Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Günooo kızlar🫶🏻☀️ Bugün kahvaltıyı gömmeden çekebildim 😂🫠
image.jpg

☺️ne güzel kadınsın sen 🥹
Kızlar kahvaltıya yarım bardak organik elma sirkeli su ile başladım. Biraz daha geç yerdim ama misafir var diye erken yaptık.
Mideye önce protein ve sebze yolladım En sonEki Görüntüle 3491518 karbonhidrat yani patates soğuyunca iki üç tane yedim. Üzerine çaayyyy ve keyif 🥰 herkese afiyet olsun yarasın bebişlere size sağlık olsun 🙏
oyyyy oyyy ben şimdi başladım hazırlığa elma sirkeli su ictim ve bir salatalık yedim

Zaten genelde destek almadan evde kendi çabamızla yapmaya kalksak başarısız olunan bir durum. Bakıcının olması ve sadece ingilizce konuşması lazım o da belirli bir yaştan başlayarak olabilir. Ama evde ben hem türkçe hem ingilizce konuşur bir şeyler vermeye çalışırsam kafası karışıp komple konuşmaya da bilir. Çok sıkıntılı süreçler. Kreş yaşına gelene kadar Türkçe ilerlemek en iyisi. Önce Türkçe sonra diğer diller şeklinde ilerlenir. Ama dediğim gibi şarkılar dinlenebilir ve türkçe destekli yabancı kitaplar okunabilir. Bunun modern olcam demekle bir alakası yok. Gerekli gördüğüm bir dil. Doğru adımlarla da öğrenebileceği bir dil olur. Sizin dezavantajınız anadil destekli bir kreş olmayışı. Çocuk sadece tek bir dil duyuyor ve ondan ilerliyor. Türkiye’deki kreşlerde Türkçe dilinde ekstra dil ingilizce destekli ilerliyor o yönden aynı sorun yaşanmaz.
Canım ben de Fransızca öğretmeniyim. Lisede yabancı dil okudum ilkokulda tömerde yıllarca ingilizce eğitim aldım kreşte bile İngilizce derslerim vardı ki düşün 93 doğumluyum o dönem Muğla'daki tek özel kreşe gidiyordum 😂 ben İngilizce eğitim olmasın yabancı dil eğitimi almasın demiyorum. Senin dediğinin aynısını diyorum 3 yaştan önce yoğun bi şekilde yabancı dil eğitimi kafa karışıklığından başka bir şey yapmıyor. Bak ben şu an İngilizce Fransızca çok akıcı konuşuyorum. Almanya’da neredeyse 2 senedir yaşadığım halde Almanca yok neden geldim 31 yaşına artık o kadar kolay öğrenemiyorum kafa dolu erken yaşta yabancı dil eğitimi o yüzden iyi ama 3 yaş öncesi yok yani çocuk ilk bi anadilini öğrenmeli. Sonra 3 yaşından sonra üstüne istediğini koy.

Günaydın güzel annelerrrrr.. Bebek kamerası düşünen varsa bu üründe stok bile bulmak zor iken şu an indirimde. Ben kaç ay stok kovaladım,sonunda yakaladım. Sizde düşünürseniz link ekliyorum,bakın isterseniz ❤️ Gününüz şahane geçsinnnn
Motorola PİP1510 FHD Wifi Connect Bebek Kamerası 5 inç LCD

Canım ben de Fransızca öğretmeniyim. Lisede yabancı dil okudum ilkokulda tömerde yıllarca ingilizce eğitim aldım kreşte bile İngilizce derslerim vardı ki düşün 93 doğumluyum o dönem Muğla'daki tek özel kreşe gidiyordum 😂 ben İngilizce eğitim olmasın yabancı dil eğitimi almasın demiyorum. Senin dediğinin aynısını diyorum 3 yaştan önce yoğun bi şekilde yabancı dil eğitimi kafa karışıklığından başka bir şey yapmıyor. Bak ben şu an İngilizce Fransızca çok akıcı konuşuyorum. Almanya’da neredeyse 2 senedir yaşadığım halde Almanca yok neden geldim 31 yaşına artık o kadar kolay öğrenemiyorum kafa dolu erken yaşta yabancı dil eğitimi o yüzden iyi ama 3 yaş öncesi yok yani çocuk ilk bi anadilini öğrenmeli. Sonra 3 yaşından sonra üstüne istediğini koy.
Kız ben de onu diyorum işte😂 arkadaşım çocuğa vermiş sadece ingilizceyi çocuk tek tük ingilizce kelime ediyo ama türkçe konuşmak yok. Bu beni zaten aşırı korkuttu o yüzden kreşe gönderirim 3 yaşında güzelce öğrensin. Almanca zaten çok zor bir dil ya benim de beynim hep o dili öğrenmeyi reddetti. Ama ispanyolca ve İngilizcede sorun yok bende de. Önce Türkçe anlaşalım da bi şekilde öğrenir zaten. Hayırlısı valla bebenin eğitimi de zor dili de büyümesi de😂

Kız ben de onu diyorum işte😂 arkadaşım çocuğa vermiş sadece ingilizceyi çocuk tek tük ingilizce kelime ediyo ama türkçe konuşmak yok. Bu beni zaten aşırı korkuttu o yüzden kreşe gönderirim 3 yaşında güzelce öğrensin. Almanca zaten çok zor bir dil ya benim de beynim hep o dili öğrenmeyi reddetti. Ama ispanyolca ve İngilizcede sorun yok bende de. Önce Türkçe anlaşalım da bi şekilde öğrenir zaten. Hayırlısı valla bebenin eğitimi de zor dili de büyümesi de😂
Canım geçen bana gelmiş tedibe diyor ama delirdi ben anlamadım noluyor diye mal mal etrafıma bakıyorum. Hani ver demek de yok ısrarla tedibe 😂 diyorum tedibe ne ya 😂 sonradan çaktım oyuncak ayı demek istediğini Teddybär Teddy bear yani 😂 kafadan attığı kelimeler de var suya hala bumbum diyor 😂 Bir şeye yapma yerine gelme diyor 😂😂 giymek yerine giymi diyor yani Türkçe konuştuğu kelimeler de bozuk 🙄 Hayat Almanca öğrenmek için çok kısa bacım 😣 Benim de bünyem ısrarla reddediyor 😂

Canım geçen bana gelmiş tedibe diyor ama delirdi ben anlamadım noluyor diye mal mal etrafıma bakıyorum. Hani ver demek de yok ısrarla tedibe 😂 diyorum tedibe ne ya 😂 sonradan çaktım oyuncak ayı demek istediğini Teddybär Teddy bear yani 😂 kafadan attığı kelimeler de var suya hala bumbum diyor 😂 Bir şeye yapma yerine gelme diyor 😂😂 giymek yerine giymi diyor yani Türkçe konuştuğu kelimeler de bozuk 🙄 Hayat Almanca öğrenmek için çok kısa bacım 😣 Benim de bünyem ısrarla reddediyor 😂
tedibe çok iyiymiş😂😂😂😂 çok güldüm ilahi çocuk. Boşveeer almanlar takılsın kendi hallerinde anlamaya lüzum yok😁

tedibe çok iyiymiş😂😂😂😂 çok güldüm ilahi çocuk. Boşveeer almanlar takılsın kendi hallerinde anlamaya lüzum yok😁
Karşımdakine önce bi bakarım alman mı diye sonra bakarım İngilizce biliyor mu diye bilmiyorsa vampir görmüş de hac çıkarıyor gibi dayarım yüzüne translate’i sonra o düşünsün 😂

Şimdi konuştum 20 den sonra yapılır gel dediler..

22 olunca sen 4 hafta sonra birde 26 da mı vurulacaksin?
Yine ebe arayacak. Ama kolum çok ağırdı. Cumaya denk getirmek istiyorum çünkü ağrı yapıyor iş yerinde zorlandım bu hafta.

🥰🥰🥰 ekliyorum ben de fen bilimleri öğretmeniyim. çocuklarda önce alıcı dil sonra verici dil gelişiyor. alıcı dilde tamamen ana dilini öğrenmeden ikinci bir dilin öğretilmesini de sakıncali buluyorum. Aksi halde tüm kelimeler birbirine karışıp ortaya bir çoban salatası çıkabilir.

Elma sirkeli su ne işe yarıyor ki kızlar
benim sekerimi dengeliyor canım. fazla yükselmiyor. gebelik sekeri zor canının istediğini yiyemiyorsun. elma sirkesini denemek istersen midenden emin olman lazım beni rahatsız etmiyor ama başka bünyelerinde refluyu tetikleyebilor.

Değilim canım olmayacağım da sanırım bilmiyorum kafamı hala toparlamaya çalışıyorum. Bugün psikiyatri doktorumla online terapim var inş bi tık iyi gelir.
canım benim. iyi olacaksınız ikiniz de ve sen çok akıllı bir kadınsın. psikiyatriye gidebilmek bile zor olabilirdi ama elinden geleni yapıyorsun. Bu güçlü kadından kaçmaz birsey

Slm kızlar. Baya yoğun günler geçti. Pazartesi tetonuz aşımı da oldum ama maf oldum ya. Alerjik reaksiyon gösterdi. Kolum baya şiş ve kızarık ağrısı cabası. İnşallah tez zamanda geçer yoksa gün geçtikçe kolumu hissetmiyorum resmen.
Beni de sağlık ocağından arayıp duruyorlar gel aşı yapalım diye. Dr a danışayım dedim. Bugün sordum yaptır dedi bebek ilk 2 ay aşı olmayacak senin antikorlarınla korunacak dedi .Ben halbuki sezeryanda oluşabilecek risklere karşı tetenoz vurulacak diye biliyordum.alakası yok dedi 🥴 Ben de yarın gidicem vurulmaya 21+ 5 de ama sağlık ocağında aşı yokmuş eczaneden alıp vurulacam sanırım. Umarım ağrılı geçmez nazımdan kendim bile biktim😒

ben hala düşünüyorum. Ayşe Zeynep Zehra vs gibi
Bir şey koyarım herhalde. Klasik eski bir isim bakcm. Yer yüzüne düşen ilk bir şey tanesi gibi de olabilir
Ebu huzeyfe önermişsiniz ama eşim telaffuzu zor buluyor Arap isimlerini klasik isim seviyorum bende. Ali koyacaktım kuzenim koyacakmış Zeyd istiyordum eşim istemedi. Kaan ve Kerem isimleri de güzel ama çevremde bu isimler var. Uraz tarzı isimleri sevmiyorum. Benim isim işi son ana kadar böyle gider gibi

Ebu huzeyfe önermişsiniz ama eşim telaffuzu zor buluyor Arap isimlerini klasik isim seviyorum bende. Ali koyacaktım kuzenim koyacakmış Zeyd istiyordum eşim istemedi. Kaan ve Kerem isimleri de güzel ama çevremde bu isimler var. Uraz tarzı isimleri sevmiyorum. Benim isim işi son ana kadar böyle gider gibi
Bahtları güzel olsun 🙏🥰

X