2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hava acayip soğudu kendim polar pijama ile dolaşıyorum çocuğu kat kat sardım kaloriferleri yaksam mı diye düşünmüyor değilim ev buz gibi ya çocukla yattığımız odaya ufoyu getirdim arada açıyorum ama mutfağa diğer odaya geçince iliklerim üşüyor resmen

Ben Bebelac Gold kullanıyorum ilk Aptamil kullanmıştım baya gaz yapmıştı sma yıs tavsiye ediyorlar ama ben kullanmadım. Süt içinde tahin helvası ve kayısı ve üzümü birlikte hoşaf yapıp icebilirsin birde e bebek te satılan malt içecekler de faydalı
Ama mutlaka iki memeyi de vermen lazım emzirdikten sonra mamayı veriyosun her halükarda dinlenemiceksin bir de mama vermek daha zor ya gece kalk ısısını ayarla bilmem ne
çok teşekkür ederim dikkate alacağım c😇

Kızlar ben galiba hiperlaktasyon oldum😬 emzirmem zamanlar gögüslerim taş gibi ağrıyor süt dolu içi bebek emerken nefes nefese kalıyor emzirmeden önce biraz sağıyorum yumuşatıyorum mecbur napıcam ben

Isınma olarak klima kullanan var mı aranızda odayı nasıl nemlendiriyorsunuz hava soğudu burda klima açmam gerekiyor ama bebeği tikatacak diye korkuyorum buhar makinem gelmedi henüz onun dışında bir önerisi olan var mı
ben de klima açıyorum ama nemi hiç düşünmemiştim :KK43: klimanın karşısına ıslak havlu ya da kova ile su koysak olur bence

Oğlum 1 aydan sonra ilk defa emzik sayesinde benim yanımda değil de kendi yatağında uyudu. Belim ağrımadan rahat rahat yattım ama uyuyamadım çok alışmışım koynumda uyumasına üzüldüm bi de kendimden ayırdım mı diye ya :KK43:
öyle düşünme bebeğin kötü hissetse zaten huzurla uyumazdı ki o da rahat etmiş :)

Hava acayip soğudu kendim polar pijama ile dolaşıyorum çocuğu kat kat sardım kaloriferleri yaksam mı diye düşünmüyor değilim ev buz gibi ya çocukla yattığımız odaya ufoyu getirdim arada açıyorum ama mutfağa diğer odaya geçince iliklerim üşüyor resmen
Ben galiba gazı açıcam ya kendim için değil de oğlan için

Erkek bebekleri olanlar pipi temizlemeyi nasıl yapıyosunuz (sünnetsiz olanlar)? Her seferinde geri çekmek gerekiyo mu acaba yanlış bi şey yapmak istemiyorum

Bizim bi tane kumtel ısıtıcı var o kadar güzel bi fiyat performans ürünü ki. Bebekten önce aralık ayına kadar kombi açmıyorduk onun sayesinde 😄 şimdi halen açmadık ama ev 20-22-22 arası gidip geliyor. Ama yatak odasına geçmeden önce oraya, salona geçmeden önce de oraya ısıtıcıyı götürüp biraz çalıştırıyoruz odayı güzel ısıtıyor. Ama ben kat kat sarmadım uzun kollu zıbın+ayaklı tulum üstüne uyku tulumu veya o yoksa üstünde bi battaniye örtüyorum

Ya bizim doktor ilk üç ay önermiyorum dedi, ebeler de ilk bir ay önermiyoruz dediler. Kafam karıştı. Aslında ben hiç emzik vermek istemiyorum ama çok kuvvetli bi emme refleksi var beni emzik olarak kullansın da istemiyorum, altını açarken çok bağırıyor diye altını değiştirirken veririm diye düşünmeye başladım ama ne zaman başlamalıyım acaba?

Erkek bebekleri olanlar pipi temizlemeyi nasıl yapıyosunuz (sünnetsiz olanlar)? Her seferinde geri çekmek gerekiyo mu acaba yanlış bi şey yapmak istemiyorum
Ben ara sıra elimle ucunu hafiften geri çekiyorum pipi deliği açılıyor işiyor hemen. Bizim kırkımız çıktı sünnet edicez ama ben çok korkuyorum üzülüyorum kıyamıyorum çocuğuma. Dikişli dikişsiz diye fark varmış. Hastane bir yaştan önce yapmıyor dikişli de baya uzun sürüyormuş çok ağlıyorlarmış

IMG_7533.png
Kızlar bişey sorucam. Ben kırkımın sonunda adete girdim yeni bitti adetim. Biz dün ilk defa ilişkiye girdik eşim korunmayı unuttu o an ikimizinde boşluğuna denk geldi. Ben hemen sonrasında tuvalete gittim. Bugünde yumurtlama günü diyor. Sizce bişey olur mu? Bazıları hemen hamile kalınıyor diyor

X