2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
bu gece benimki de öyle canım yalnız değilsin , en son kucağa aldım battaniyeye sarılı şu an , emzik sevmeyen kızım sinirli şekilde emip duruyor belli bi yeri acıyo ama derman olamadım ne yaptıysam .
Tam uyudu oh dedim kustu uyandı ağlamıyo ki bi derdi mi var anlamadım bakıyo gülüyo sıkılınca tekrar meme istiyo uykuya dalıyo 15 20 dk sonra tekrar aynı

Canım bir günden bir şey olmaz ya, sen bitik durumdasın keyfinden uyandırmıyorsun zaten. Denesin bir, uyumazsa sen tekrar devam edersin zaten eşinde uyur
Ay yok uğraşamam onunla garip davranıyo bu aralar yok çocuk ona gülmüyomuş tanımıyomuş onu istemiyomuş yahu daha 2 aylık olmadı ya

Ay yok uğraşamam onunla garip davranıyo bu aralar yok çocuk ona gülmüyomuş tanımıyomuş onu istemiyomuş yahu daha 2 aylık olmadı ya
Offf, bu erkeklerin sendromları bitmiyor yeminle ya. Biz mi taşıdık, doğurduk onlar mı belli değil. Sabır diliyorum arkadaşım sana, inşallah en kısa sürede güzel bir uykuya dalar bebeğin 🙏🙏

Offf, bu erkeklerin sendromları bitmiyor yeminle ya. Biz mi taşıdık, doğurduk onlar mı belli değil. Sabır diliyorum arkadaşım sana, inşallah en kısa sürede güzel bir uykuya dalar bebeğin 🙏🙏
sağol valla umarım düzeliriz bir an önce. Omzumda uyudu şimdi bu gecede oturarak uyucaz demek ki🥺

Ay bende denemek istiyorum da banyo merasim oldu cünkü😂 bugun kaka sorunu olunca hemen dusta yıkadık bi kafası nı yıkamadık onuda yıkasak banyo yapmıs olcakyo ama bizimki cıkarken çiş yaptı banyoda heryere havluya ulaşamadan. Nasıl yapıyo sunu merak ettim 🥹😂 tek basıma olmaz ozaman
Tek başına olmaz bence tek başına anca 5 6 aylık olunca olur gibi 🤭

sağol valla umarım düzeliriz bir an önce. Omzumda uyudu şimdi bu gecede oturarak uyucaz demek ki🥺
Kuzu 8.haftada 2.atakları var bazı bebelerde 7.haftada başlıyor bu dönemde aşırı emme ya ds meme reddi olabiliyor seninki aşırı emme olmuş belli benim de öyleydi sabah 8’de bir uyandı akşam 8’e ksdar yarım saat bile uyumadı tek yaptırabiliyorsan banyo yaptır bence

Bebişlerimiz aynı galiba 50 günlük ben alarmla uyandırmıyorum epeydir kendi uyanıp istiyor gece gündüz genelde maksimum 3 saatte bir emiyor. Bence kesin gazdan yapıyodur ağladığı zaman gazını alip tekrar memeye koyun. Benim bebeğim kilo alamadı baya uğraştım bu kilo mevzusuyla sağarak vs sütün azlığı çokluğu anlaşılmıyo hiç bebeğin emme gücü çok çok daha fazla ve memede süt hiç bitmezmiş. Gece benim memelerim daha sönük oluyo yanımda yatıp sürekli memede olduğu için sanırım başka türlü uyuyamıyo :)
Evet canım seninle aynı gidiyoruz ☺️ Sen doğum yaptığında eşime anlatmıştım hatta ne güzel açıklıkla doğuma gitti diye, peşine ben de doğurdum 😬 Valla çok sağol, hiç aklıma gelmemişti bu düşünce ama eve gelen eve bigaia probiyotik aldırmıştı, o da iyi geliyor sanırım. Sen dedin diyeli gazını çıkarmayı deniyorum, işe yarıyor gibi. Aynı senin kilo olayından sonra ben de yaşamıştım, haklısın azlık çokluğa takılmadan emzirmek lazım. O ağlayınca benim tahammüller bitiyor, canım sıkılıyor hep en kötüsünü düşünüyorum. Biraz daha güçlü durabilsem psikolojik kısmını atlatıcam 🙏🏻 Benim de gece sönük olmuyor ama belki uyuyakaldığım için dolu oluyordur 🤔
evet insan bi kere o kafaya girince stresten hep yetmiyor gibi geliyor. bence bizim sütümüz aşağı yukarı aynı ya. sende de sağınca 50-60 ml filan geliyordu sanki. gündüz dolgunluğu nasıl emin değilim ama şöyle, bazen meme çok yumuşak oluyor, aa süt tam dolmamış herhalde diyorum ama bebeğe meme verince yine de emiyor ve doyuyor. yetiyor demek ki diye düşünüyorum
Sanırım aynı kuşum gerçekten. Sen de yazdığında hemen hemen aynı miktarlar gibiydi. Ama evet doyuyor ve sakinleşiyorsa sıkıntı yok yetiyordur. Ben o krizli bi şekilde ağlayınca ondan çıkarım yapıyorum 😔
Emmeyen bebek çok çok zor allah yardımcımız olsun
Allah hepimize yardım etsin gerçekten, çözümünü, şifasını versin inşallah. Sen yazdığında da okuyup dua etmiştim sana ama işte olunca elden bişey gelmiyor. Yapabildiğim kadar çabalıyorum vermek için gittiği yere kadar 🤷🏼‍♀️
Canım gece sütü daha yağlı olduğu için meme geceleti yumuşarmış zaten normal olması gereken bu yani.
Benim de gündüze göre gece daha dolgun ve şiş 😅 ondan kafam karışıyor
Benim memelerim genel olarak hep yumuşak bu arada ya çok nadir çok şişmiş hissediyorum. Memeler terbiye oluyomuş bir süre sonra bebeğe uygun süt üretiliyomuş o yüzden o ilk zamanlardaki şişkinlik olmazmış(sağım yapanlar için durum farklı olabilir)
Gerçi evet memelerin terbiye olduğunu duymuştum, bebeğin düzenine göre şekillendiği için böyle olabilir. Çünkü dediğin gibi ne zaman sıksam var memede süt bitmiyor 🙏🏻
memedeyken birden gelen içli bir ağlama var. o galiba gerçekten memeden süt gelmediğinde oluyor. ben de tecrübe ettim çünkü. memem tıkanmıştı açılsın diye bebeğe emziriyordum. bir süre açamadı ve emip emip süt gelmediğinde öyle tuhaf bir ağlama oluyordu. hayalkırıklığı ağlaması gibi 😬 bilmiyorum ben mi öyle anlam yüklüyorum ama 🥹
Yani anlayamadım işte canım, bana da o süt yok ağlaması gibi geliyor, cidden hayalkırıklığı gibi 🫠Ama ben kendimi bırakınca vücudum da bırakıyor döngüye giriyoruz. Kendimi toparlarsam sütüm de yetecek inşallah bebeğime 😣🙏🏻
Kehribar kolye aldık bizde canım ne kadarlıkken taksam
Canım işe yarıyor muymuş gerçekten kehribar? Aldığın yeri söyleyebilir misin?

Kızlar bugün 42. Günümüz. Kanamam kesildi ama pedde leke leke görüyorum eşime adetim bitti dedim ama bugünde leke görüyorum ilişki olabiliyor mu acaba ?
Canım iyice bitmesini bekle istersen, sağlıksal açıdan daha iyi olur gibi. Benim tamamen kesilince içim daha çok rahat etti. Tabi hala yapmadık ama şuan daha rahatım bittiği için

Bebesi böyle yapan var mı? Deli mi ne kendi saçını tutuyo böyle 😄
Ay bizimki bayadır yapıyor bunu 😅 altını açarken yapmaya başlamıştı ilk, bi yerine bişey yaptım sandım sonra farkettim. Elleri de sımsıkı hem açmıyor hem de tutup çekince acıdığı için ağlıyor 😬
Benimki yapıyor yaaa açmıyor da asla 😫😅😅
Aynen sımsıkı yapıyor elini, ben zor açtım valla 😂
saçı olsa tutardı kesin kggjkkjh benim bebişim nerdeyse keltoş 😅
Ya yerim 😍 şuan o daha iyi geliyor bana 😅 bizimki eldivenli olmaya geri döndü bu huy yüzünden 😬 emzirirken dokunsun diye çıkarıyorum bi eldivenini mecbur

Kuzu 8.haftada 2.atakları var bazı bebelerde 7.haftada başlıyor bu dönemde aşırı emme ya ds meme reddi olabiliyor seninki aşırı emme olmuş belli benim de öyleydi sabah 8’de bir uyandı akşam 8’e ksdar yarım saat bile uyumadı tek yaptırabiliyorsan banyo yaptır bence
Ben de bugün bunu okuyordum, acaba 7.haftada olabilir mi diye, sanırım biz bunu yaşıyoruz ya meme reddiyle bu hafta. Tam düzeni oluyor dediğim şeylerde sıkıntı olmaya başladı çünkü bu hafta 😨

Evet canım seninle aynı gidiyoruz ☺️ Sen doğum yaptığında eşime anlatmıştım hatta ne güzel açıklıkla doğuma gitti diye, peşine ben de doğurdum 😬 Valla çok sağol, hiç aklıma gelmemişti bu düşünce ama eve gelen eve bigaia probiyotik aldırmıştı, o da iyi geliyor sanırım. Sen dedin diyeli gazını çıkarmayı deniyorum, işe yarıyor gibi. Aynı senin kilo olayından sonra ben de yaşamıştım, haklısın azlık çokluğa takılmadan emzirmek lazım. O ağlayınca benim tahammüller bitiyor, canım sıkılıyor hep en kötüsünü düşünüyorum. Biraz daha güçlü durabilsem psikolojik kısmını atlatıcam 🙏🏻 Benim de gece sönük olmuyor ama belki uyuyakaldığım için dolu oluyordur 🤔
İşe yaramasına çok sevindim yetemiyorum psikolojisine girince her şey alt üst oluyor. Biraz sabretsek her şey yoluna girecek pes etme sütün vardır ve yetiyodur. Biz probiyotikli d vitamini bi de gaz damlası kullanıyoruz çok rahatlattı. Bi de fark ettim ki mama içtiği zaman daha zor kaka yapıyp çocuk çok rahatsız oluyo ağrıdan memede bile ağlııyo :KK43:

Benim doktor geceleri uyuyorsa uyandırma beslemek için dedi 5 saate kadar bekleyebilirsin dedi gündüz içinde 4 saatte bir beslenmeye geçebilirsin dedi ama benim kızçe beklemiyor 3 saatte çıldırıyor acıkınca

memedeyken birden gelen içli bir ağlama var. o galiba gerçekten memeden süt gelmediğinde oluyor. ben de tecrübe ettim çünkü. memem tıkanmıştı açılsın diye bebeğe emziriyordum. bir süre açamadı ve emip emip süt gelmediğinde öyle tuhaf bir ağlama oluyordu. hayalkırıklığı ağlaması gibi 😬 bilmiyorum ben mi öyle anlam yüklüyorum ama 🥹
Böyle okuyunca istemsizce güldüm kızım da aynı ağlamayı yapıyor dudak büzermiş gibi içli bir ağlama🥹 çünkü bizde de biberon var mama var meme bir süreye kadar işine geliyor😂 inşallah bırakmazlar emmeyi ama bazen gazdan da ememediğini düşünüyorum mamadan sonra tokken de aranıyor yine emziriyorum yine bağırıyor yatınca ama o hayal kırıklığı ağlaması değil😄😄

Böyle okuyunca istemsizce güldüm kızım da aynı ağlamayı yapıyor dudak büzermiş gibi içli bir ağlama🥹 çünkü bizde de biberon var mama var meme bir süreye kadar işine geliyor😂 inşallah bırakmazlar emmeyi ama bazen gazdan da ememediğini düşünüyorum mamadan sonra tokken de aranıyor yine emziriyorum yine bağırıyor yatınca ama o hayal kırıklığı ağlaması değil😄😄
Benim kızım da mama başladıktan sonra aynı ağlamayı yapıyor memede bazen ya :KK43: oysa sıkıyorum süt de geliyor gibi. Tam kavrayamıyor bazen ondan mı acaba

X