2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Şeker çıkmadı. Doktor bebek büyük olduğu için şimdi de daha yüksek dozlu şeker yükleme testi yapalım dedi ben kabul etmedim birinde çıkmadı zaten normal doguramayacaksin gibi görünüyor şimdiden diyor
Belki bir noktada yavaşlar haftasını yakalar ya hemen negatife bağlıyo bu doktorlar da ne sezeryan meraklısı. Açlık tokluk baktır arada zaten bellş olur şeker varsa

canım enfeksiyon için genelde ilaç kullandırıyorlar geçmezse gebe bile olsa antibiyotik veriyorlar ve genelde geçiyor. sen bol bol bu iç bu zamanlarda eminim o da iyi gelecektir ve iç çamaşır kesinlikle günlük değiştir ped kullanma tavsiyem.. diğer durumlar için de çok iyi maşallah bana da suyu plesantası gayet iyi demişti insan mutlu oluyor her şey normal olunca :) diğer doktorların tavırlarını olumsuzluklarını anladığınız an değiştirmeniz isabet olmuş :)
Enfeksiyon neden oldu hiç anlamadık ama canım biliyo musun? Dediklerinin hepsine dikkat ediyorum. Eşimle şok olduk çıkan değerlere. Biz 1 haftadır bebek büyüme ağrısı sanıyorken meğer benim böbreklerim ağrıyormuş enfeksiyondan 🥲 Sonradan öğrendik ki şeker hastalığı da başlı başına idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabiliyormuş 🥲 Allah'tan geç olmadan güvenilir bir perinatoloğa gittik de içim rahatladı ya yoksa özeldeki kadın beni yoktan yere sezaryen ameliyatına sokacaktı

Kızlar benim yüzdeki kaşıntı egzamaymış.😢 doktor hap verdi bir de krem. Hap olarak Bilaxten krem olarak da stafine. Hiç duydunuz mu?

bir de ben fonksiyonel egzersiz yaptıran bi hanımefendiyle derslere katılıyorum. şekeri olanlara hep gluteni karbonhidratı kesin ya da en aza indirmeye çalışın, akşam 7 den sonra ağır yemekler abur cuburlar tüketmeyin ve egzersiz yapın diyordu. uygulayanlar memnun kalmıştı söylemek istedim..
Çok teşekkür ederim paylaştığın için, hemen ekran görüntüsü aldım 🥰 diyetisyenin yazdığı listede dediğin hesap. Sadece gluten konusunda bişey demedi. Ekmek beyaz ekmek harici yiyebilirsin dedi. Ekmek yerine makarna olabilir dedi falan. Daha ezberleyemedim hepsi aklımda değil 😂

Enfeksiyon neden oldu hiç anlamadık ama canım biliyo musun? Dediklerinin hepsine dikkat ediyorum. Eşimle şok olduk çıkan değerlere. Biz 1 haftadır bebek büyüme ağrısı sanıyorken meğer benim böbreklerim ağrıyormuş enfeksiyondan 🥲 Sonradan öğrendik ki şeker hastalığı da başlı başına idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabiliyormuş 🥲 Allah'tan geç olmadan güvenilir bir perinatoloğa gittik de içim rahatladı ya yoksa özeldeki kadın beni yoktan yere sezaryen ameliyatına sokacaktı
İdrar torbamızı tam boşaltamadığımız için de içerde kalan idrar enfeksiyon oluşturabilirmiş canım, cranberry (turna yemişi) idrar yolu enfeksiyonuna iyi geliyor, tabi gebelik şekeri varken tüketilir mi bilmiyorum

Süte benzemiyor afedersiniz ama biraz iltihap gibi uğraşmıyorum zaten iç çamaşırimda farkettim
İltihap olsa kokusundan mutlaka anlarsın kuzum. Ki ateş yapar sızlar. Çok rahatsızlık verir. O süttür çok büyük ihtimalle. Ama yine de için rahat etmeyecekse kadın doğum doktoruna söyle seni ilgili doktora yönlendirdi tabii

Uygulama öyle gösteriyor evet ama bebeğin vücudu kafası bacak kemikleri vs ölçümleri 29 hafta ve haftasıyla uyumlu boy ve kiloda benim orjinal sata göre daha 24 + larda olmam gerekiyor değiştirilmiş sat la 26+ lardayım ultrasonda 29+ larda çıktı şimdide tekrar şeker yükleme testi yapalım dedi yüksek dozlu istemiyorum dedim zaten yaptırdım 75lik
Hiç başka doktora göründün mü canım? Haftasından büyük diyen hep bu doktorun muydu?

İdrar torbamızı tam boşaltamadığımız için de içerde kalan idrar enfeksiyon oluşturabilirmiş canım, cranberry (turna yemişi) idrar yolu enfeksiyonuna iyi geliyor, tabi gebelik şekeri varken tüketilir mi bilmiyorum
Evet evet o da olabilir. Çünkü farkediyordum. Afedersin tuvalete girdiğimde rahat yapamıyorum, tam işim bitiyor çıkıyorum gene sıkışmış oluyorum. Şu an zaten hep bi sıkışık gibi his var bakalım. Akşam eşim ilaçları alacak. 1 hap 1 de şase yazmış sanırım. İnşallah bebeğime etki etmeden iyileştirir

Evet evet o da olabilir. Çünkü farkediyordum. Afedersin tuvalete girdiğimde rahat yapamıyorum, tam işim bitiyor çıkıyorum gene sıkışmış oluyorum. Şu an zaten hep bi sıkışık gibi his var bakalım. Akşam eşim ilaçları alacak. 1 hap 1 de şase yazmış sanırım. İnşallah bebeğime etki etmeden iyileştirir
İnşallah kuzum

Kurutmadan bende korkuyorum ama bi şey olmaz dimi ya çocuk daha giymeden kıyafetleri küçülmesin😅 3.5 saatlik dolap kuruluğuna atılır mı acaba bizim kıyafetlerimiz çekmedi hiç o programda
Canım görümcemde kurutma yok diye ben atıyorum çamaşırlarını bebek programında atıyorum yün yelekler çoraplar bile çekmiyor

Yok cnm bende ne suyu me'de sekerım vardı görüncemle aramda ıkı ay vardı onunda suyu azdı oda bır ay sonu doğumu olucağına ay bası oldu dogumu ya kısıden kısıye degısıyor bence allahın ıznıyle bırsey olmıycak bambama
Amin insallah Allah herkese sağlıkla kucagına almayı nasip etsin. Cok hassas bi dönem

Kızlar aşırı duygusalım ben bu aralar bu da beni mutsuz ediyor🥺 hepimiz yaşıyoruz suan benzer duygu değişimleri biliyorsunuz ağrılarımız oluyor yapamadığımız bir çok iş yetisemedigimiz bir çok şey. Bebek için alınacaklar, kendimiz için alınacaklar, doğum vs derken kafamızda bir sürü soru işareti kaygı karmaşa var. Bu süreçte maalesef eşimden yeterli desteği ilgiyi görmediğimi düşünüyorum. Hamilelik öncesi de aşırı rahat bir insandı zaten ama bu kadar gözüme batmıyordu. Çok şükür maddi açıdan değil ama manevi açıdan kendimi inanılmaz yalnız hissediyorum. Her şeyi ben düşünüyorum her şeyi ben hallediyorum onun benim kadar heyecanlı olmadığını düşünüyorum. Benimle yeterince ilgilenmediğini üzerime düşmediğini düşünüyorum. Bu da aramızda sorun oluyor bu aralar haliyle. Çünkü çok fazla kafama takıyorum. Annem babam benimle çok fazla alakadar aynı evde olmamamiza rağmen telefonla sürekli arayıp iyimiyim bir sorunum var mı diye soruyorlar ellerinden geleni yapiyorlar beni düşündüklerini her daim hissettiriyorlar. Ama yanı başımdaki insanın benim ne halde olduğumu görmesine rağmen bu kadar ilgisiz kalması canımı çok sıkıyor. Ailesi de aynı şekilde 🤷🏻‍♀️ onlar değilde eşim üzerime düşsün gözümün içine baksın sırtımdan bir tane yükü de o alsın çok isterdim. kesinlikle kötü biri değil ama düşüncesiz, ben bir şey talep etmeden istemeden kendi içinden gelerek hiçbir şey yapmaz. Maalesef manevi olarak çok yalnızım ve üzgünüm. Bebeğim doğduktan sonra beni daha zor bir süreç mi bekliyor diye de düşünüp durmuyor değilim. Biraz içimi döktüm😞

X