Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    169
Kızlarrr gün içimde karnımda aşırı bir kasılma oluyor toplanma gibi sanki karnımın derisi yırtılacak gibi bir sertlik oluyor bebek mi dönüp baskı yapıyor? Bazen burda yalanci sancı vs deniyor nasil ayırt ediliyor
Bunu bebk dönmesi olarak biliyorum ben yalancı sancı için erkn bir dönemde değilmiyiz daha ya

Nasıl ayırt edeceğiz bunları ya gerçi şimdi sancının nasıl olduğunu öğrensek psikolojik olarak hepimiz yaşarız o belirtileri Allah hepimize yardım etsin 🤲
Perinatolog bana sordu farkini bilmiyorumki dedim sancı olsa mutlaka anlardın tolore edemezdin dedi demekki sanci olsa acı ağrı olurdu anlardık illaki

Zaten tedbir amaçlı gebe iken vuruluyor dogumdan sonrada eger bebek pozitif kan grubu ise tekrar vuruyorlar negatif ise vurmuyorlar
Bak internette de bu şekilde söylenmiş☺️ Doktorum da böyle söylemişti zaten ☺️ Bende test negatif olduğu için iğne vurulacak haftaya

Eklentiler

• IMG_4781.png
    IMG_4781.png
    220,6 KB · Görüntüleme: 25
Nasıl ayırt edeceğiz bunları ya gerçi şimdi sancının nasıl olduğunu öğrensek psikolojik olarak hepimiz yaşarız o belirtileri Allah hepimize yardım etsin 🤲
S Simsimm92 Canım Ağustos annelerinde paylaşmışlar. Yalancı sancı dediğimiz Braxton hicks kasılmalarında karın böyle görünüyormuş diye. Baya içeri çekilmiş gibi olup sertleşiyormuş.

S Simsimm92 Canım Ağustos annelerinde paylaşmışlar. Yalancı sancı dediğimiz Braxton hicks kasılmalarında karın böyle görünüyormuş diye. Baya içeri çekilmiş gibi olup sertleşiyormuş.

Aaaa bizim icin erken bence bu. Perinatalog sormustu ayirt edemiyorumki basima gelip gelmedigini bilmiyorum dedim. Olsa tolore edemezdin anlardin dedi demekki biraz acılı oluyor.

Ben de 27. Haftadayım 26 dan beri sürekli sertleşme ve toplanma hissi oluyordu doktor nst ye bağladı nstdeyken de çok hafif oldu ve sancım 20 lerde çıktı. Doktor bana bu tarif ettiğin şey kasılma dedi ancak şu anda tehlikeli bir durumum yokmuş. Nstde 20 çıkınca da ciddi bir kasılma olmadığını söyledi ama ben daha şiddetlilerini de yaşadım. ikiz gebelik olduğu için erken gelmelerinden korkuyorum🙁

E bebekte indirim varmış bakan var mı hiç
Bende yeni öğrendim indirimi sanırım ayın 17 sine kadar mış. Bugün e bebeğe gidicem bakalım
Ben baya alışveriş yaptım canım eksiklerin hepsini tamamladım sayılır totalde 650 TL indirimli almış oldum baya iyi oldu bir sürü kitap aldım minikoma
Ay çok iyi ya güle güle kullanın inşallah bende bugün gidicem e bebeğe bebek arabasında da geçerli mi acaba ya ikinci üründe yüzde elli indirim diyo ama nasıl oluyor acaba yani bir ürünü normal fiyatıyla ikincisini indirim li mi alıyoruz ?

Ben de bebek dönme hareketi olarak biliyorum da burda yalancı sanci vs diye yazılmıştı emin olmak istedim💐💐
canım ister bebek hareketi olsun ister braxton hicks, her ikisi de şu haftalarda normal diye biliyorum aslında yani endişelenecek bir şey yok. adı üstünde yalancı kasılma :) rahimi doğuma hazırlayan bir şey. gerçeği olduğunda zaten sancı vs olacaktır ve anlarız muhtemelen. sen içini ferah tut 🌾

Bende yeni öğrendim indirimi sanırım ayın 17 sine kadar mış. Bugün e bebeğe gidicem bakalım

Ay çok iyi ya güle güle kullanın inşallah bende bugün gidicem e bebeğe bebek arabasında da geçerli mi acaba ya ikinci üründe yüzde elli indirim diyo ama nasıl oluyor acaba yani bir ürünü normal fiyatıyla ikincisini indirim li mi alıyoruz ?
tekstil harici demişlerdi yani arabada da geçerlidir umarım 🥲 genellikle pahalı olana normal fiyatı ödenir, daha ucuz ya da aynı miktarda olan ikinci ürüne %50 indirim uygulanır

tekstil harici demişlerdi yani arabada da geçerlidir umarım 🥲 genellikle pahalı olana normal fiyatı ödenir, daha ucuz ya da aynı miktarda olan ikinci ürüne %50 indirim uygulanır
Çok teşekkür ederim 🥰 bebek arabasına ihtiyacım var şu pusetli olanlardan bakalım inşallah uygun fiyatlı bulabilirsem alıcam anakucağı falanda alırım ozaman en azından o uyguna gelir bi kaç eksiğim daha var onlarıda tamamlarım inşallah bu indirim haberi güzel oldu bebişler için sağlıkla gelsinler kuzucuklar

Geçerli canım bebek arabalarında internet sitesinde görmüştüm fiyatlara da zamlı yazmamışlar geçen haftalardaki fiyatlar yani gayet iyi🥰 Bence de artık zaten zamanı geldi son ihtiyaçların 🥹

Boğaz pastili kullanabiliyor muyuz? Çok fena hasta uyandım 🥺
Zencefil bal limon ılık suyla karıştır iç kuzum. Pastil doğal olanları kullanabiliyorsun ama onların da içeriği genelde bunlar zaten. Ben zencefilden korkuyordum ama bu hafta doktorum sadece diüretik ödem söktürücü çaylar içme haricini içebilirsin zencefil de tüketebilirsin dedi

X