2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar bir şey soracağım benim gibi bebeği ayakta sallayan var mı ya az önce bi yazı okudum İnstagramda 1 yaşına kadar sallamayın diyor çok ciddi hastalıklardan söz ediyor ya beyin için
herkes sosyal medyada gördüğüm deli gibi anakucağı alıyor böyle çocuk hareket ettikçe kafası da şağı yukarı hop hoplayan kimse ona bi şey demiyor neden acaba ? ben ayakta sallamıyorum ama hamak beşikte ve battaniyede sallıyorum mecbur rahatlıyor birden. kimi tanıdıysam da sallayarak uyutuyorlar bazı bebekler kolay uykuya geçiyor sallamayanın ya bebişi kolaydır ya bakıcı vardır diye düşünmeye başladım , ben de direndim sallamiyim diye ama olmadı

kızlar selamlar Allah hepimize kolaylık nasip etsin

mama konusunda ne düşünüyorsunuz? 2 gündür birden sütüm azaldı , çocuk emmek istiyor yok öyle üzülüyorum ki , yattım biraz dolmuş ama sabah içti bitti resmen . en azından günde 1/2 kere mama vermek istiyorum 2.5 aylık bebek. hangi marka önerirsiniz ?

Biz aptamil vermiştik her emzirme sonrası 30 ml takviye olarak. Emzirmeyi bırakma ne kadar çok memede durursa o kadar süt artıyor.

Bende öyle başka türlü uyumuyor inanki ya ama ayağımda sallayayım en fazla beş dk ya uyuyor

benim süt günü zor bitirdiğimden ben sıcak duşa devam o zaman :))) teşekkürler :)
Aktardan rezene, tarçın, zencefil tozu, papatya, kuru dut alıyorsun, ilk 3 ünü 1 çay kaşığı, papatyayı ve dutu 1 tutam ( 3 4 papatya tanesi) sıcak suya at, 5-10 dakika demlensin. Günde 1 bardak iç akşamları. Bende işe yaradı çok şükür. İnşallah sana da şifa olur

Benim de sütüm azalınca veya memelerim ciddi yara olunca 1 öğün mama veriyorum. Aptamil önermişti doktorumuz. Ama sütün azaldıysa daha çok emzir, memende tut, ten temasını arttır mutlaka Bir de yorgunluktan falan olabilir süt azalması. Ben de bazen çok yoruluyorum bunalıyorum stresleniyorum. O zamanlar sütüm azalıyor. Veriyorum bebeği babasına, sıcak bir duş alıp bitki çayı içiyorum kafam da vücudum da dinleniyor, ondan sonra sütüm normale dönüyor. Bunu da tavsiye ederim

Kızlar avent emzik alayım mı? Çok pahalı alırım tutmazsa çok üzülcem ama çok yoruldum mememi emzik olarak kullanıyo oğlum başka türlü uyumuyo

Babasında duruyo mu ya 10 dakikadan fazla durmuyo karnı tok bile olsa niye böyle oluyo

Bende öyle başka türlü uyumuyor inanki ya ama ayağımda sallayayım en fazla beş dk ya uyuyor
İnanır mısın benimki de ayakta sallayınca uyumuyor. Kucakta, memede veya omuzda uyuyor. Belki "yaa ne güzel ayakta sallamana gerek kalmıyor nesi zor" diyenler olabilir. Hemen söylüyorum Bebiş ağırlaştığı için bi süre sonra kolum ve omzum kopuyor kolumun altına yastık koysam bu sefer gövdemdeki ağırlığı rahatsız ediyor 2 sefer ayağımda sallamayı denedim ama assssla uyumadı. Hatta ilk denememizde bayağı bir uğraştım çok ağladı, saklamayı bıraktım hemen uyuyakaldı garibim Hem mizaç hem alışma meselesi bence. Her yolun bi zorluğu var Allah yardımcımız olsun kızlar

Biz aptamil vermiştik her emzirme sonrası 30 ml takviye olarak. Emzirmeyi bırakma ne kadar çok memede durursa o kadar süt artıyor.
doktora dicem ben de vermek istiyorjm çünkü dinlenemiyorum ve süt olmuyor olmadıkça strese giriyorum iyice kötü hale geliyor

Kızlar avent emzik alayım mı? Çok pahalı alırım tutmazsa çok üzülcem ama çok yoruldum mememi emzik olarak kullanıyo oğlum başka türlü uyumuyo
ben avent aldım vermeye çalıştım ilk günden, alıyor emşyor ama tutamıyor uzun süre fırt diye atıyor uykuya geçişte bazen yardımcı oluyor tabii. Bibs aldım kauçuk yumuşak daha iyi tutar diye ondan iğrendi avente alışınca . daha önce başka marka verdin mi hiç emzik ?

Kızlar bebeğim 26 ağustosta doğdu bugün 53 günlük oldu 2 gündür devamlı ağız şapırdatıyor gibi emiyor gibi ses çıkarıyor ağzı ile çiğneme hareketi yapıyor sanki bu durumu yaşayan var mı sütüm bence yetiyor kilo alımı ve çişli bez sayısı fazla bir de benimle aynı günde olup iki gündür gözü açık uyuyor resmen uyutup koyuyorum 10 dakika sonra gidiyorum gözlerini açmış mahmur bakıyor ama uykusu var uykuya zor dalıyor bu durumu yaşayan var mı ?

teşekkür ederim ben de kriz anları için istyorum aslında , geçen ay babasında duruyordu şimdi durmuyor büyüdükçe tercihleri de özelleşiyor bebişlerin iyice onların için iyi ama bizş zorluyo

canım benimki 2.5 aylık benzer şeyler yaşıyoruz şapırdatma aç oldugunu göstermiyor kendini keşfediyor işte :) harika haftakar kitabında 3. aya girerken bebeklerde gerileme olur diyor. yani biz davranışları değişsin diye beklerken geçmiş davranışlarına dönerlermiş ben de bu durumu yaşıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…