Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yok yavrum bana kızıyo büyükler üşütceksin diye hatta oda ısısına göre giydiriyorum. Belli ki yanlıl emzirdim ben bu çocuğu. Her seferinde tek memeyi bitirtiyodum şimdi sağ sol vericem hep
Ya benim bebenin eli ayagı buz gibi kalıyo yanaklarıda soguyo. 24 e getirsem odayı donar hibi

Ya benim bebenin eli ayagı buz gibi kalıyo yanaklarıda soguyo. 24 e getirsem odayı donar hibi
Bİzim ev 26 üstü hep ince bi uzun kollu giydiriyorum içi atletsiz altına da ayaklı alt giydiriyorum ekstra çorap yok. Eli soğuk genelde ama vücudu sıcacık oluyo

Yok yavrum bana kızıyo büyükler üşütceksin diye hatta oda ısısına göre giydiriyorum. Belli ki yanlıl emzirdim ben bu çocuğu. Her seferinde tek memeyi bitirtiyodum şimdi sağ sol vericem hep
Ya ben de biraz bebişe göre şekilleniyordum, genellikle tek memeden sonra uyuyakaldığı için zorlamıyordum öbür memeye ama yanlış mı böyle yapmak? İlla iki meme mi olmalı?

Kuşum en fazla 20 dakika kalsın bir memede gerisi çenesini yoruyor diğer memeyi ememiyor yavrum demekki

Kızlar bebeğim 11 günlük oldu ama sarılığı hala var doktor 15 günden sonra geçmezse test yapıcaz sebebi için dedi tam düzelmedi de çok üzülüyorum bu şekilde olan var mı

İnşallah geçer canım sarılıgı
Kızlar bebeğim 11 günlük oldu ama sarılığı hala var doktor 15 günden sonra geçmezse test yapıcaz sebebi için dedi tam düzelmedi de çok üzülüyorum bu şekilde olan var mı

Kızlar benim bebiş sağ memeyi tam kavrayamıyor sağıyorum mecbur şırıngayla veriyorum ama sol memeyi çok güzel emiyor neden acaba bilen var mı😔 bide bugün kaka yapmadı normal mi

Cumartesi sezeryan oldum dün duş aldım doktorum alabilirsin bant var üzerinde demişti yarında bandajı çıkarırsın dedi direk çıkarıcam dimi estetik dikiş oldu ama hala ayaga kalkarken falan ağrım var

Bende yarın doktora gidicem. Hala sarı ama degeri kaç azalıyomu artıyo mu sabit mi bilmiyorum

12-13 gün anca azalır gibi oldu 15.gün daha iyi bugün kontrolde bi cihazla ölçüm yaptı doktor 9 çıktı azalıyor dedi 1 ayı bulur dedi tamamen geçmesi

12-13 gün anca azalır gibi oldu 15.gün daha iyi bugün kontrolde bi cihazla ölçüm yaptı doktor 9 çıktı azalıyor dedi 1 ayı bulur dedi tamamen geçmesi
Biz hastanedeyken 10 falan olmustu 4. Gun sanırım. 6-8 civarı pik yapar dediler. 1 haftalık oldugunda perşembe gunu kontrolde 12 falandı. 18 sınır deger guzel beslensin dediler. Biraz da kilo kaybı vardı o da normal aralıktaymış. Yarın burada bi doktora goturucem ama hastanede cihaz yokmus ölçüm için kan alıyorlarmıs galiba. Kilosu azalmamıs olur inşallah😢

10 dakkada emme işi bitiyor uykuya gecıypr bazen. Doyar mı oakdr kısa sürede
Kuşum mideleri çok küçük bebeğin emişine bağlı ben doktora götürdüm kilosu çok artmayınca üzüldüm baya doktorda dakikalarca emer ama çekemez uyuyakalır dedi bu yüzden mamada ver dedi bana ama sarılığı için tabi

Aynen benim bebe de öyle. Bi de memeye koyuyorum çıldırıyor memeye bulmaya çalışırken. Halbuki defalarca kez ağzına alıyor memeyi tutamıyor bi de ona sinirleniyor daha da çıldırıyor. Bi 5-10 dk meme ile güreşmeden emmeye başlayamıyoruz
bu aayynı biz. memeyi ağzına alıyor ama bir türlü kavrayamıyor nedense. her emzirme öncesi acaba bu kez ne kadar sürede tutacak diye stres oluyorum. ayrıca memeyi tutsa bile iki üç çekişte süt gelmezse yine sinirleniyor. bebek siniri denen bir şey var cidden ya 😅 ben artık emzirmeye başlamadan önce biraz sağıyorum canım. hem meme ucu yumuşuyor, daha kolay kavrayabileceği hale geliyor hem de süt akışı hızlandığı için bebek çektiğinde hemen süt geliyor. bir de o baştaki su gibi sütü çabuk geçmiş oluyoruz

X