Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar selam sezeryan olanlar nasıl geçti ağrılarınız sızılarınız hastane o kısımlar nasıldı bi kaç bilgi verseniz benimde az kaldı sezeryan olcak
Selam canım bende ağrı bitti 11 gün oldu düzeldim baya toparladım dikişlerimde gayet iyi. İlk yürüme çok çok zorluyor bidaha yürüyemicem sandım ama ne kadar acı ağrı çeksende kan dolaşımı için yürümen gerekiyor

aa ben de bebeğim prematüre olduğu için var sanıyordum. eve geldiğinden beri özellikle emerken aşırı rahatsız ediyor beni o hırıltı. iki doktora da sordum, ciğerler temiz sorun yok diyorlar ama boğazda balgam varmış gibi bir hırıltı bu, ciğerle ilgili değil zaten muhtemelen. burnuna serum fizyolojikle yıkama yaptık hiçbir şey çıkmadı, bir iki sümük temizledik burnundan ama burnu da açık aslında. nereden geliyor o hırıltı anlamıyorum :/

Merhaba kızlar bende Eylül annesiyim 10 günlük bebeğim size bişey sormak istiyorum bebeklerinizi nasıl giydiriyorsunuz uyurken ne örtüyorsunuz? evin sıcaklığı 25 derece
bizim ev 27-28 derece. ben genelde zıbın üstüne bir tulum giydiriyorum. yatarken bir şey örtmüyorum üstüne. tedirgin oluyorum çok örtü olunca çünkü. eli ayağı soğuk olduğunda ya da Banyo filan yaptıysa eldiven çorap giydiriyorum ekstra. daha da üşüdüğünü hissedersem bir kat müslin ya da bir yelek giydiriyorum canım. ama öyle bir zıbınla bırakamıyorum pek. üşüyor çünkü bebişim, elleri burnu buz gibi oluyor

prematüre annelerine bir sorum olacak. bebeğiniz ilk haftalarda haftalık kaç kilo aldı (eve geldikten sonrasını soruyorum) anne sütü mü verdiniz yoksa mama desteği oldu mu? ben şu an sadece anne sütü veriyorum son 5 günde 100-110 gr almış. normal mi bilmiyorum. çok takılmak da istemiyorum bu sayılara ama bi yandan da takıyorum

39+6 oldum bugün. Dogumun yaklastigini hissediyorum ve beni panik hali sarmaya basladi, hazir degilim gibi siz kendinizi nasil sakinlestirdiniz hanimlar?
38 den beri heyecan vardı heran her dk gelebilir diye ama 40 hafta doldu gelmedi açılma yok sancılarım vardı artık o da yok bundan sonrası sezeryan olur gibi o yüzden ben sakinledim

Kızlar sarılıkta sınır kaç biliyomusunuz? Yarın kontrolumuz var moralim cok bozuk eşimde oğlumla birlikte şehir dışında binyandan bebem sarılık geçiriyor ısık tedavisi alacak diye korkuyorum. Devlette yoğun bakıma alıyorlar dimi özeldeki gibi kuvozu odaya getirmiyorlar??

Ben 15 diye biliyorum tüm vücudu sarı oldu mu sadece üst bölüm mü

14,5 çıktı bizim 1 gece ışık aldı

18-19 gibi

38 den beri heyecan vardı heran her dk gelebilir diye ama 40 hafta doldu gelmedi açılma yok sancılarım vardı artık o da yok bundan sonrası sezeryan olur gibi o yüzden ben sakinledim
Ay bende sana bakmaya girdim ne yaptı diye aynı mı durumun valla bence birden hızlıca gelecek senin ki sen bile anlamıyacan

Memeden iki saniye ayrılınca etini kesiyolarmış gibi bağırıyo akşam 9dan beri memedeyiz iki kere mama verdim doymuyo mu acaba diye. Alttan üstten gazını çıkardı çiş kaka yaptı altı temiz hasta değil ateşi yok neden ya belim koptu artık

canım asıl sorunu gaz olabilir mi? gaz olunca da huzursuzlanıp emmek istiyorlarmış. emzirmek yerine masaj vs daha mı iyi gelir acaba

Günlük 15-40 gram almasını normal kabul ettiler benim bebek için. Her gün takip ediyordum bende beslenmeyi doğru mu yapıyorum diye. Midesi küçük olduğu için sağdığım süt yetiyordu hiç emmedi beni. Büyüdükçe yetmemeyr başlıyor mama takviyesi yapmayı planlıyorum

Bugun ebe aradı beni. Gazlandıgında emmek ister dedi sen emdirdikçe gaz yapar dedi sürwkli memede durur ozaman dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…