2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Evet kuzum sanıyorum genetik yatkınlık ve bünye meselesi biraz da. Elbetteki yediklerimiz de tetikliyordur. Benim ailede yok şeker ama belli olmaz yine. Ben tedbirli olmak adına biran önce varsa farkedilip önlem alma taraftarıyım. Çok paniklemiyorum şeker konusunda ama, diyetle çoğu kontrol altına alınıyormuş çünkü. Daha çok preeklampsiden korkuyorum ben, her iki tarafta hipertansiyon var bizde çünkü. Çok şükür tansiyonum da henüz yükseklik yok, umarım da hep böyle gitsin. Hepimiz için sağlıkla tamamlansın bu süreç inşallah

Bende çok kilo aldım daha 6. Ayda 15 kiloyu geçtim bile ama açlık değerime göre şekerim yokmuş
Benim de öyle 12 kilo oldu ve daha 23. Haftadayım. Multivitamin sanıyorum şişiriyor beni. Artı progestan da alıyorum hala. Bu kadar alacak kadar asla yemiyorum çünkü. Hamile kalmadan önce daha çok yerdim. Şimdi hem dikkat ediyor hem sağlıklı besleniyorum ama sonuç bu. Normalde de hızlı kilo alan/veren ve çok ödem tutan bir yapım var, bu yüzden kafaya takmıyorum artık. Sıkıntı olmasın yeter ki, sağlık olsun da kiloları vereceğiz doğumdan sonra yapacak bir şey yok.

Benim de hiç içime sinmedi zaten ya bir kere bakıp tamam yok demek doğru gelmedi :/

Kilo verilir bebişe zararı olmadığı sürece onu önemsemiyorum ama galiba gerçekten vitaminler kilo yapıyo ben de epeydir çok dikkat ediyorum ama işe yaramıyor :)

Kızlar istanbuldan Erzurum’a tayinimiz çıktı çok moralim bozuk doktorum hastanem hep değişecek yeni bir doktora alışmak falan aşırı stres yaptım Erzurum’da olup bana doktor önerebilecek var mı

Kilo verilir bebişe zararı olmadığı sürece onu önemsemiyorum ama galiba gerçekten vitaminler kilo yapıyo ben de epeydir çok dikkat ediyorum ama işe yaramıyor :)
Ben de uzun süredir bunu düşünüyorum ya kesinleştirdim suan sizde söyleyince. Çünkü ben de aşırı bir şey yemiyorum ama sistim. Ben demir, d vitamini ve ocean mummy kullanıyorum. Sanırım Ocean mummy yapıyor kiloyu. Doktoruma danışıp bıraksam mı acaba

Aynılarını ben de kullanıyorum; tiroit hapı, ecopirin, demir, d vitamini, kas ağrısı olursa magnezyum, ocean mummy (bir dönem bırakmıştım kilo almam durmuştu bu arada, ben eminim kilo aldıranın bu olduğuna) + Progestan. Bu kadar ilaca/takviyeye bence az bile. Normalde hiç ilaç kullanan biri değildim, ağrı kesici bile nadir aldığımı bilirim. Beden iyice şaşırdı haliyle :)

Bende d vit, demir bi de multivitamin regenesis kullanıyorum. Hamile kalmadan önce daha sağlıksız beslenirdim. Abur cubur tatlı vs hiç yemiyorum gece de yemiyorum özellikle ama yine de alıyorum kilo

kesinlikle haklısın canım. herkesin bünyesine göre değişebiliyor ama yediğimiz içtiğimiz de inanılmaz etkili. ben son günlerde şekeri azaltarak farkı gördüm ve emin oldum bundan. korkma çok şükür her şeyin çaresi var, Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bunlar nazar boncuğu olsun diyelim inş

aminn inş Hayırlısı olsun canım, gittin mi öğrendin mi nasılmış durumlar ? biz insüline başlamadık, şimdilik sadece diyet
Evet canım çok şükür bebek günüyle uyumlu, suyu da iyiymiş işte şekerden dolayı 10 gün sonra tekrar gideceğim doktorum insülini zaten gerekli durumlarda öneriyorum bende korkma sakın gebelik bittiği gibi o da bitecek şekeri ve tansiyonu gebelikte görmek istemeyiz çünkü şeker ani ölüme yol açıyor bizim korkumuz bu dikkat edeceğiz vs. Dedi

Evet kesinlikle canım, bunlar çaresiz dertler değil çok şükür. Senin de artık daha rahat olmana, kontrol altına almana çok sevindim. Bu günleri hep mutlulukla hatırlayalım, anlatalım inşallah

Bi sorcam doktoruma bakalım ne diyecek :/
Canım kesinlikle yaptır gerçekten ciddi durum benim ilk kan testimde şeker falan tertemizdi bak sonradan kan testi yaptırmasam asla şeker çıkacak bir görüntü yoktu bebekte suyu ve kilosu olsun normaldi hep ama bende şeker varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…