2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
hanımlar huniyi takmama ramak kaldı abartmıyorum öğlenden beri ne yaptıysam yarım saatten fazla uyumadı emdi kustu sıçtı ama uyumadı. Emzirmekten fenalık geçircem. Sürekli kucakta durmak istiyo kucakta uyumak istiyo yatmıyo çok yoruldum ağlıcam artık. İki gündür mis gibi uyuyodu kendi nazarım değdi galiba.

hanımlar huniyi takmama ramak kaldı abartmıyorum öğlenden beri ne yaptıysam yarım saatten fazla uyumadı emdi kustu sıçtı ama uyumadı. Emzirmekten fenalık geçircem. Sürekli kucakta durmak istiyo kucakta uyumak istiyo yatmıyo çok yoruldum ağlıcam artık. İki gündür mis gibi uyuyodu kendi nazarım değdi galiba.
Bugün bizde böyleyiz ya saatlerdir uyumadı,büyük kızım uyudu artık uyumak istiyorum diye bağırasım var 🥹en çok anne babanın nazarı değer derler ya, hiç bir şeyi dile getirmeye bile gelmiyor hemen düşen bozuluyor

Bugün bizde böyleyiz ya saatlerdir uyumadı,büyük kızım uyudu artık uyumak istiyorum diye bağırasım var 🥹en çok anne babanın nazarı değer derler ya, hiç bir şeyi dile getirmeye bile gelmiyor hemen düşen bozuluyor
Gerçekten ya bi şeyi için güzel demiyim anında bozuluyo başım ağrıyo ilk defa bugün aşırı zorladı beni gece uyur umarım

Aynı valla ya devamlı emmek istiyor göğüsümde uyuyor yatağına koyuyorum uyanıyor. Sürekli emdiği için mememin dolmasına da izin vermiyor sonra süt az geldiği için kriz geçiriyor napicaz biz böyle ya😫 memem yumuşakken tutmak hiç istemiyor ya sizinde öyle mi 🙁

Kızlar banyo yaptırırken kulakları kapatıyor musunuz su dökerken başına ben tek yıkıyorum elim yetişmiyor bazen su giriyor kulaklarına ama hemen akıtıyrum problem mi bu?
ben kapatmıyorum, o kadarcık kaçan sudan bişey olmaz diye düşünerek. bebiş de hiç rahatsız olmadı şimdiye kadar çok şükür. burnuna filan kaçınca da serum fizyolojik yapmış gibi bütün sümükleri dışarı çıkıyor iyi oluyor 😅 temizleniyor

Aynı valla ya devamlı emmek istiyor göğüsümde uyuyor yatağına koyuyorum uyanıyor. Sürekli emdiği için mememin dolmasına da izin vermiyor sonra süt az geldiği için kriz geçiriyor napicaz biz böyle ya😫 memem yumuşakken tutmak hiç istemiyor ya sizinde öyle mi 🙁
Benim tutuyor, yani aslında süt gelip gelmemesi önemli değil sadece ağzında dursa da olur mesela hahahha beni emzik niyetine kullanıyor, ama asla emzik almıyor. Seninki emzik alıyor mu?

seni emsin diyor ama ne kadar zor anne için robot değiliz ki, bel omuz kalmadı. ben cidden geleneksel yöntemlerin daha kurtarıcı oldugunu düşünüyorum. dr. osman gönülal da yenidoğan döneminden sonra emzik kullanımını öneriyor mesela. bebek sırf stresini atmak için emecek mememi çıkaracağız bana çok saçma geliyor. bağ kurmak lafını ezberlemişler annelere eziyet olan he rşeye bağ kurmak için lazım diyorlar canım bence bu işi sulandırdılar , he bende dinledim bu yeni nesil hemşireleri bebeğim emzik tutmuyor ve çok zorlanıyorum dışarı çıkmaya korkuyorum
😔😔😔vaalla napcamı şaşırdım

Benim tutuyor, yani aslında süt gelip gelmemesi önemli değil sadece ağzında dursa da olur mesela hahahha beni emzik niyetine kullanıyor, ama asla emzik almıyor. Seninki emzik alıyor mu?
Yeter ki meme olsun sert yumuşak farketmiyo emzik gibi ağzında dursun😄

evet yumuşakken emmiyor sinirleniyor bi de ağlıyo iyice :)

ne dedi doktor? 😬 benimkinde de mi gaz sorunu var acaba ya? cidden bari derdini anlasam da derman bulsam. hiç ıkınma vs yok. gaz olduğunu nereden anlıyorsunuz, ıkınmasından di mi?
Ikınıyor sürekli ve gaz çıkartıyor rahatlamıyor ağlıyor sürekli ve ayakları hep havada bildiğin at gibi kişniyor çocuk sürekli
Allah yardımcımız olsun canım aynı durumdayız 😟 çok zor hem bebise hem bize😢 doktor şurup olarak ne verdi
amin canım colkids diye şurup verdi şuan pr-D 600
Forbiome probiyotik
Relactaz ( 1 haftadır başladık kullanmaya doktor yeni söyledi )
Colkids şurup ( İlave olarak bugün yazdı )
Bakalım bi kaç güne belli olur ne sonuç verecek inşallah atlatırız ya

Kesinlikle 20 dakikayı geçmiyor uykusu ne halt edicem ben
bu gece benimki de öyle canım yalnız değilsin , en son kucağa aldım battaniyeye sarılı şu an , emzik sevmeyen kızım sinirli şekilde emip duruyor belli bi yeri acıyo ama derman olamadım ne yaptıysam .

X