Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar benim bebiş sağ memeyi tam kavrayamıyor sağıyorum mecbur şırıngayla veriyorum ama sol memeyi çok güzel emiyor neden acaba bilen var mı bide bugün kaka yapmadı normal mi
Bizim de ilk başlarda bir memeyi almama sorunu vardı ama o sıralarda sarılık yükseldiği için hızlı uyuyakalıyordu ondan yapamıyordu. Sarılık azaldıkça düzeldi. Memeyi iyice yassı hale getirip ağzının içine koymaya çalışa çalışa yaptım ben. 24 saat içinde mi hiç kaka yapmadı?
Doktor öyle dedi 15 20 dk iki memeyi de emcekmiş
Anladım, çok teşekkürler canım. Zorla veriyorum şimdi ikisini de
Evet duruyorlar tam memeden çekecekken birden vakumluyorlar
Evet bizimki de öyle, iyice çekiştirip acıtıyor ucunu

kızlar benim bebiş tam bir temas bağımlısı ya kucağımda ya da babasının kucağında sabahtan akşama kadar uyuyabilir ama yatağa bıraktığımız an uyanıor. napmak lazım acaba neden bu, fikri olan var mı

Ben de tecrübeli arkadaşlarıma sordum ama hepsi yenidoğan döneminde teması çok istiyorlar, bizim de böyleydi, bu geçici bi süreç sabret dediler Ne zaman ağlarsa al, teması bırakma diyorlar. Şuan kendini bizimle hala aynı bedende sandığı için bizi arıyor, böyle hissettiğini düşününce zaten hiç bırakasım gelmiyor ama çok yorucu, hem ona hem bize

Bende sıfır uyku kaldığı için çözüm olarak sling gibi bebeği göğsüme yatırıp kendime bağlıyorum o şekilde uyuyoruz. yani başka bir çözüm bulamadım ama bunda da bebeğin bi yerine zarar vericem diye korkuyorum

Yaptı kakasını çok şükür

Ay evet o da tehlikeli olabilir çünkü ben hala bebek öncesindeki gibi uyuyup dalıyorum. Uyandığımda sersem gibi oluyorum ama çözüm de yok yani bebişlere

Memeyi sağ sol vermemekle hata yapıyomuşum kızlar dakika tutuyorum 20şer dakika veriyorum gece uykusu bile düzeldi bebeğimin 2 saatten önce uyanmıyo artık. Benim hatamı yapan varsa düzeltsin

Memeyi sağ sol vermemekle hata yapıyomuşum kızlar dakika tutuyorum 20şer dakika veriyorum gece uykusu bile düzeldi bebeğimin 2 saatten önce uyanmıyo artık. Benim hatamı yapan varsa düzeltsin
Sen dun yazınca bende aynısını yaptım gece. Emse bile cekip diğerini verdim. Hem emdi hemde huxursuzluk yapmadı. Normalde yarım saate uyanırdı. Bide emzik verdim bu gece ilk defa ben de bu kadar uyuyabildim

Sen dun yazınca bende aynısını yaptım gece. Emse bile cekip diğerini verdim. Hem emdi hemde huxursuzluk yapmadı. Normalde yarım saate uyanırdı. Bide emzik verdim bu gece ilk defa ben de bu kadar uyuyabildim
YAa ne kadar fark etti dimi doymuyomuş bebe

YAa ne kadar fark etti dimi doymuyomuş bebe
Çok şaşırdım. İzlediğim doktorlar hep sizin eskiden yaptığınız gibi bir memeyi bitirip ötekine geçin falan diyordu. İşte ilk normal süt sonra yağlı süt gelir VS vs. Ama sizin problem böyle çözüldü. Aklımızda bulunsun. Size de geçmiş olsun

Benim bebis 36 haftalık oldu. Ama ben düzenli nst çektirmiyorum. Doktorda talep etmedi. Ne sıklıkla nst cektirmemiz lazım? Benim bebek kanala yerleşmiş her an gelebilir

15 dk aktif emdiğinde alıyomuş o yağlı sütü. Daha uzun sürdüğünü sandığım için 1 saat tek memede tutuyodum hata yapmışım yorulup uyuyomuş doyduğundan değil

ben de tek meme veriyorum tamamen bitsin diye, çünkü hala çok güçlü çekip bitiremiyor bebeğim. ne farkı var ki sağ sol vermenin sence? doymuyor muymuş yani?

Ay evet o da tehlikeli olabilir çünkü ben hala bebek öncesindeki gibi uyuyup dalıyorum. Uyandığımda sersem gibi oluyorum ama çözüm de yok yani bebişlere
ben de uyuyamadığım günlerde 10 dk da bile derin uykuya geçebiliyorum. ama son iki gündür bebeği üzerime sabitleyip neredeyse 3-4 saat uyudum. başımın altına 2 yastık koyuyorum, dönmeyi bırak kıpırdayamıyorum bile öylece uyuyorum uykusuzluk insana türlü türlü yollar denetiyor. bugün de ilk kez kendi yatağımda yanıma yatırdım babası yokken. genişçe yatakta aramızda biraz da mesafe bıraktım mis gibi uyumuşuz maşallah ya. bebeğim galiba beşiğini sevmiyor

Kızlar bebeğim 11 günlük oldu ama sarılığı hala var doktor 15 günden sonra geçmezse test yapıcaz sebebi için dedi tam düzelmedi de çok üzülüyorum bu şekilde olan var mı
Bugün 29 günlük hala sarılık var bizde de uzayabiliyor sıkma canını tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…