2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218

Çok teşekkür ederim bitteri deneyeceğim çünkü tatlısız çok zor oluyor

İkinci doz tetanoz birinci doza nazaran daha iyi arkadaşlar o kadar halsizlik veya kol ağrısı yapmadı. Bir de bir tavsiye, benim gibi sola yatmaya gayret eden biriyseniz sağ kolunuza yaptırın. Kullanmak değil de kol ağrısının üzerine yatmak çok zorlamıştı beni ilk doz. Bu doz sağ kola yaptırdım rahattım valla

aminn inş Hayırlısı olsun canım, gittin mi öğrendin mi nasılmış durumlar ? biz insüline başlamadık, şimdilik sadece diyet

selam kızlar, gebelik şekerim çıktığı için doktorum endokronoloji uzmanına yönlendirmişti, gittim muayenelerimizi olduk ve şimdilik insülin vs demedi, şeker takibi yapıcaz ölçüm cihazı aldım 2 gündür ölçüyorum
3 günün sonunda kendisine sonuçları göndericem ve ona göre yol çizicez. diyetisyene de gittim onunla da görüştüm. bakalım beslenmeye dikkat edince düşüyor gibi. sizinle de paylaşayım istedim, şekeri ilk öğrendiğimde çok korkmuş ağlamıştım ama şimdi daha sakin ve kontrollüyüm belki de daha güzel beslenmek için bi vesile oldu diye düşünüyorum.. Oğlumu sağlıkla kucağıma alayım da napalım tatlıya hasret kalırız biraz :)

Gelmiş geçmiş olsun inşallah. Güzel bir beslenmeyle toparlanacaktır inanıyorum :) ben hala yaptırmadım 25. haftaya gireceğim en son kaçıncı haftaya kadar yaptırabiliyoruz.

Her şey güzel olacak inşallahne zorluklar atlattık biz bebişlerimizle bunları da atlatacağız canım Benim de 12 Haziran’da 24+3’te yapılacak şeker yüklemesi. Perinatolog korkuttu çok kilo almışsın, kesin gebelik şekerin çıkacak diye ama bilemiyorum 30 kilo alıp çıkmayanlar da var etrafımda. Heyecanla bekliyorum. Bugün şeker ölçüm cihazı edinip kendim evde açlık-tokluğa bakmaya başlayayım dedim ben de

Yok daha yeni ölçüm yaptım ilk defa. birde sabahları açık tokluk ölçtügümde normal çıkıyor akşamları yaptıgımda böyle yüksek çıktı.
Tek bir öğünle değerlendirmen doğru değil glisemik indeksi yüksek bir şey tükettiysen ani yükselme yapmış olabilir canım telaşlanma. Şeker yüklemesi yaptırdın mı hastanede?

Kızlar sabah ilk baktığınız açlık şekeriniz kaç çıkıyor? Tokluk bakılmadı ama açlık 81 çıkmış doktorum normal dedi şeker yüklemesi yapmıcakmış ama içime sinmedi nedense tek bir gün kan testiyle belli olur muydu?

Ay hiç bilmiyorum bişey yiyemez oldum yemek yiyince hepten çoğalıyor ya hele ayaktayken bütün midem ağzımda yanıyor soda açtım şimdi içiyorum
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Tecrübem sıcak veya soğuk hiçbir şey tüketmemek. Mideni ağrıtan yakan yemekleri tespit edip uzak durmak. Örneğin meyvelerin baharatların ve asitli yiyeceklerin( limon,domates gibi) çoğu beni rahatsız ediyor
Ve miden rahatsızsa beklemeden ilaç içmek, yudum yudum su içmek, bekledikçe daha kötü oluyor.
Midemden boğazıma kadar hiç geçmeyen bir yanma var. Resmen yemek borum acıyor
Yapabilirsen bir çay bardağı ılık ballı süt iç.

Benim açlık şekerim 73 çıktı biraz düşük geldi bana. Henüz doktora göstermedim

inşallah canım benim. sana da şimdiden bol şans dilerim lütfen bizimle de paylaş sonuçları, inşallah iyi olur. inan bazen ne kilonun ne başka şeyin etkisi olmuyor çıkacağı varsa çıkıyor. mesela bende insülin direnci var kilo var ve sülalede de şeker hastalığı var, bende çıkması çok sürpriz değildi hadi ama arkadaşım var kız 50 kg ve tatlı bile yemez ama onda da çıktı yani, bazen belli olmuyor inan ki. Allah dermansız dert vermesin diyelim

Gelmiş geçmiş olsun inşallah. Güzel bir beslenmeyle toparlanacaktır inanıyorum :) ben hala yaptırmadım 25. haftaya gireceğim en son kaçıncı haftaya kadar yaptırabiliyoruz.
sağ olasın canım, inşallah ben de öyle düşünüyorum ve şimdiden düşmeye başladı şekerim dikkat ettikçe. kuzum 24-28 haftalar arasında yapılıyormuş bildiğim kadarıyla, benim doktorum 24.haftan bitmeden yaptır dedi ben 24+4 de yaptırmıştım işte geçen gün.

kuzum doktorunun elbet vardır bi bildiği ama ben olsam yaptırırdım, çünkü 1-2 hafta önce açlık şekerim 79 çıkmıştı, sonra şeker yüklemesi yaptırdım ve gebelik şekerim olduğu ortaya çıktı. Tabi herkeste böyle olacak diye bi şey yok, inş sorun yoktur ama bence yaptırmanın bi zararı olmaz hem içine sinsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…