2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hayal kırıklığı ağlaması hahahaha çok güldüm okuyunca oğlumun sesi kulağıma geldi

Benim doktor geceleri uyuyorsa uyandırma beslemek için dedi 5 saate kadar bekleyebilirsin dedi gündüz içinde 4 saatte bir beslenmeye geçebilirsin dedi ama benim kızçe beklemiyor 3 saatte çıldırıyor acıkınca
aaa cidden mi? bizim bebiş geçen gece 4 saat uyumuş tabi ben de uyumuşum. bir saat öncesinde de emmişti yani toplam 5 saat emmeden durdu çok üzüldüm keşke alarm kurup kaldırsaydım diye. ben de ay sonunda randevumuz var doktora sorayım bakalım ne kadar sıklıkla emzireceğimi. şu anda gece alarm kurmuyorum kendisi ne zaman uyanırsa o zaman emziriyorum, gündüz de en geç 2 buçuk saatte bir.

Hayal kırıklığı ağlaması hahahaha çok güldüm okuyunca oğlumun sesi kulağıma geldi
bebişlerin farklı ağlama tonlarını fark ediyor musunuz? bununla ilgili bi video görüp izlemiştim ben. acıktığında başka türlü, gazı olduğunda başka, uykusu geldiğinde başka ağlıyormuş bebekler. sonra aklımda tuttum o sesleri gerçekten de aynı şekilde ağladı benim bebiş. özellikle acıktığında tam olarak "ıngaaaa, ngaaaa" diye bi ses çıkıyor bu acıkma ağlamasıymış. bebek dili ve edebiyatı öğrencem yakında

kızlar 2 soru sorucam. birincisi, artık 2. ayın içinde çoğu kişi. bebekleri ne sıklıkla emziriyorsunuz gece ve gündüz?
ikincisi de, bebişleriniz size tepki veriyor mu? buradan birkaç arkadaş yazmıştı da geçen gün benim de aklıma takıldı biraz izledim ama pek anlamlı bir sonuç alamadım. mesela bir şeyleri takip ediyor mu gözleriyle mesela parmağınızı hareket ettirince gözüyle takip ediyor mu ya da size bilinçli şekilde gülümsüyor mu?

İlk sorun için ne zaman isterse emziriyorum, benim kız meme bağımlısı 2. Sorun için de harika haftalar diye bir uygulama var onda bu tarz becerilerin doğduğu tarih değil de doğması gereken tarihe göre hesapladığını söylüyor

Eklentiler

• IMG_5720.png
    174,9 KB · Görüntüleme: 38
Doktora sor canım söylüyor zaten ben ne olur ne olmaz sorayım dedim her zaman uyumayan bir bebek olduğu için açıkçası uyurken süt için uyandırmak istemiyorum

çok teşekkürler aslında ben de ne zaman isterse emziriyorum ama galiba benim kurduğum rutine uyum sağladı, meme isteme vakti hep 2-2buçuk saate denk geliyor. benim bebiş 33 haftalık doğdu o zaman ben 40 haftaya göre takip edeyim bu gelişimi

Ne zaman isterse o zaman emiyor oda gündüz 3 saati gece de 4 saati geçmiyor uyanıyor.
Bana tepki veriyor özellikle sabahları uykudan uyanınca konuşuyorum ve gözleriyle gülümsemeleriyle baya belli ediyor. Keyfi yerindeyse gözlerimin içine bakıyor bende konuşuyorsam onunla ağız dolusu gülmeleri başladı . Takip de etmeye başladı bunuda fotoğraf çekerken farkettim ekran kılıfım siyah ne tarafa çevirsem oraya bakmaya başladi sonra bunu tummytime kartlaryla da yapmaya başladim veya çıngıraklarla yavaş yavaş takip etmeye çalışıyor. Park yatağındaki dönenceyede özellikle bakmaya başladı

Ne demeekAynen canım benimkide 35 haftalık doğdu bizimkiler burdakilere göre biraz daha geç yapabilir endişelenme

Kızlar yaa bu donenceler cok zararlıymı otizmi tetikliyormus ben söktüm

Ilj sorunu cevap verim. Bende boyle 2 aylikken boyle soru sormustum. O zman 2 satte bir emziriyordum. Suan 7 ayi geçti hala 2 saatte bir emiyor

Ben artık ne zaman isterse o zaman emziriyorum saat kurmayı bıraktım. Gündüz çok az uyuyor emmeden durabildiği kadar oyaliyorum mizmizlanma başlayınca emziriyorum. Zaten çok arası açılmıyor gündüz. Gece uykuları için ise 2. Ayy kontrolümüzde doktora sordum 5-6 saate kadar uyuyabilir uyandırma dedi kendisi uyanmazsa uyandırabilirsin dedi öyle bir şey zaten pek mümkün olmuyor yavas yavas duzene girdi gibi artık 2 saatte bir emmiyor gece ben de zaten çok zor uyandığı için kısa sürede uyandırmıyorum. Uyanınca da zor uykuya dalıyor bakıyorum 4-5 saat olunca ben o uyurken alıp uykuda emzirip yerine koyuyorum uykusu bölünmüyor hem çok iyi oluyor.

Göz takibine gelince tam anlamıyla takip ediyor diyemem ben de çok deneme yapıyorum baya takıldığım bir konu bu ara ama ilk aya göre daha anlamlı bakıyor diyebilirim bir şeyler söyleyince dinliyor fark var. Gülümseme de tamamen kendi keyfine bağlı isterse gülüyor bence kahkaha atarken fotosu var mesela ama aynısını bi daha tekrar eder mi hiç sanmıyorum tamamen anlık şeyler bence. Dışarıya bakmaya ışıklı şeylere bakmaya bayılıyor bu ara

Ben gece gündüz her istediğinde veriyorum alarmsız saatsiz. Benim oğlum artık baya gözümün içine bakıyo konuşunca gülüyo hatta ses çıkarmaya başladı ağğğğ falan yapıyo gülerken. Her şeyi takip ediyp hatta televizyona bakarken yakaladım dün

Gece istediğinde vermek onun dışında dokunmamak, gündüz de 2.5-3 saati aşmamak kaydıyla emziriyorum canım. Yüzüme anlamlı bakmaya, odaklandığı ve ilgisini çeken bir şey varsa takip etmeye başladı. Anlamlı bir gülüş yok, doktorumuz da oldu deseydin garip olurdu henüz erken dedi. Daha dikkatli incelemek ve dikkatini çeken şeylere bakmak güncellemesi geldi ama parmağı sağdan sola çevir mesela yüzüne bakmaz jdjdjdhdj

Televizyon izlemek hiç hoş bir güncelleme olmuyor gerçekten jfjdfjfh

Kızlar bebekleriniz ne kadar süre emip doyuyor? Gündüz yarım saat bile emse yatırdığımda uyanıyor hiç uyumak istemiyor çok sık emince de göğüslerimde süt birikmiyor gibi hissediyorum şöyle 1-2 saat uyusa uyandığında mis gibi sütü hazır olacak ama yok 1 aylık olduk bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…