2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
ben de süt çok gelsin diye sıcak suyun altına girip duruyodum fırsat buldukça tabii, yanlış mı yapıyormuşum
Süt gelsin diye evet sıcak iyi geliyor ancak bazı durumlarda süt çok birikince vs süt tazyikli geliyor bu da bebekte gaz yapabiliyor, boğazına kaçabiliyor veya sütü yutmaya çalışırken hızına yetişemiyor vs. Bu sorunu önlemek için yani tazyikli gelmesini azaltmak için soğuk uygulama öneriliyor. Sıcak suyun altında masaj iyi geliyor bu arada süt gelmesi için

Yaradı yaradı çok sağol evet ben normalde böyle kolay yıkılmam ama bu kız benim ayarlarımı bozdu Bigaia mı kullanıyorsun? Mamayı her beslenme sonrası mı veriyosun?
Benim kızım da mama başladıktan sonra aynı ağlamayı yapıyor memede bazen ya oysa sıkıyorum süt de geliyor gibi. Tam kavrayamıyor bazen ondan mı acaba
Hayal kırıklığı ağlaması hahahaha çok güldüm okuyunca oğlumun sesi kulağıma geldi
Tam adı bu bence de hepimiz yaşıyormuşuz meğer Hayalkırıklığı ağlaması
Evet evet artık tonundan, yüzünün şeklinden neye ağladığını gerçek mi yalan mı olduğunu anlıyorum Ben de çok şaşırıyorum ıngaaa diye ağlamasına ama öyle ağlıyor gerçekten eğer açsa
Her istediğinde veriyorum ben bu gündüz 1-2 saatte bir oluyor. Gündüz çok uyumuyor, uyumadığı için de oyalanabildiği kadar oyalanıyor hemen meme istiyor. Gece de 3-4 saate kadar bekliyorum, uyanmazsa uyandırıyorum da çok olmuyor. 2 saat dedi mi saat gibi uyanıyor genelde 2 saatte bi uyandıralım derken çocuğu alıştırdık sanırım. Bize baya tepki vermeye başladı, sesimizi duyunca gülümsüyor, hareket edersek izliyor bizi gözleriyle, kafasını o yöne çeviriyor. Ama tummy time yapalım diyoruz uzun durmak istemiyor. Kartlara bakıyor da sevmiyor çok
Ben de öyle hissediyorum ama sıkınca veya emzirme sonrası sağarsam da görüyorum süt var. Ama gündüz çok değişiyor ya, bazen uyursa 2 saati buluyor veya geçiyor emme isteği ama uyumadıysa maksimum 1 saat dayanıyor
Ya ben de bu konuyu düşünüyorum. Hırka mı giydirsem yelek mi giydirsem kalın kıyafet mi alsam bilemedim veya dışarı çıkarken ne giyeceğiz kestiremiyorum
Sol mememebi şey oldu koltuk altına doğru olan kısım inanılmaz ağrıyo. Sıcak duş aldım masaj yaptım emzirdim sağdım sağımda nerdeyse hiç süt çıkmadı başka ne yapıyodunuz
Ya seninle hep aynı zamanda aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim de sol mememde inanılmaz bi hassasiyet ve ağrı var bugün. Geçenlerde iki kez tıkanıp açılmıştı bebek emince ama bugün emmesine rağmen devam ediyor ağrı. Dıştan sertlik yok, yumuşak ama elle muayene edince içerde yumru gibi iki yer var. Emzirme sonrası sağdım. Benim de azıcık çıktı. Sıcak havlu koyucam ve emziricem. Başka napabiliriz bilmiyorum.

Şöyle bi video denk geldi ama bu uyurken nasıl giydirmeliyiz diye anlatmış.

Nuefour bide nurse harveys kullanıyoruz biz

Kader arkadaşım bebiş açtı galiba benimkini çok acıdı ama zor dayandım

Kızlar bir şey soracağım benim gibi bebeği ayakta sallayan var mı ya az önce bi yazı okudum İnstagramda 1 yaşına kadar sallamayın diyor çok ciddi hastalıklardan söz ediyor ya beyin için

benim süt günü zor bitirdiğimden ben sıcak duşa devam o zaman :))) teşekkürler :)

Kızlar bir şey soracağım benim gibi bebeği ayakta sallayan var mı ya az önce bi yazı okudum İnstagramda 1 yaşına kadar sallamayın diyor çok ciddi hastalıklardan söz ediyor ya beyin için
Evet sağa sola sallamamak gerekiyor hemşireler hastanede de söylemişti kulak kristalleriyle de ilgiliymiş. Ayakta sallamak istiyorsanız yukarı aşağı olabilir ama ciddi efor ister

Mememde süt var ve bu oğlan ağlayıp çığlık atarak içiyor niye

Yavaş sallarsan sorun olmaz kafası sağa sola savrulup sarsılmasın

Kızlar size bir şey soracağım. Benim oğluş 4 gündür öğlen 12 beslemesinde kusuyor hep kilo alımı iyi bu arada. Çişli bezi de hep oluyor altını açtığımda. Sizde böyle bir durum var mı çok kafaya takıyorum ya alması gereken besini alamazsa diye. Bir de 3 gündür kakasını yapmadı sütümü sağıp içine zeytinyağı koyuyorum ama nafile. Doktor probiyotik başladı forbiome minies diye 2 gün oldu kullanalı inşallah yapar kaka

Canım bursadayım ben doğal taşla ilgilenen bir hanımefendiyle tanıştım ondan satın aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…