2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
26. Haftam da +6 kilo ile devam ediyorum sizce nasıl, bide tam doğuma kadar kilo alımı devam ediyor mu kaç olurum acaba. 😅 Annem 30 kilo almış bana hamileyken öyle olmadan bitiririm inşallah 😊😊
Bence gayet iyi cnm son ayda çok kılo alıcaz 🤣🤣🤣 tuba gıbı oluruz artık

Yüzüm resmen sıcılce doldu herşeyı anladım da hele boynum çok kötü oldu ya
kız benim son ay 0 kilo alımı olmustu :KK70: bebek 1 kilo almıstı bende totalde 64 ken 65 olmusum o 1 kilo bebege gittiyse ben zayıflamısım :KK70:
🤣🤣🤣🤣🤣

Kızlar bebiş kıyafetlerini yıkarken kaç derecede yıkamalıyız ?
Bide pijama gecelik vs alanlar link paylaşırsa çok sevinirim hala kafam karmakarışık ne seçeceğimi bilmiyorum :KK43:

Kızlar bebiş kıyafetlerini yıkarken kaç derecede yıkamalıyız ?
Bide pijama gecelik vs alanlar link paylaşırsa çok sevinirim hala kafam karmakarışık ne seçeceğimi bilmiyorum :KK43:
Kuzum ben suwenden bunları aldım.İki tane de bu şekilde uzun kollu alacağım bir tanesini hastane çantasına koyarım.
Gecelik olarak da şunu alacağım nasipse

Kuzum ben suwenden bunları aldım.İki tane de bu şekilde uzun kollu alacağım bir tanesini hastane çantasına koyarım.
Gecelik olarak da şunu alacağım nasipse
Hepsi çok çok güzel 😍 tarzımız çok yakın ben de pijamalarımı almistim indirimdeyken suwenden. Ama sabahlık takımına hala karar veremiyorum 🥹 sabahlikta artıştan şunu beğeniyordum ama tükenmiş 😕 en zoru sabahlık kısmı bence ben çok dantelli bir şey istemiyorum gibi ama çokta sade de olmasın diyorum henüz cok cok içime sinen bir şey bulamadım ☹️

G gamisel benimkiler bunlar canım 🥰

Eklentiler

• IMG_3661.png
    IMG_3661.png
    333,4 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_3662.png
    IMG_3662.png
    280,7 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_3663.png
    IMG_3663.png
    233 KB · Görüntüleme: 61
Kızlar 23 haftalık gebelikte süt gelir mi benim göğsümden bı şey geldi ama yapış yapış sefaf krem rengi karışık gibi sizce süt mu yoksa başka bı şey mi

Kızlar selam. İdrar yollarımda enfeksiyon ve misler gibi gebelik şekerim çıktı 🥲 Diyete uyamadığımı söylediğim halde 2 hafta diyet ile evde şeker ölçümü yap dediler. 2 hafta sonra endokrinde kontrol var.
Tabi bunlara üzülürken sevindiren şeyler de oldu, plasentam gayet sağlıklıymış. Sadece 1 tane lakün varmış o da önemsizmiş, dar tabanlı denmişti plasenta için ama bugün gördük ki meğer yayvan şekildeymiş dar tabanlı falan değilmiş. Bebeğin sağlık durumu Allah'ıma çok şükür iyiymiş. Suyu da gayet normalmiş. Bu güne kadar gittiğim özeldeki doktor sağolsun beni boş yere korkutmuş bunca zamandır. Tabi 21. hafta kontrolümde bebeğim bir tık iri çıktı diye bana "sen bu çocuğu normal doğuramazsın" demesinden anladık kadının niyetinin anne bebek sağlıklı olması değil tamamen sezaryen ameliyatına sokacağı kurbanlık aradığını..

Kızlar 23 haftalık gebelikte süt gelir mi benim göğsümden bı şey geldi ama yapış yapış sefaf krem rengi karışık gibi sizce süt mu yoksa başka bı şey mi
Gelebilir canım. Kolostrum sütü oluşmaya başlıyor bu haftalarda. Memeni ve meme ucunu çok uyarmamaya çalış, sıkı iç çamaşırı giyme, mutlaka hava alacağı çamaşırlar giy. Ve süt geliyor diye sakın sakın sağma

selam kızlar, bende dün muayeneye gittim. 23+3 üz şuanda kilosu 631 gr dedi her şeyini beğendi çok şükür bi sıkıntı yok. biraz fazla hareketli bir bebek olduğunu söyledi erkek olmasına bağladı hemen tabi :) bir de ben daha yeni magnezyuma başladım. sanki grupta daha erken başlayan arkadaşlar vardı .. şimdi bir kutu daha folik asit vitamin verdi balık yağı vs var içinde bir kutu onu da bitirince artık kullanmana gerek yok dedi sonra kan tahlili yaptırıp duruma göre kan ilacına başlatacak. bu arada d vit.kullanmaya devam ediyoruz. sizler ne kullanıyorsunuz

Kontrolden çıktım şimdi bebek 29+2 görünüyor yarabbim zaten bebek büyük diye satı değiştik şimdi daha da büyük çıktı 26 hafta 4 gün olması gerekiyor değiştirilmiş tarihle 35 cm 970 gram bebek şuan

Kızlar selam. İdrar yollarımda enfeksiyon ve misler gibi gebelik şekerim çıktı 🥲 Diyete uyamadığımı söylediğim halde 2 hafta diyet ile evde şeker ölçümü yap dediler. 2 hafta sonra endokrinde kontrol var.
Tabi bunlara üzülürken sevindiren şeyler de oldu, plasentam gayet sağlıklıymış. Sadece 1 tane lakün varmış o da önemsizmiş, dar tabanlı denmişti plasenta için ama bugün gördük ki meğer yayvan şekildeymiş dar tabanlı falan değilmiş. Bebeğin sağlık durumu Allah'ıma çok şükür iyiymiş. Suyu da gayet normalmiş. Bu güne kadar gittiğim özeldeki doktor sağolsun beni boş yere korkutmuş bunca zamandır. Tabi 21. hafta kontrolümde bebeğim bir tık iri çıktı diye bana "sen bu çocuğu normal doğuramazsın" demesinden anladık kadının niyetinin anne bebek sağlıklı olması değil tamamen sezaryen ameliyatına sokacağı kurbanlık aradığını..
canım enfeksiyon için genelde ilaç kullandırıyorlar geçmezse gebe bile olsa antibiyotik veriyorlar ve genelde geçiyor. sen bol bol bu iç bu zamanlarda eminim o da iyi gelecektir ve iç çamaşır kesinlikle günlük değiştir ped kullanma tavsiyem.. diğer durumlar için de çok iyi maşallah bana da suyu plesantası gayet iyi demişti insan mutlu oluyor her şey normal olunca :) diğer doktorların tavırlarını olumsuzluklarını anladığınız an değiştirmeniz isabet olmuş :)

Hepsi çok çok güzel 😍 tarzımız çok yakın ben de pijamalarımı almistim indirimdeyken suwenden. Ama sabahlık takımına hala karar veremiyorum 🥹 sabahlikta artıştan şunu beğeniyordum ama tükenmiş 😕 en zoru sabahlık kısmı bence ben çok dantelli bir şey istemiyorum gibi ama çokta sade de olmasın diyorum henüz cok cok içime sinen bir şey bulamadım ☹️

G gamisel benimkiler bunlar canım 🥰
Kesinlikle katılıyorum canım o yüzden ben de almadım henüz sabahlık takımını. Ne çok süslü kokoş olsun ne de dümdüz arasını bulmak zor🥹
Hepimiz kucağımızda sağlıklı bebişimizle aldıklarımızı giyelim inşallahh👼🏻

bir de ben fonksiyonel egzersiz yaptıran bi hanımefendiyle derslere katılıyorum. şekeri olanlara hep gluteni karbonhidratı kesin ya da en aza indirmeye çalışın, akşam 7 den sonra ağır yemekler abur cuburlar tüketmeyin ve egzersiz yapın diyordu. uygulayanlar memnun kalmıştı söylemek istedim..

selam kızlar, bende dün muayeneye gittim. 23+3 üz şuanda kilosu 631 gr dedi her şeyini beğendi çok şükür bi sıkıntı yok. biraz fazla hareketli bir bebek olduğunu söyledi erkek olmasına bağladı hemen tabi :) bir de ben daha yeni magnezyuma başladım. sanki grupta daha erken başlayan arkadaşlar vardı .. şimdi bir kutu daha folik asit vitamin verdi balık yağı vs var içinde bir kutu onu da bitirince artık kullanmana gerek yok dedi sonra kan tahlili yaptırıp duruma göre kan ilacına başlatacak. bu arada d vit.kullanmaya devam ediyoruz. sizler ne kullanıyorsunuz
Ben şu an sadece d vitamini ve demir ilacı kullanıyorum canım. Magnezyum çok zorda kalırsam çok kramp va yaşarsam kullanacakmışım. Rutinde olan bir takviye değil bildiğim kadarıyla. Omega-3 içeren takviyeler hızlı kilo artışı yapabiliyor dikkatli ol demişti bana perinatolog aklında bulunsun senin de. Onun yerine haftada 1 gün balık yememi önerdi

Gelebilir canım. Kolostrum sütü oluşmaya başlıyor bu haftalarda. Memeni ve meme ucunu çok uyarmamaya çalış, sıkı iç çamaşırı giyme, mutlaka hava alacağı çamaşırlar giy. Ve süt geliyor diye sakın sakın sağma
Süte benzemiyor afedersiniz ama biraz iltihap gibi uğraşmıyorum zaten iç çamaşırimda farkettim

Kontrolden çıktım şimdi bebek 29+2 görünüyor yarabbim zaten bebek büyük diye satı değiştik şimdi daha da büyük çıktı 26 hafta 4 gün olması gerekiyor değiştirilmiş tarihle 35 cm 970 gram bebek şuan
Sen bu gidişle erken doğum yapıcaksın cnm

X