2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
ben de süt çok gelsin diye sıcak suyun altına girip duruyodum fırsat buldukça tabii, yanlış mı yapıyormuşum 🫢
Süt gelsin diye evet sıcak iyi geliyor ancak bazı durumlarda süt çok birikince vs süt tazyikli geliyor bu da bebekte gaz yapabiliyor, boğazına kaçabiliyor veya sütü yutmaya çalışırken hızına yetişemiyor vs. Bu sorunu önlemek için yani tazyikli gelmesini azaltmak için soğuk uygulama öneriliyor. Sıcak suyun altında masaj iyi geliyor bu arada süt gelmesi için

İşe yaramasına çok sevindim yetemiyorum psikolojisine girince her şey alt üst oluyor. Biraz sabretsek her şey yoluna girecek pes etme sütün vardır ve yetiyodur. Biz probiyotikli d vitamini bi de gaz damlası kullanıyoruz çok rahatlattı. Bi de fark ettim ki mama içtiği zaman daha zor kaka yapıyp çocuk çok rahatsız oluyo ağrıdan memede bile ağlııyo :KK43:
Yaradı yaradı çok sağol 🙏🏻 evet ben normalde böyle kolay yıkılmam ama bu kız benim ayarlarımı bozdu 🥹💕 Bigaia mı kullanıyorsun? Mamayı her beslenme sonrası mı veriyosun?
Böyle okuyunca istemsizce güldüm kızım da aynı ağlamayı yapıyor dudak büzermiş gibi içli bir ağlama🥹 çünkü bizde de biberon var mama var meme bir süreye kadar işine geliyor😂 inşallah bırakmazlar emmeyi ama bazen gazdan da ememediğini düşünüyorum mamadan sonra tokken de aranıyor yine emziriyorum yine bağırıyor yatınca ama o hayal kırıklığı ağlaması değil😄😄
Benim kızım da mama başladıktan sonra aynı ağlamayı yapıyor memede bazen ya :KK43: oysa sıkıyorum süt de geliyor gibi. Tam kavrayamıyor bazen ondan mı acaba
Hayal kırıklığı ağlaması hahahaha çok güldüm okuyunca oğlumun sesi kulağıma geldi 😂😂😂
Tam adı bu bence de 🥲 hepimiz yaşıyormuşuz meğer 😬 Hayalkırıklığı ağlaması 😣
bebişlerin farklı ağlama tonlarını fark ediyor musunuz? bununla ilgili bi video görüp izlemiştim ben. acıktığında başka türlü, gazı olduğunda başka, uykusu geldiğinde başka ağlıyormuş bebekler. sonra aklımda tuttum o sesleri gerçekten de aynı şekilde ağladı benim bebiş. özellikle acıktığında tam olarak "ıngaaaa, ngaaaa" diye bi ses çıkıyor 🥹🥹 bu acıkma ağlamasıymış. bebek dili ve edebiyatı öğrencem yakında🤣🤣🤣
Evet evet artık tonundan, yüzünün şeklinden neye ağladığını gerçek mi yalan mı olduğunu anlıyorum 😅 Ben de çok şaşırıyorum ıngaaa diye ağlamasına ama öyle ağlıyor gerçekten eğer açsa 😬
kızlar 2 soru sorucam. birincisi, artık 2. ayın içinde çoğu kişi. bebekleri ne sıklıkla emziriyorsunuz gece ve gündüz?
ikincisi de, bebişleriniz size tepki veriyor mu? buradan birkaç arkadaş yazmıştı da geçen gün benim de aklıma takıldı biraz izledim ama pek anlamlı bir sonuç alamadım. mesela bir şeyleri takip ediyor mu gözleriyle mesela parmağınızı hareket ettirince gözüyle takip ediyor mu ya da size bilinçli şekilde gülümsüyor mu?
Her istediğinde veriyorum ben bu gündüz 1-2 saatte bir oluyor. Gündüz çok uyumuyor, uyumadığı için de oyalanabildiği kadar oyalanıyor hemen meme istiyor. Gece de 3-4 saate kadar bekliyorum, uyanmazsa uyandırıyorum da çok olmuyor. 2 saat dedi mi saat gibi uyanıyor genelde 🥹 2 saatte bi uyandıralım derken çocuğu alıştırdık sanırım. Bize baya tepki vermeye başladı, sesimizi duyunca gülümsüyor, hareket edersek izliyor bizi gözleriyle, kafasını o yöne çeviriyor. Ama tummy time yapalım diyoruz uzun durmak istemiyor. Kartlara bakıyor da sevmiyor çok 😅
Kızlar bebekleriniz ne kadar süre emip doyuyor? Gündüz yarım saat bile emse yatırdığımda uyanıyor hiç uyumak istemiyor çok sık emince de göğüslerimde süt birikmiyor gibi hissediyorum şöyle 1-2 saat uyusa uyandığında mis gibi sütü hazır olacak ama yok :KK43: 1 aylık olduk bu arada
Ben de öyle hissediyorum ama sıkınca veya emzirme sonrası sağarsam da görüyorum süt var. Ama gündüz çok değişiyor ya, bazen uyursa 2 saati buluyor veya geçiyor emme isteği ama uyumadıysa maksimum 1 saat dayanıyor 🤷🏼‍♀️
Kızlar havalar soğudu bebeği baya sarıyorum ben üşümesin diye elleri ayakları hep soğuyor yanakları bile öyle sonra ısınıyor bu sefer de bakınca çok sıcakmış gibi geliyor ateşi mi çıktı diyorum arada kaldım ya sarmasam soğuyor sarsam sıcacık oluyor. Bir de artık kışlık kıyafet mi alsak ya şuan giydirdiklerim çok inceymiş gibi geliyor bana yazlık gibiler aynı ya yeni kıyafet kalın alan oldu mu nasıl giydirmek lazım bilen var mı ?
Ya ben de bu konuyu düşünüyorum. Hırka mı giydirsem yelek mi giydirsem kalın kıyafet mi alsam bilemedim veya dışarı çıkarken ne giyeceğiz kestiremiyorum 🥲
Sol mememebi şey oldu koltuk altına doğru olan kısım inanılmaz ağrıyo. Sıcak duş aldım masaj yaptım emzirdim sağdım sağımda nerdeyse hiç süt çıkmadı başka ne yapıyodunuz
Ya seninle hep aynı zamanda aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim de sol mememde inanılmaz bi hassasiyet ve ağrı var bugün. Geçenlerde iki kez tıkanıp açılmıştı bebek emince ama bugün emmesine rağmen devam ediyor ağrı. Dıştan sertlik yok, yumuşak ama elle muayene edince içerde yumru gibi iki yer var. Emzirme sonrası sağdım. Benim de azıcık çıktı. Sıcak havlu koyucam ve emziricem. Başka napabiliriz bilmiyorum.

Kızlar havalar soğudu bebeği baya sarıyorum ben üşümesin diye elleri ayakları hep soğuyor yanakları bile öyle sonra ısınıyor bu sefer de bakınca çok sıcakmış gibi geliyor ateşi mi çıktı diyorum arada kaldım ya sarmasam soğuyor sarsam sıcacık oluyor. Bir de artık kışlık kıyafet mi alsak ya şuan giydirdiklerim çok inceymiş gibi geliyor bana yazlık gibiler aynı ya yeni kıyafet kalın alan oldu mu nasıl giydirmek lazım bilen var mı ?
Şöyle bi video denk geldi ama bu uyurken nasıl giydirmeliyiz diye anlatmış.

Yaradı yaradı çok sağol 🙏🏻 evet ben normalde böyle kolay yıkılmam ama bu kız benim ayarlarımı bozdu 🥹💕 Bigaia mı kullanıyorsun? Mamayı her beslenme sonrası mı veriyosun?

Tam adı bu bence de 🥲 hepimiz yaşıyormuşuz meğer 😬 Hayalkırıklığı ağlaması 😣

Evet evet artık tonundan, yüzünün şeklinden neye ağladığını gerçek mi yalan mı olduğunu anlıyorum 😅 Ben de çok şaşırıyorum ıngaaa diye ağlamasına ama öyle ağlıyor gerçekten eğer açsa 😬

Her istediğinde veriyorum ben bu gündüz 1-2 saatte bir oluyor. Gündüz çok uyumuyor, uyumadığı için de oyalanabildiği kadar oyalanıyor hemen meme istiyor. Gece de 3-4 saate kadar bekliyorum, uyanmazsa uyandırıyorum da çok olmuyor. 2 saat dedi mi saat gibi uyanıyor genelde 🥹 2 saatte bi uyandıralım derken çocuğu alıştırdık sanırım. Bize baya tepki vermeye başladı, sesimizi duyunca gülümsüyor, hareket edersek izliyor bizi gözleriyle, kafasını o yöne çeviriyor. Ama tummy time yapalım diyoruz uzun durmak istemiyor. Kartlara bakıyor da sevmiyor çok 😅

Ben de öyle hissediyorum ama sıkınca veya emzirme sonrası sağarsam da görüyorum süt var. Ama gündüz çok değişiyor ya, bazen uyursa 2 saati buluyor veya geçiyor emme isteği ama uyumadıysa maksimum 1 saat dayanıyor 🤷🏼‍♀️

Ya ben de bu konuyu düşünüyorum. Hırka mı giydirsem yelek mi giydirsem kalın kıyafet mi alsam bilemedim veya dışarı çıkarken ne giyeceğiz kestiremiyorum 🥲

Ya seninle hep aynı zamanda aynı şeyleri yaşıyoruz. Benim de sol mememde inanılmaz bi hassasiyet ve ağrı var bugün. Geçenlerde iki kez tıkanıp açılmıştı bebek emince ama bugün emmesine rağmen devam ediyor ağrı. Dıştan sertlik yok, yumuşak ama elle muayene edince içerde yumru gibi iki yer var. Emzirme sonrası sağdım. Benim de azıcık çıktı. Sıcak havlu koyucam ve emziricem. Başka napabiliriz bilmiyorum.
Nuefour bide nurse harveys kullanıyoruz biz

Kader arkadaşım😄 bebiş açtı galiba benimkini çok acıdı ama zor dayandım

Kızlar bir şey soracağım benim gibi bebeği ayakta sallayan var mı ya az önce bi yazı okudum İnstagramda 1 yaşına kadar sallamayın diyor çok ciddi hastalıklardan söz ediyor ya beyin için

Süt gelsin diye evet sıcak iyi geliyor ancak bazı durumlarda süt çok birikince vs süt tazyikli geliyor bu da bebekte gaz yapabiliyor, boğazına kaçabiliyor veya sütü yutmaya çalışırken hızına yetişemiyor vs. Bu sorunu önlemek için yani tazyikli gelmesini azaltmak için soğuk uygulama öneriliyor. Sıcak suyun altında masaj iyi geliyor bu arada süt gelmesi için
benim süt günü zor bitirdiğimden ben sıcak duşa devam o zaman :))) teşekkürler :)

Kızlar bir şey soracağım benim gibi bebeği ayakta sallayan var mı ya az önce bi yazı okudum İnstagramda 1 yaşına kadar sallamayın diyor çok ciddi hastalıklardan söz ediyor ya beyin için
Evet sağa sola sallamamak gerekiyor hemşireler hastanede de söylemişti kulak kristalleriyle de ilgiliymiş. Ayakta sallamak istiyorsanız yukarı aşağı olabilir ama ciddi efor ister

Mememde süt var ve bu oğlan ağlayıp çığlık atarak içiyor niye

Yavaş sallarsan sorun olmaz kafası sağa sola savrulup sarsılmasın

Kızlar size bir şey soracağım. Benim oğluş 4 gündür öğlen 12 beslemesinde kusuyor hep😔 kilo alımı iyi bu arada. Çişli bezi de hep oluyor altını açtığımda. Sizde böyle bir durum var mı çok kafaya takıyorum ya alması gereken besini alamazsa diye. Bir de 3 gündür kakasını yapmadı😔 sütümü sağıp içine zeytinyağı koyuyorum ama nafile. Doktor probiyotik başladı forbiome minies diye 2 gün oldu kullanalı inşallah yapar kaka😔

Evet canım seninle aynı gidiyoruz ☺️ Sen doğum yaptığında eşime anlatmıştım hatta ne güzel açıklıkla doğuma gitti diye, peşine ben de doğurdum 😬 Valla çok sağol, hiç aklıma gelmemişti bu düşünce ama eve gelen eve bigaia probiyotik aldırmıştı, o da iyi geliyor sanırım. Sen dedin diyeli gazını çıkarmayı deniyorum, işe yarıyor gibi. Aynı senin kilo olayından sonra ben de yaşamıştım, haklısın azlık çokluğa takılmadan emzirmek lazım. O ağlayınca benim tahammüller bitiyor, canım sıkılıyor hep en kötüsünü düşünüyorum. Biraz daha güçlü durabilsem psikolojik kısmını atlatıcam 🙏🏻 Benim de gece sönük olmuyor ama belki uyuyakaldığım için dolu oluyordur 🤔

Sanırım aynı kuşum gerçekten. Sen de yazdığında hemen hemen aynı miktarlar gibiydi. Ama evet doyuyor ve sakinleşiyorsa sıkıntı yok yetiyordur. Ben o krizli bi şekilde ağlayınca ondan çıkarım yapıyorum 😔

Allah hepimize yardım etsin gerçekten, çözümünü, şifasını versin inşallah. Sen yazdığında da okuyup dua etmiştim sana ama işte olunca elden bişey gelmiyor. Yapabildiğim kadar çabalıyorum vermek için gittiği yere kadar 🤷🏼‍♀️

Benim de gündüze göre gece daha dolgun ve şiş 😅 ondan kafam karışıyor

Gerçi evet memelerin terbiye olduğunu duymuştum, bebeğin düzenine göre şekillendiği için böyle olabilir. Çünkü dediğin gibi ne zaman sıksam var memede süt bitmiyor 🙏🏻

Yani anlayamadım işte canım, bana da o süt yok ağlaması gibi geliyor, cidden hayalkırıklığı gibi 🫠Ama ben kendimi bırakınca vücudum da bırakıyor döngüye giriyoruz. Kendimi toparlarsam sütüm de yetecek inşallah bebeğime 😣🙏🏻

Canım işe yarıyor muymuş gerçekten kehribar? Aldığın yeri söyleyebilir misin?
Canım bursadayım ben doğal taşla ilgilenen bir hanımefendiyle tanıştım ondan satın aldım

X