2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Yemeklerden sonra uykun geliyor muydu ? Rahatsızlık hissediyor muydun ağzın kuruyor gibi falan

Kızlar selam. Hamilelik başından beri idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamıyorum dün gece acile gittim yine enfeksiyon çıktı yine antibiyotik kullanmak zorunda kaldım başına gelen doğal kullanacak bir şeyler bilen var mı

Aynen canım benimde öyle yemek borum yanıyor çok kötü oluyor ya hamur işi yediğimde aşırı çok oluyor onu anladım poğaçadır börek tarzı bişey yiyince coşuyor erik yiyemiyorum o da mahvediyor gele sucuklu tost felan hepten berbat ediyor şuanlık bunları tespit ettim bakalım başka ne çıkacak baharat zaten komple çıkardım hayatımdan şuan da. Doğal süt alıcam eve bakalım yavaş yavaş içerim bi şişeye doldurup

Kızlar idrar tahlilinde caox, sqep, wbc, rbc degerlerim çoook yüksek çıkmış. Doktorum operasyondaymis ulasamadim. Enfeksiyon mu var demek bu

selam canım çok geçmiş olsun. bende de aynı sorun vardı, doktor turnayemişi, yaban mersini ve kuşburnu (marmelat ya da çayı) tüketmemi söyledi. gerçekten de iyi geldiğini düşünüyorum. bunun dışında boooolll bol su içmek gerekiyor tabii bir de

Aktarda bulabilir miyim bunları

Doğal süt dediğin sağma inek sütüyse pastörize edilmediği için içmemen lazım canım

Q
Canım turna yemişi tüket.O iyi geliyor Migrosta satılıyor

Bana da dokunuyor bunlar; poğaça mayalı, sucuk baharatlı bunlardan uzak dur. Tavsiyem beyaz ekmek yerine tahıllı ekmek yemen. Mesela bana tereyağı da dokunuyor.

Kuşum benim de açlık şekeri değerlerim normal çıkıyor hep. Ama tokluk şekerim çok yüksek ki gebelik diyabetim varmış. Kesinlikle tokluk şekerini de kontrol ettir. Eğer benim de sadece açlık şekerime bakmış olsalardı gebelik şekerimi tespit edemeyeceklerdi Allah korusun

Kuşum kiloyla birebir alakası yok endişelenme. Ben 3 kilo aldım ama gebelik şekeri çıktı malesef bende. Düzenli ve dengeli besleniyorsan tatlıyı abartmıyorsan sorun çıkmaz Allah'ın izniyle

Kuru dut kaynatıp içmek çok iyiymjs dene bence canım bir yakınım bir hafta öyle yapıp enfeksiyonu sıfırlamış

Sağlık ocağına gitsem doktor yönlendirmesi olmadan bakarlar dimi açlık tokluk

Sağlık ocağına gitsem doktor yönlendirmesi olmadan bakarlar dimi açlık tokluk
Bakarlar diye biliyorum yavrum. Yemeğin ilk lokmasından itibaren 1 saat sonra ölçüm yapman-yaptırman lazım canım. En kötü ev tipi şeker aleti alırsın eczaneden tedbir amaçlı durur evinde

Bakarlar diye biliyorum yavrum. Yemeğin ilk lokmasından itibaren 1 saat sonra ölçüm yapman-yaptırman lazım canım. En kötü ev tipi şeker aleti alırsın eczaneden tedbir amaçlı durur evinde
Bi bakayım valla sağol hiç içime sinmemişti zaten. Benim doktorum iyi hoş ama biraz soğuk bi kadın bazen cevap falan vermiyo sinir olmaya başladım.

Bende varım bende Çok kilo alımı oldugu için pazartesi günü şeker yükleme yapılacak stressliyim
Kuşum kiloyla birebir alakası yok endişelenme. Ben 3 kilo aldım ama gebelik şekeri çıktı malesef bende. Düzenli ve dengeli besleniyorsan tatlıyı abartmıyorsan sorun çıkmaz Allah'ın izniyle
U umutlabeklebabby inşallah güzel sonuçlar verirsin bize kiloyla doğrudan ilgili değilmiş canım gönlünü ferah tut lütfen. Çıkarsa da diyetimize dikkat edeceğiz, altından kalkacağız.

BB_Queen inşallah kuzum evet aslında epey dikkatliyim, aile öykümde de yok ama göreceğiz bakalım. Bugün ev tipi şeker ölçüm cihazı edindim. Akşam (yarı açtım) 92 çıktı. Sabah açken ölçeceğim bakalım. Gerçi ne kadar doğru sonuç veriyordur bilemiyorum ama aşağı yukarı fikir verir diye ara ara bakayım diyorum. Senin de diyete uyumla rayına hızlıca girecek inşallah canım sıkma canını hiç

Amin bebeğim inşallah eğer iyi bir cihaz aldıysan %15 oynama payı olabiliyormuş. Benim kullandığım cihazın güvenilir olduğunu söylediler. Fotoğrafını ekleyeyim, almak isteyenlere fikir olur. Hatta ölçüm için bir düzen tablosu verdiler. Seninle de paylaşayım belki lazım olur
1. Gün sabah aç-tok
2. Gün öğlen aç-tok
3. Gün akşam aç-tok
4. Gün gece yatmadan önce.
Tok ölçümleri; yemeğe başladın 1. lokmadan itibaren 1 saat alarm kur, zaten o sürede yer bitirirsin, alarmın çalınca ölç, not et bir yere. Hamilelerde açlık max 90, tokluk max 140 olmalı.

Eklentiler

• 1000033892.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 29
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…