Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ben çok araştırdım eğitmenlere doktorlara danıştım en başta hayvanı evden uzaklaştırmak asla doğru değilmiş gözetimli bir şekilde en baştan tanıştırmak gerekiyor tabii ki asla yalnız bırakmıcaksınız bebekle kediyi hep kontrol etmeniz lazım kedinin nasıl tepki verdiği de önemli

Bazen tok oldugunu dusunsemde memeye veriyorum nadiren tok gibi geliyor zaten geceleri 2 saat emse de beşige koyunca 20 dakkaya baslıyo miyavlamaya. Zor uyutuyoruz uyuyunca da gece uyandıramıyorum emzirmesi cok zr oluyo
Kendi uyanmaya başlamadı mı hala benim bebe alarm gibi kendisi uyanıp ağlıyo artık öyle bi ağlıyo ki meme için morarıyo resmen sanki yıllardır aç kalmış gündüz full memedeyiz işime gücüme bakamıyorum gece yarım kundak sayesinde uyuyo aman nazar değdirmeyeyim

Bizde köpek var labrador hem de 50 kilo hayvan. Hiçbir şey olmadı bebeği umursamadı bile ağlayınca tedirgin olup kokluyo sadece kedinin mizacı uysalsa bence bir şey olmaz
Ay gerçekten mi bizde kedi var eşim köpek de istiyor alıcaz labrador alalım dedi ben büyük cins diye istemedim Francbuldog alıcaz bi kaç ay sonra Ev baya kalabalık olucak

Daha önce sormuştum ama bebekler doğunca tekrar sormak istedim, evinde kedi de olanlar bebekle ne yaptınız sorun yaşadınız mı acaba
Sadece gece odamızı kapatıyoruz normalde yanımızda yatıyordu tek zorluğu o oldu arada sesleniyor kapıdan. Onun dışında sadece arada bi kokluyor yanından geçerken o kadar hiç gelmiyor yanına şuan

Ay gerçekten mi bizde kedi var eşim köpek de istiyor alıcaz labrador alalım dedi ben büyük cins diye istemedim Francbuldog alıcaz bi kaç ay sonra Ev baya kalabalık olucak
8 yaşında artık bizim ki tüy dışında hiç sorun yaşamıyoruz o da erkek onu oğlum diye severdik şimdi bebeğe oğlum diyince üstüne alınıyo çok üzülüyorum :)

Saat 1 de emzirdim 1.30 da uyudu 3.30 da uyandırdım tekrar emzirdim hala uyuyor

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-20-17-04-35-578_com.miui.gallery.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 28
Uyanıyo ama kucagıma alınca azcık emip geri uyuyo saat kuruyorum saatten once mızırdanıyo ozaman alıyorum. Aglıyosa zaten cuk cuk emiyo. Sinirden emiyo sanki ama uyuyosa keyifçi modu oluyo

8 yaşında artık bizim ki tüy dışında hiç sorun yaşamıyoruz o da erkek onu oğlum diye severdik şimdi bebeğe oğlum diyince üstüne alınıyo çok üzülüyorum :)
Fotoğraf atarmısın canım merak ettim eşim çok istiyordu gittik baktık hatta çiftliğe ama bana büyük geldi gözüme

5 sene boyunca geri çekilme yöntemiyle başarılı olduk ama şimdi hemen hamile kalırsın diyolar korktum biraz
Sağlık ocağındaki hemşire bana şey demişti doğumdan sonra çocuk olma olasılığı öncesine göre daha fazlaymış. Ve dediği gibi oldu ilk çocuktan önce geri çekilme yöntemiyle korunmuştuk korunmayı bırakınca hemen hamile kaldım. Çocuktan sonra 2 kez adetim oldu yine geri çekilme yöntemiyle korunuyorduk ama kızım 11 aylıkken tekrar hamile kalmışım ve ben polikistik over im ona rağmen hamile kaldım aralarında 20 ay var şu an. O yüzden çocuktan sonra geri çekilme yöntemine güvenme derim. Ben spiral taktırmayı düşünüyorum 40 ım çıkmadan + geri çekilme veya prezervatif çift koruma yani

E bebekte satılan toz leke çıkarıcıyı kullanıyorum çok iyi leke çıkarıyor kaynar suda çözdürüp üstüne çamaşırı atıyorum bi süre bekledikten sonra makinede hijyen programı var 60 derece ona atıyorum lekeden eser kalmıyor

Uyanıyo ama kucagıma alınca azcık emip geri uyuyo saat kuruyorum saatten once mızırdanıyo ozaman alıyorum. Aglıyosa zaten cuk cuk emiyo. Sinirden emiyo sanki ama uyuyosa keyifçi modu oluyo
Sinirden emme olayına çok gülüyorum bi de kaşları çatık gözleri açık oluyo ben acaba doymuyo mu diye fazladan mama verdim yine de meme istedi bence emzik olduk biz

Fotoğraf atarmısın canım merak ettim eşim çok istiyordu gittik baktık hatta çiftliğe ama bana büyük geldi gözüme
Büyük olduğu için bakımı zor günde 3 kere yürüyüşe çıkması gerekiyor bi de yavruyken içimizden geçti resmen inanılmaz yaramazdı bunu dikkate alarak bi daha düşünün

Eklentiler

• Screenshot_20240920-171737_Gallery.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 25
Ayyy korktum iyice spirale sıcak bakamıyorum ben nedense ya vücuduma yabancı madde sokmak geliyo iğneler varmış adet düzensizliği yapıyomuş ama benim adetim zaten düzensizdi pko var bende de hamile kalamam sanıyodum hatta

Bende öyle sanıyordum ama bende ters etki yaptı sanırım 3 aylık iğne varmış ilk çocuktan sonra ondan yaptıracaktım kaç tane eczaneye sordum bulamadım o zamanlar, doğum kontrol hapı da emzirirken yasakmış spiral hiç aklıma gelmemişti benim de ama 2 çocuktan sonra kesinlikle taktırmayı düşünüyorum

Sinirden ağlıyorum. Bir hafta idrar yolunda enfeksiyon var diye anne otelinde kaldık düzeldi. Şimdide çok ağlıyor saatlerce mememde emiyor bazen kasılıyor çekiyor zorla. Gazını çıkarıyoruz saatlerce uğraşıyoruz yine ağlıyor. Mama veriyorum yine yarım saat masaj yapıyoruz gazını çıkarsın diye yine ağlıyor. Emzirirken ağlamıyor ama sonrasında hep ağlıyor hep gaz yaptırıyoruz yine ağlıyor nereye kadar böyle olacak

Canım kolik olabilir sanki bu anlattıklarına göre ya allah kolaylık versin doktor ne diyor?

İlk kızımda aynı şeyleri yaşadım geçiyor bir süre sonra ama insan yıpranıyor stres yapmamaya çalış canım geçecek inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…