2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kontrolden çıktım şimdi bebek 29+2 görünüyor yarabbim zaten bebek büyük diye satı değiştik şimdi daha da büyük çıktı 26 hafta 4 gün olması gerekiyor değiştirilmiş tarihle 35 cm 970 gram bebek şuan
Doktorun ne diyor canım bu duruma? Ben 26+1 im uygulama böyle gösteriyor boy ve kiloyu

Eklentiler

• IMG_3670.png
    IMG_3670.png
    227,5 KB · Görüntüleme: 65
Kontrolden çıktım şimdi bebek 29+2 görünüyor yarabbim zaten bebek büyük diye satı değiştik şimdi daha da büyük çıktı 26 hafta 4 gün olması gerekiyor değiştirilmiş tarihle 35 cm 970 gram bebek şuan
Ay maşallah kız ne yiyip içiyorsun sen böyle 😊😊 Bütün herşeyini Bebek almış

Kızlar bebiş kıyafetlerini yıkarken kaç derecede yıkamalıyız ?
Bide pijama gecelik vs alanlar link paylaşırsa çok sevinirim hala kafam karmakarışık ne seçeceğimi bilmiyorum :KK43:
Canım ben lohusa için iki takım aldım lcwden biri sabahlıklı diğeri normal. Fiyatları piyasaya göre çok uygun.

Bebiş kıyefetlerini de 60 derecede yıkamak uygun olur diye düşünüyorum. Ben kurutmaya da atacağım hassas programa.

Canım ben lohusa için iki takım aldım lcwden biri sabahlıklı diğeri normal. Fiyatları piyasaya göre çok uygun.

Bebiş kıyefetlerini de 60 derecede yıkamak uygun olur diye düşünüyorum. Ben kurutmaya da atacağım hassas programa.
Bebiş kıyafetleri özellikle organik kumaşlı hastane çıkışları 60 derecede bozulabilir bence canım. Bana satış temsilcisi çok sıcak suda yıkama ve kurutmaya atma dedi o sebeple 30-40 derecelerde yıkayıp asarak kurutmayı düşünüyorum

Kızlar selam. İdrar yollarımda enfeksiyon ve misler gibi gebelik şekerim çıktı 🥲 Diyete uyamadığımı söylediğim halde 2 hafta diyet ile evde şeker ölçümü yap dediler. 2 hafta sonra endokrinde kontrol var.
Tabi bunlara üzülürken sevindiren şeyler de oldu, plasentam gayet sağlıklıymış. Sadece 1 tane lakün varmış o da önemsizmiş, dar tabanlı denmişti plasenta için ama bugün gördük ki meğer yayvan şekildeymiş dar tabanlı falan değilmiş. Bebeğin sağlık durumu Allah'ıma çok şükür iyiymiş. Suyu da gayet normalmiş. Bu güne kadar gittiğim özeldeki doktor sağolsun beni boş yere korkutmuş bunca zamandır. Tabi 21. hafta kontrolümde bebeğim bir tık iri çıktı diye bana "sen bu çocuğu normal doğuramazsın" demesinden anladık kadının niyetinin anne bebek sağlıklı olması değil tamamen sezaryen ameliyatına sokacağı kurbanlık aradığını..
Çok geçmiş olsun ❤

Oy maşallah şeker çıkmış mıydı sende? Doktor ne öneriyor

60da çekebilir ama zaten kurutmaya girecek ütülenecek o kadar yüksek dereceye atma bence

Bebiş kıyafetleri özellikle organik kumaşlı hastane çıkışları 60 derecede bozulabilir bence canım. Bana satış temsilcisi çok sıcak suda yıkama ve kurutmaya atma dedi o sebeple 30-40 derecelerde yıkayıp asarak kurutmayı düşünüyorum
Benim balkonum yok maalesef evim de çok havadar değil mecburiyetten kurutmaya atacağım ama 30-40 derece de çok az değil mi ya 🥹

Kızlar selamlar dün şeker yüklememi yaptırdım. 24. Haftamdayım. Bu hafta banada yorgunluk uyku çöküyor inanılmaz derecede. Herşey normalmiş bebek büyüdüğü için karnımıza kramp ağrı girebilirmiş. Zamanla alanı daha da daralıcakmış. Sonuçlarımda çıktı 75 gram yüklendi 1 ve 2. Saat bakıldı. Siz neler yapıyorsunuz ?

Benim balkonum yok maalesef evim de çok havadar değil mecburiyetten kurutmaya atacağım ama 30-40 derece de çok az değil mi ya 🥹
Evet canım haklısın ama leke vs olmadığı için çok yüksek derecede yıkamana gerek yok bence ilk yıkama için risk alma derim. Ben de kurutmaya atmayı düşünüyorum tecrübeli arkadaşıma danıştım uzun kurutmada hiçbir şey olmadığını söyledi

Evet canım haklısın ama leke vs olmadığı için çok yüksek derecede yıkamana gerek yok bence ilk yıkama için risk alma derim. Ben de kurutmaya atmayı düşünüyorum tecrübeli arkadaşıma danıştım uzun kurutmada hiçbir şey olmadığını söyledi
Kurutmadan bende korkuyorum ama bi şey olmaz dimi ya çocuk daha giymeden kıyafetleri küçülmesin😅 3.5 saatlik dolap kuruluğuna atılır mı acaba bizim kıyafetlerimiz çekmedi hiç o programda

Kuzum ben suwenden bunları aldım.İki tane de bu şekilde uzun kollu alacağım bir tanesini hastane çantasına koyarım.
Gecelik olarak da şunu alacağım nasipse
Çok güzeller canım şimdiden güle güle giy inşallah🥰

Hepsi çok çok güzel 😍 tarzımız çok yakın ben de pijamalarımı almistim indirimdeyken suwenden. Ama sabahlık takımına hala karar veremiyorum 🥹 sabahlikta artıştan şunu beğeniyordum ama tükenmiş 😕 en zoru sabahlık kısmı bence ben çok dantelli bir şey istemiyorum gibi ama çokta sade de olmasın diyorum henüz cok cok içime sinen bir şey bulamadım ☹️

G gamisel benimkiler bunlar canım 🥰
Çok güzeller canım fikir olacak benim içinde🙏

Sen bu gidişle erken doğum yapıcaksın cnm
Offff diğer çocuklarım da erken doğdu zaten ama hiç böyle bişey yaşamadım ilk zamanlar önde olup sonradan haftasına gerilemişlerdi bu aksine daha da ileriye gitme yolunda şeker de yok neden oluyor anlamıyorum canım sıkıldı

Offff diğer çocuklarım da erken doğdu zaten ama hiç böyle bişey yaşamadım ilk zamanlar önde olup sonradan haftasına gerilemişlerdi bu aksine daha da ileriye gitme yolunda şeker de yok neden oluyor anlamıyorum canım sıkıldı
Doktor'un bırsey demedımı cnm bununla ılgılı bende merak ettim şimdi, 🤔🤔

Doktorun ne diyor canım bu duruma? Ben 26+1 im uygulama böyle gösteriyor boy ve kiloyu
Uygulama öyle gösteriyor evet ama bebeğin vücudu kafası bacak kemikleri vs ölçümleri 29 hafta ve haftasıyla uyumlu boy ve kiloda benim orjinal sata göre daha 24 + larda olmam gerekiyor değiştirilmiş sat la 26+ lardayım ultrasonda 29+ larda çıktı şimdide tekrar şeker yükleme testi yapalım dedi yüksek dozlu istemiyorum dedim zaten yaptırdım 75lik

Oy maşallah şeker çıkmış mıydı sende? Doktor ne öneriyor
Şeker çıkmadı. Doktor bebek büyük olduğu için şimdi de daha yüksek dozlu şeker yükleme testi yapalım dedi ben kabul etmedim birinde çıkmadı zaten normal doguramayacaksin gibi görünüyor şimdiden diyor

X