Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Sen dun yazınca bende aynısını yaptım gece. Emse bile cekip diğerini verdim. Hem emdi hemde huxursuzluk yapmadı. Normalde yarım saate uyanırdı. Bide emzik verdim bu gece😅 ilk defa ben de bu kadar uyuyabildim
emziği kaçıncı günde vermiş oldun canım? ben hep 2 aydan önce vermeyin diye duydum 2 ayı bekliyorum o yüzden. bir de mememe iyice alışsın diye. ama versem eminim rahatlıcam ya

Dün kontrolüm vardı 38+1 de alttan muayeneyi yaptı hiç açılmam yokmuş nst de de hiçbir şey çıkmadı haftaya tekrar bakalım nst de sancı olmazsa 40. Haftada sezaryene alırız dedi

emziği kaçıncı günde vermiş oldun canım? ben hep 2 aydan önce vermeyin diye duydum 2 ayı bekliyorum o yüzden. bir de mememe iyice alışsın diye. ama versem eminim rahatlıcam ya
Bana verebilirsin dediler yaa 😂 yaa onceden biraz biraz deniyordum turtuyor mu die hemen atıyodu zaten ama dün gece tutmaya basladı sanki. Bide emince emzigi nefes yolu hep acık olur die içimi rahatlatıyorum ben. İşte gecen hafta oerşembe dogdu 11-12. Gun

ben de tek meme veriyorum tamamen bitsin diye, çünkü hala çok güçlü çekip bitiremiyor bebeğim. ne farkı var ki sağ sol vermenin sence? doymuyor muymuş yani?
Hastanede kaldığı sürede 1 haftada 50 gr mama yemiş hep benim sütümü vermişler ve kilo alımı iyiydi. Eve gelince kilo alımı durdu doktor yanlış emziriyo olabilirsin dedi iki memeyi de boşaltması gerekiyomuş öyle yapmaya başlayınca uykusu bile düzeldi saat başı uyanıyodu yavrum açmış :KK43:

Memeyi emmeyi iyice öğrenince verebilirsin benim araştırmalarım bu yöndeydi eğer memeyi emmeyi tam öğrenemezse emzik meme karmaşası yaşarmış

Hastanede kaldığı sürede 1 haftada 50 gr mama yemiş hep benim sütümü vermişler ve kilo alımı iyiydi. Eve gelince kilo alımı durdu doktor yanlış emziriyo olabilirsin dedi iki memeyi de boşaltması gerekiyomuş öyle yapmaya başlayınca uykusu bile düzeldi saat başı uyanıyodu yavrum açmı
Ya ben 1 saat emse bile sonra memeyi sıkıyorum süt geliyodu. Ama şu sıra memelerim bos gibi geliyor ya. 1-2 gündür. Anca mı doluyor acaba😢

Hastanede kaldığı sürede 1 haftada 50 gr mama yemiş hep benim sütümü vermişler ve kilo alımı iyiydi. Eve gelince kilo alımı durdu doktor yanlış emziriyo olabilirsin dedi iki memeyi de boşaltması gerekiyomuş öyle yapmaya başlayınca uykusu bile düzeldi saat başı uyanıyodu yavrum açmış :KK43:
anladımm, benim bebeğim prematüre ya belki ondan dolayı farklı olabilir. iki memeyi bitirmesi mümkün görünmüyor şu an. bir memede 20 dk bile zor tutuyorum 🥹 uyandıra uyandıra

Ya ben 1 saat emse bile sonra memeyi sıkıyorum süt geliyodu. Ama şu sıra memelerim bos gibi geliyor ya. 1-2 gündür. Anca mı doluyor acaba😢
Memelerim başta taş gibi oluyodu artık yumuşak ama süt miktarı iyi çıktı sağınca terbiye oluyomuş zamanla. Sürekli sağ sol emzir uyarılsın süt üretimi artıyomuş öyle.

Memelerim başta taş gibi oluyodu artık yumuşak ama süt miktarı iyi çıktı sağınca terbiye oluyomuş zamanla. Sürekli sağ sol emzir uyarılsın süt üretimi artıyomuş öyle.
Ay inşallah terbiye oldugundan yumusaktır. Bazen emerken gluk gluk emiyor yutkunurken süt sesi gluk gluk içiyor. Süt olmasa ole üçemez heralde diorum

Ay inşallah terbiye oldugundan yumusaktır. Bazen emerken gluk gluk emiyor yutkunurken süt sesi gluk gluk içiyor. Süt olmasa ole üçemez heralde diorum
Tek memeni sağ bi bak gün içinde ne kadar çıkıyo diye için rahatlar ben dün öyle yaptım

Tek memeni sağ bi bak gün içinde ne kadar çıkıyo diye için rahatlar ben dün öyle yaptım
Ya normalde vaktim olmuyor gecen hafta sagmıstım gece 1 kere emzirdikten sonra. Guzeldi ozaman. Ama ondan sonra resmen kısır dongüye girdik bebe 1 saat emiyo koyuyorum huzursuzlanıyo alt değiştirme vs vs geri gene aynı terane vakit olmuyo. Ben uykusuz az vakit bulunca duşa kaçıyorum. Süt sagsam emme vakti geliyo hemen. Ozaman da süt olmaz o kadar kısa sürede die denemedim bidaha. Ay valla cok zor ama o yuz hareketleri mimikleri agzını gözünü değişik değişik yapması hele o dudagın girdigi şekille. O gıdısı falan buyuyunce kaybolcak bidaha yenidoagn olmıycak içimde buruk bi sevinç 🥹🥹 ben resmen bu hafta lohusayım. İlk gunler bebegim nefes alıyor şükür dogdu die hevesten lohusa olmamısım🥲🥲🥲

Hep bebişleri konuşur olduk sizler nasılsınız kızlar dikişleriniz nasıl rahat rahat hareket etmeye başladınız mı ne durumdasınız 🙏🏻🥰

Dün kontrolüm vardı 38+1 de alttan muayeneyi yaptı hiç açılmam yokmuş nst de de hiçbir şey çıkmadı haftaya tekrar bakalım nst de sancı olmazsa 40. Haftada sezaryene alırız dedi
Canım senle aynıyız , benim 2 cm açılmam varmış, ağrımda oluyor ara ara, daha 13 gün var hiç şuna 40 ı düşünme o vakte kadar gelir inşallah, benim doktor ilişkiyi doğumu hızlandırmak için çok öneriyor bilgin olsun, bide niye suni denemeden sezeryana alıyor ki 40 ta o da ilginç ama onu hiç düşünme şuan gelecek o vakte diye düşün bence

Arkadaşlar bu gaza nasıl çözüm bulacağız 😶gece uykuları haram oldu 😑gaz damlaları masajlar her şeyi deniyoruz 🫤ama yavrucum derin bir uyku çekemiyor gaz yüzünden. Tam uyudu diyorum gaz sancısı uyandırıyor tekrar emmek istiyor her şey şaştı. Memeyi emzik gibi kullanıyor. Ben kimyon çayı Rezene içiyorum ama olağanüstü bir fark yaratmadı. Yediklerime de çok dikkat ediyorum 🤷🏻‍♀️
Canım bebeğin kakası nasıl mukuslu değil demi? Alerjik olabilir doktorlar ilk aylarda alerjik bebeği anlamıyor

Ya normalde vaktim olmuyor gecen hafta sagmıstım gece 1 kere emzirdikten sonra. Guzeldi ozaman. Ama ondan sonra resmen kısır dongüye girdik bebe 1 saat emiyo koyuyorum huzursuzlanıyo alt değiştirme vs vs geri gene aynı terane vakit olmuyo. Ben uykusuz az vakit bulunca duşa kaçıyorum. Süt sagsam emme vakti geliyo hemen. Ozaman da süt olmaz o kadar kısa sürede die denemedim bidaha. Ay valla cok zor ama o yuz hareketleri mimikleri agzını gözünü değişik değişik yapması hele o dudagın girdigi şekille. O gıdısı falan buyuyunce kaybolcak bidaha yenidoagn olmıycak içimde buruk bi sevinç 🥹🥹 ben resmen bu hafta lohusayım. İlk gunler bebegim nefes alıyor şükür dogdu die hevesten lohusa olmamısım🥲🥲🥲
Hele o ilk memeyi bulmaya çalışması tutunca rahatlaması🥲 bütün uykusuzluğum sinirim geçiyo sanki o suratı görünce

X