumlu sende şeker olduğunu düşünmüyorum sadece diyetine dikkat et dedi. Nedense şeker yüklemesi yapmak istemiyor. Uzmanlığını zeynep kamilde yapmış oldukça tecrübeli bilgili bir kadın. Sizce stres yapmayıp doktoruma güvenmeli miyim yoksa illa bana şeker yüklemesi yap mı diyeyim? Çok sıktı strese soktu bu konu beni artık hayatımdan çıksın istiyorum bu hafta şeker yüklemesi yaptırmak için son haftam.

Canım ben ilk hamileliğimde yaptırmadım, çevremde yaptırmayan bir çok kişi var. İlk hamileliğimde doktorum gerek görmemişti açlık tokluk bakmıştık. Bunda daha doktorunla konuşmadım. Ama şekeri düşündürecek bir şey yoksa genelde doktorlar yapmıyor, benim çevremde gördüğüm bu.

Kendini bu kadar strese sokma lütfen. Yaptırmazsam için rahat etmeyecekse yaptır ama ben senin yerinde olsam doktoruma güvenirim.

Doktoruna guveniyorsan dinle. Benim doktorum cok hasta goruyor bu saydıgın belirtileri yeterli gormuyor zayıf ve ailesinde şeker oyküsü olmayan kadınlarda da seker cıkabiliyor dio. Garantiye alalım dio mesela.

Doktoruna guveniyorsan dinle. Benim doktorum cok hasta goruyor bu saydıgın belirtileri yeterli gormuyor zayıf ve ailesinde şeker oyküsü olmayan kadınlarda da seker cıkabiliyor dio. Garantiye alalım dio mesela.
Güveniyorum aslında bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Bu duyduğum hikayeler beni çok etkiledi sadece kadın gerek yok diyip duruyo yani ben kendimi boşuna strese sokuyorum galiba bilmiyorum

bilmiyorum çok canımı sıktı bu durum artık zaten tuzu azaltcam ödem için hamurişi ve tatlıyı da bıraktım. Şekerim olsa da böyle beslenecektim dimi yani bi şey yoktur kadının bi bildiği vardır heralde

Güveniyorum aslında bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Bu duyduğum hikayeler beni çok etkiledi sadece kadın gerek yok diyip duruyo yani ben kendimi boşuna strese sokuyorum galiba bilmiyorum
Sen güveniyorsan tamam bence. Yoksa doktor da degiştirmen lazım bence. İlerde dogum zamanı falan daha cok onemli oluyor gğven konusu içinde suphe kalmasın

Sen güveniyorsan tamam bence. Yoksa doktor da degiştirmen lazım bence. İlerde dogum zamanı falan daha cok onemli oluyor gğven konusu içinde suphe kalmasın
Sağol yazdığın için :) böyle zamanlarda insan destek arıyor. Eşimle de konuştuk her şey yolundaymış işte doktoruma güvenip daha fazla strese sokmıcam kendimi.

canım bu şeker yüklemesi eskiden rutin bir uygulama bile değilmiş sadece şeker şüphesi olanlara vs yapılıyormuş yani doktorun yeterli görüyorsa güvenip devam edebilirsin diye düşünüyorum. zaten herhangi bir şeyden şüphelense o da böyle bir riske atmazdı. sen neden güvenmekte bu kadar zorlandın, ailende şeker hastalığı vs mi var? ya da seni endişelendiren ne oldu? inşallah bir sıkıntı yoktur diye umuyorum

Sağol yazdığın için :) böyle zamanlarda insan destek arıyor. Eşimle de konuştuk her şey yolundaymış işte doktoruma güvenip daha fazla strese sokmıcam kendimi.
Aynen oyle. Stres yaptıkca bebeişlerde stres oluyor :) hiçbişey yoksa bile varmıs gibi etkileniyorlar

Haklısın bence de neden riske atsın ki doktorum. Ailemde şekeri olan yok ben biraz fazla kilo aldım ama kilo almaya meyilliydim zaten. İnternet zehirlenmesi yaşadım ben ya çok okudum bununla ilgili bir sürü kötü hikaye gördüm o yüzden kafama takıldı :) çok korkuyorum bebişe bi şey olcak diye

İnternet zehirlenmesi... hangimiz yaşamıyoruz ki... yok yok sen içini ferah tut doktor böyle bir şeyi riske atmazdı, yap testi geç derdi. benim doktorum da seninkiyle aynı yöntemi uyguluyor.

Canım bak bende yapmadım şeker testini.doktorum sordu var mı ailede şeker öyküsü yok dedim.Bide bebeğim 1 hafta sürekli geriden geliyor ve hala 1 kg bile alamadım açıkçası en başından yapmak istemedim.O da sadece açlık baktı 75 çıktı
.

Ya zaten anladığım kadarıyla kiloyla da hiç alakası yokmuş. Bana da sordu yok dedim bebek gelişimi de normal olunca gerek duymadı. Vardır bi bildikleri takılmıcam :)

Kızlarrr gün içimde karnımda aşırı bir kasılma oluyor toplanma gibi sanki karnımın derisi yırtılacak gibi bir sertlik oluyor bebek mi dönüp baskı yapıyor? Bazen burda yalanci sancı vs deniyor nasil ayırt ediliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…