Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bu arada grip aşısını yaptırmayı ben düşünmüyorum . Beni aşılar çok etkiliyor Doktorunuz ve kişisel tercihiniz önemli tavsiye de bulunmuş olmayayım bir grip atlattım zaten bu yıl bağışıklık oluşmuştur umarım diye düşünüyorum Normalde de yaptırmıyorum zaten

ya bu sağlık ocağı başta kayıt harici beni asla aramadı. Acaba doktorumu mu değiştirmem gerekir? Doktorluk durum mu?

Ya evet bana da mutlaka yaptır deseydi yaptırcaktımm ben de, bir de perinatoloğa sorcam
Her yerde aynı mı bilmiyorum ama randevusuz işlem yapılıyor ve dr odasına hiç girilmiyor bile. Direkt sağlık ocağının hemşire ve ebesi ilgileniyor gebe izlemi, aşısı, muayenesiyle. Ben ilk gebelik için kan verdiğimde aşı için gün vermişti hemşire, 1. aşı için gittiğimde de, 2. Aşı için gün verdi kasım ayına. Aralıkta da genel muayene için gün verdi.

Kızlar günaydın haberleri şoklar icinde okuyorum. Yenidoğan çetesi varmıs. Bu hastanelerin çoğu istanbulda sanırım bircok arkadasımız var istanbulda olan. Bu hastanelerde doğum yapan kadınlarda yazmıs. Çocuk sarılık oldu diye yoğun bakıma yatırmak stiyorlarmıs. Kesinlikle öyle birsey derlerse kabul etmeyin diyorlar. Anne yanında mavi ışın tedavisi isteyin ısrarla kabul etmezlerse imza verip cıkıp anne yanı tedavi eden bi hastaneye gidin diyorlar. Lütfen doğumlarınızda dikkatli olun belki doğum etkisi kendinizde olamazsınız falan yanınızda olacak kişilerede söyleyin. Allahım tğm evlatları korusun.
Eki Görüntüle 3491829
Ben bunu dün duyduğumdan beri kendime gelemiyorum. Bu kadar kötü nasıl olunur? Bu kadar vicdansız nasıl olunur? Aklım almıyor. Kafayı yiyeceğim. İnan o kadar ile sınırlı değildir bu duyulan kısmıdır. Daha nerelerde neler oluyordur. Çok korkunc ya çok korkunc. Allahım sen koru

aynen aynen sonuçta özeldeki normal doktor

Ben mi çok ince düşünüyorum diyorum pf sdfsf
Ay ben hiç o kadarını düşünmemiştim doğru söylüyorsun hepsini öyle yıkamak lazım.
Ben ilkinde böyleydim çok aşırı dikkat ettim her şeyine, yani temas nerdeyse sıfırdı bu konuda. Şuan çok büyük sıkıntı yaşıyorum. Çok büyük alerji sıkıntımız var. Vücut bağışıklık kazanmadığı için her şeye alerjisi var diyebilirim dış etkenlerden. İkincide bu kadar olmayı düşünmüyorum bağışıklık kazanmaları da şart. Tecrübe ile sabit😅 Ama zaten şunu da belirteyim benim kendime kullandığım deterjan da temiz içerikli Şuan. Kimyasal deterjan hiç sevmiyorum

Benide aramadilar 🤣
Cimere yazdım sfsfs
Doktordan ziyade bence hemsireyle alakali. Beni doktorun hemsiresi ariyor bilgilendiriyor. Bence degistirin yada gittinde konus neden ilgilenmiyorsunuz diye soyle bence
Değiştirmeye çalıştığımda da enabız da kendi sağlık ocağımdaki doktorları göremiyorum ya
Yani aslında bağlı olduğun doktorun ebesinin seni izlem altına alıp başta kilonu kullandığın ilaçları kayda alması gerek gibi biliyorum Bunları yaptılarsa bundan sonraki süreçte tetanoz aşısını hatırlatmaları lazım atıyorum . Bize sma için ulaşmışlardı . Tetanoza gittiğimde kalp atışını dinlediler Sıkıntılarım var mı diye sorup bilgi verdi. Bunlar yeterli gibi bunları yapmıyorlarsa bir değiştirmeyi deneyebilirsin gibi Onun dışında ilginç bir şekilde benim sağlık ocağındaki doktorum ekstra ilgili çıktı gittiğim özel klinikten de şehir hastanesindeki doktoruma göre de. wp grubundan sürekli bilgilendirme yapıyor doğum emzirme konularında o biraz şansa oldu gibi.
Belki de sen İstanbulda olduğun içindir
sadece kilomu, doğum tarihi, eş bilgileri, kan uyuşmazlığı durumu gibi şeyleri sordu bir daha da aranmadım
Her yerde aynı mı bilmiyorum ama randevusuz işlem yapılıyor ve dr odasına hiç girilmiyor bile. Direkt sağlık ocağının hemşire ve ebesi ilgileniyor gebe izlemi, aşısı, muayenesiyle. Ben ilk gebelik için kan verdiğimde aşı için gün vermişti hemşire, 1. aşı için gittiğimde de, 2. Aşı için gün verdi kasım ayına. Aralıkta da genel muayene için gün verdi.
Randevusuz işlem yapılmıyor deniyor, gebelik için de geçerli mi bilmiyorum . Aile hekiminden randevu almaya çalışılınca da randevu yok :)

Kızlarr 2 li testim temiz çıkmıştı 3 lü de down send. riskli çıkmıştı biliyorsunuz. Bugün fetal dna için kan verdik. İnşallah sonuçlar güzel çıkar. 2 haftada mı geldi yaptıranların

X