2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya emzirirken bi eliniz nasıl boşta kalıyor ben mi beceremiyorum bu işi bi türlü :KK43: bi elimle poposundan desteklerken öbür elimle göğsümü tutmak zorundayım çünkü çok boş emme sesi geliyor tam kavrayamıyor mu artık anlamıyorum

Kızlar peki bebeğinizin çiş yapmadıgı oldu mu. Benimki bugun 2 saat sonra dolmuştur die beze bKtım yapmamıs. Öğlen bezini aldıktan 3-4 saat sonra baktıgımda da azcık yapmıs bez agır deildi rengide cok az kısmı maviye dönmüştü. Üstelik cok uyudu bugun de dısarı cıktık. Kaç saat uyudu

Kızlar peki bebeğinizin çiş yapmadıgı oldu mu. Benimki bugun 2 saat sonra dolmuştur die beze bKtım yapmamıs. Öğlen bezini aldıktan 3-4 saat sonra baktıgımda da azcık yapmıs bez agır deildi rengide cok az kısmı maviye dönmüştü. Üstelik cok uyudu bugun de dısarı cıktık. Kaç saat uyudu
Takip et onu ben neden çiş yapmıyo diyodum enfeksiyonmuş meğer korkutmak istemem tabi öyle olmayabilir de. Ateşine baktın mı?

Bizim de eskiden çok işiyordu bezler çok ağır oluyordu gitgide azalmaya başladı bende de aynı canım bence kaka gibi çişli bezleri de zamanla azalacak sanki öyle duruyor ben öyle düşündüm ama bilmiyorum yine de artık çok altını bile değiştirmiyorum ben eskiden sürekli günde kaç tane bez gidiyordu şimdi baya azaldı

Kızlar havalar soğudu bebeği baya sarıyorum ben üşümesin diye elleri ayakları hep soğuyor yanakları bile öyle sonra ısınıyor bu sefer de bakınca çok sıcakmış gibi geliyor ateşi mi çıktı diyorum arada kaldım ya sarmasam soğuyor sarsam sıcacık oluyor. Bir de artık kışlık kıyafet mi alsak ya şuan giydirdiklerim çok inceymiş gibi geliyor bana yazlık gibiler aynı ya yeni kıyafet kalın alan oldu mu nasıl giydirmek lazım bilen var mı ?

Ya emzirirken bi eliniz nasıl boşta kalıyor ben mi beceremiyorum bu işi bi türlü :KK43: bi elimle poposundan desteklerken öbür elimle göğsümü tutmak zorundayım çünkü çok boş emme sesi geliyor tam kavrayamıyor mu artık anlamıyorum
ben de yapamıyordum yapanlara şaşırıyordum sonra olayı çözdüm :KK70: bebeği memeye iyice bastırınca daha iyi kavrıyor ve tekrar göğsü desteklemeye gerek kalmıyor

Kızlar havalar soğudu bebeği baya sarıyorum ben üşümesin diye elleri ayakları hep soğuyor yanakları bile öyle sonra ısınıyor bu sefer de bakınca çok sıcakmış gibi geliyor ateşi mi çıktı diyorum arada kaldım ya sarmasam soğuyor sarsam sıcacık oluyor. Bir de artık kışlık kıyafet mi alsak ya şuan giydirdiklerim çok inceymiş gibi geliyor bana yazlık gibiler aynı ya yeni kıyafet kalın alan oldu mu nasıl giydirmek lazım bilen var mı ?
ben de aynı ikilemdeyim. eli, ayağı, burnu hep soğuk oluyor özellikle geceleri üşüyor mu hiç emin olamıyorum :KK43:

ben de yapamıyordum yapanlara şaşırıyordum sonra olayı çözdüm :KK70: bebeği memeye iyice bastırınca daha iyi kavrıyor ve tekrar göğsü desteklemeye gerek kalmıyor
Peki o zaman da burnu kapanmıyor mu :KK43: bi tane xl boy emzirme yastığı sipariş ettim onu bekliyorum belki onunla daha rahat ederim :KK43:

Sol mememebi şey oldu koltuk altına doğru olan kısım inanılmaz ağrıyo. Sıcak duş aldım masaj yaptım emzirdim sağdım sağımda nerdeyse hiç süt çıkmadı başka ne yapıyodunuz

Peki o zaman da burnu kapanmıyor mu :KK43: bi tane xl boy emzirme yastığı sipariş ettim onu bekliyorum belki onunla daha rahat ederim :KK43:
yok yok kapanmıyor korkma 😅 ben de ondan çok korkuyordum ve bebeği memeye biraz mesafeli tutuyordum ama bu hem bebeğin hava yutarak fazla gazlanmasına sebep oluyormuş hem de hakimiyeti azaltıyor maalesef. bebişin karnı senin karnına, başı da memene iyice yaslanacak şekilde bastır canım. emzirme yastığının da faydası olur. şu an emzirme yastığında emerken yazıyorum bunları 😅

Sol mememebi şey oldu koltuk altına doğru olan kısım inanılmaz ağrıyo. Sıcak duş aldım masaj yaptım emzirdim sağdım sağımda nerdeyse hiç süt çıkmadı başka ne yapıyodunuz
sertleşme var mı yoksa sadece ağrı mı? ağrı sızı bende genelde oluyor hiçbir şey yapmıyorum ama sertlik varsa süt kanalı tıkanmış olabilir. sıcak duş sonrası masaj üzerine hemen bebeği emzirince açılır inşallah. gerçi yaptım demişsin :KK43: başka bi çözüm bilmiyorum. emzirmek sağmaktan daha etkili oluyor bende

agrıysa benimde oluyor. Emzirme sütyeni mi yapıyor die düşünüyorum arada. O kısımda baskı sertlik yuzunden

X